Wolność mediów - suplement

To jest oksymoron. :laughing:

Niema takich wymogów w dyskusji. Aczkolwiek można jakieś ustalić. Np. takie, że nikt nie będzie się trzymał tematu, albo dowolne inne.

Nie rozumiem co masz na myśli.

Żeby dowiedzieć się, czy to coś, co ci się nie podoba, musisz to przeczytać. A jak już przeczytasz, to nie możesz tego „odzobaczyć”, żeby nie czytać. :grinning:

Masz rację.
Chodziło mi o to, że mogę nie wchodzić na forum, w niektóre tematy, albo dodawać użytkowników do ignorowanych. Nie wyraziłem się precyzyjnie.

Moje widzimisię jest dla ogółu mało istotne.

Dokładnie. Ale ktoś wchodząc do tematu pod tytułem „wolne media” raczej nie zakłada że przeczyta tam o podróżach i prędkościach kosmicznych. Wtedy marnuje swój czas. Bo chce poczytać dyskusję o wolnych mediach (jak sugeruje temat) a znajduje w nim wykłady o prędkościach kosmicznych.
Offtop to zło. Owszem czasami nie można go uniknąć ale należy szybko takie coś wyłapywać i naprowadzać dyskusję na właściwe tory.

1 polubienie

Naprawdę można założyć temat „W kwestii ogólnej” i traktować go jako shoutbox/śmietnik. Albo nie, jeśli większość woli jak jest ¯_(ツ)_/¯

E tam, może wyjdzie mu na dobre. Osobiście uważam, że w tematach specjalistycznych dobrze jest, gdy uczestnicy mniej więcej, trzymają się zagadnienia.
Natomiast w przypadku tematów z sufitu, nieco luźniejsze podejście jest wskazane. Bo większość z nich można wyczerpać w 2-3 komentarzach, a czasami dryfują ciekawie popychane kolejnymi skojarzeniami i nawiązaniami uczestników dyskusji.

Ludzie mają różne preferencje, a i tak decyduje kliknięciami większość :upside_down_face:

Umieszczanie satelitów na orbicie to nie był temat główny, tylko ilustracja tego, jak media wykrzywiają rzeczywistość, pozwalając na swobodne wypowiedzi takich ludzi jak JKM :wink:

1 polubienie

NO ok. To był tylko przykład. Ale potem zaraz z tego urodziła się kolejna odnoga ośmiornicy i w temacie o wolnych mediach zrobił się temat 101 porad @wasabi1084 jak żyć.
No nie o to chodzi i właśnie dlatego offtopy powinno się szybko korygować żeby nie doprowadzać do tego typu sytuacji. Bo mnie gówno obchodzi to jak prowadzi swoje interesy @wasabi1084

1 polubienie

Odpowiedziałem jedynie na pytania.

A wystarczy napisać, bo mnie mało obchodzi, nie obchodzi, nie interesuje.

Istnieje szansa, że to redakcja testuje/trenuje AI :wink:

Przecież to wystarczy dać AI wątek o nowej wersji portalu

Ależ jest odpowiedni wątek, tylko nikt tam nie pisze. Może dlatego, że nie jest łatwo dostępny? A że nie ma shoutboxa, to wynik niekompatybilności starej wtyczki z nowym silnikiem forum

Podpiąć go?

:slight_smile:

Nie został zamknięty, pisać można aż 6 miesięcy od ostatniego wpisu, więc w sumie, jak jest aktywny, to cały czas.

A zatem uważasz że jeżeli w dyskusji zostanie przedstawiona nieprawdziwa informacja, to nie należy jej prostować?

A może prostowanie uzależniać od tego jak blisko związana jest z tematem?

To zależy, co jest celem dyskusji. Jeżeli dyskusja ma jasno sprecyzowany cel i ma wypracować jakieś stanowisko to owszem. Jeżeli jednak jest to swobodna wymiana myśli to już niekoniecznie.

Tylko o czym? Bo wypowiedzi ściśle odnoszące się do tematu już dawno się wyczerpały. Każdy powiedział, co chciał w temacie powiedzieć i dlatego rozmowa zdryfowała.

No bo ile można się przerzucać sloganami?

A nie wiem, o tym decyduje już piszący. To nie są tematy techniczne, gdzie faktycznie zbytni off-top nie jest wskazany. Też jestem zwolennikiem dyskusji, która żyje własnym życiem, byle ta była prowadzona kulturalnie. Ja tylko pokazałem, że technicznie nie jest zamknięty.

Trzeba najpierw przeczytać, by wiedzieć, że się nie podobało :wink:

Kilka postów wyżej.

I niesmak pozostanie… :wink: