Wolny internet, częste gubienie sygnału


(Jimix) #1

Witam. Mam system Windows 7 Home Premium x64 bit. Karta sieciowa Atheros AR 5007UG Wireless Network Adapter. Internet miał być podobno 20 mega, a jest tak. wg. strony http://www.speedtest.pl/.

21996923.jpg

Druga sprawa, to chyba brak sterowników do mojej karty sieciowej pod system W7 HP x64. http://www.atheros.cz/atheros-wireless-drivers.php

Kolega, który łapie sygnał na laptopie często gubi sygnał, ja rzadziej.


(Piosk7) #2

Nie ufałbym tej stronie. Prędkości często zależą od serwerów na których się testuje. Ja zawsze sprawdzam na speedtest.net , więc również polecam sprawdzić tam (kliknij ‘Begin test’).

Dodatkowo w WiFi wiele zależy od warunków otoczenia dla sygnału i spore odchylenia od zakupionej nominalnej predkości są normalne przy bezprzewodowym Internecie. Powinieneś przede wszystkim sprawdzić prędkość łącza najpierw na kablu: podepnij komputer do routera kablem i sprawdź prędkość - jeśli będzie ~20 Mb/s to z łączem jest ok.


(Jimix) #3

Wyniki ze speedtest.net:

1358545661.png

Wg tego, z jaką prędkością powinienem pobierać pliki? Chodzi mi o kb/s. W utorrent prędkości skaczą jak szalone, najczęściej jest 20-30 kb/s, po chwili - i tylko na chwilę, jest 300-500kb/s, w Bitspirit miałem max 700 kb/s.