Wolny i zacinający się komputer

Witam , od pewnego czasu zauważyłam że mój komputer jest bardzo wolny oraz się zacina i resetuje czesto. Z resetowaniem już kiedyś tak miałam,płytę główną ale to była wina wiatraczka i się komp przegrzewał. Ale teraz to nie wiem o co chodzi, mam windows XP i kiedy np. słucham muzyki i cos piszę w wordzie to komp się zacina i muzyka też, tzw. strasznie się spowalnia działa tylko jak robię jedną rzecz na raz :expressionless: . Tak samo jest gdy oglądam film bądź oglądam filmiki na youtube. Czy może to być wina pełnego dysku D? może powinnam zwolnić trochę miejsca? Albo czy jest możliwość że mam jakies wirusy na kompie? Proszę o szybką pomoc bo już tego nie mogę znieść :frowning: :frowning:

Dyski nie mogą być raczej upchane na maksa 15-20% wolnego miejsca to dosyć dobrze wpływa na działanie.Powody mogą być różne,rozwiązania też

#Defragmentacja -program OO Defrag

#Oczyszczenie systemu i rejestru -program CCleaner

#Aktualizacja pluginów do przeglądarki http://www.mozilla.com/en-US/plugincheck/

#Aktualizacja oprogramowania

#Aktualizacja sterowników

No i syf w kompie zasady-wklejania-logow-forum-tytulowania-tematow-t253052.html

Po pierwsze, zrób porządek swojemu os’owi. Do tego idealnie nada się narzędzie konserwacja jednym kliknięciem programu TuneUp Ulilities 2010, który jest po polsku i na 30 dni. Po drugie, przeskanuj system antywirusem, nod32 lub Kaspersky internet Security 2010. Z braku laku może być Avira AntyVir. System powinien już Przyspieszyć. Jeżeli nadal będzie mulic, to przeczyść go odkurzaczem oraz zweryfikuj ilość programów startujących razem z systemem, bo może masz ich za dużo i trzeba zredukować ich ilość. W ostateczności, format i stawianie os’a od nowa.

A jak mogę sprawdzić ile programów uruchamia się przy starcie systemu?

cutexcactus , pobierz i zainstaluj ten program co polecił Piotr92 , czyli TuneUp polecam i linkuje wersje 2009 ,nim wykonaj ww czynności i tam masz moduł StartUp Menager zrób screenshota okna tego programu.

Jeśli nie wiesz jak to zrobić, to właśnie zainstaluj ccleanera http://www.piriform.com/ccleaner i przeczyść go.

TuneUp jest moim zdaniem lepszy od CCleanera…