Wolny internet. Da sie coś z tym zrobić?

Mój internet wycigą od 1KB/h do 120KB/s . KIedyś wyciągnął do 200KB/s nawet… ogólnie to sie na tym nie znam… czy jest jakaś możliwość (np program) by przyśpieszyć mój net do maximum? Dodam że płace 40 zł miesiecznie a słyszałem że płącocąy tyle mają około 2-6MB.

Jest inna sprawa. Jestem na wsi i mam neta radiowego… czy mógłbym załączyć np kablowy? Ogólnie to napiszcie mi jaki internet jest najszybszy (czy kablowy itp). I skąd go wziąć? I ile będzie kosztował? Czy w ogóle jest taka możliwość na wsi? Odpowiedało by mi coś w skali 25MB/s - 50MB/s

Internet radiowy, podobnie jak mobilny, ma swoje - dosłownie - wzloty i upadki. Zwłaszcza na wsi. Za 40 zł możesz mieć albo właśnie swój Internet radiowy albo wypróbować najtańszą ofertę (niestety limitowaną) któregoś z operatorów komórkowych. Możesz się też podłączyć na kablu, ale musisz posiadać telefon stacjonarny lub płacić haracz Telekomunikacji Polskiej (chyba coś koło 30 zł) za korzystanie z ich linii. Prócz oczywiście dodatkowo dochodzi opłata za sam Internet - w TP lub od innego operatora stacjonarnego.

Po pierwsze to skąd my mamy wiedzieć gdzie ty mieszkasz, jaki dostawca w twojej wsi dostarcza internet, czy masz tam kable TP lub innego operatora telekomunikacyjnego? Wiadomo że na kablu internet jest najlepszy (o ile centrala jest nowa)

Nie orientuje sie w tych sprawach. Wiem ze neta miałem szybszego… mogę mieć zamulonego…

Jak ODMULIĆ internet?

Przeczyść komputer programem CCleaner

U góry po lewej “Cleaner” na dole Analiza - Uruchom Cleaner

później “Rejestr” Skanuj by znaleźć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

kliknij aby powiększyć :

ccleaner1.th.jpg ccleaner2.th.jpg

Sprawdź inne DNS-y :

Open

208.67.222.222

208.67.220.220


lub TP.SA.

194.204.159.1

194.204.152.34


lub Google

8.8.8.8

8.8.4.4


Nic nie zmieniaj w ustawieniach to nie usunie.

Usunie śmieci i błędne wpisy w rejestrze.

Jeżeli masz Windows XP to dodatkowo polecam:

Usuwanie ograniczenia przepustowości łącza w Windows XP

Również mam lokalną radiówkę :wink:

wiara w cudowne działanie ccleaner powala mnie,ostatnio czytałem rade domorosłego uzytkownika,który jako antidotum na uszkodzny dysk zalecał skanowanie ccleanerem :wink:

@papuć:

a kto tu mówi że CCleaner jest dobry na wszystko ?

Jak już widać po ostatniej wypowiedzi autora tematu jeszcze nigdy tego oraz innego programu do czyszczenia komputera nie używał.

Dodatkowo podałem jeszcze sprawdzenie innych DNS-ów oraz ograniczenie przepustowości łącza.

Jak chcesz pomóc to pomagaj a nie rób OT-y :wink:

A jak chcesz się dowiedzieć o cudownym działaniu CCleanera to pytaj i czytaj:

brak-polaczenia-internetem-t467623.html?hilit=DNS

poziom-sygnalu-znakomity-ale-nie-dziala-internet-t360025.html?hilit=DNS%20CCleaner

Ccleaner może pomóc, nie jako środek cud łącznie z odchudzaniem użytkownika :wink:

Wykonuje proste czynności, flush dns, czyszczenie temp systemu, cache przeglądarek, odkładanie tych danych może powodować odczucia “zwolnienia” działania systemu i “internetu” jako całości, choć to się tyczy samej przeglądarki…

Porada XMan jak najbardziej na miejscu :slight_smile: