Wolny internet i niska prędkość pobierania plików

Witam

Mam dziwny problem z internetem. Kilka dni temu zaczęło mi mulic kompa, wolno chodził net itd. myślałem ze to przez to ze ściągałem dużo z torrentów i ogólnie miałem mocno zawalony komp plikami. Zrobiłem format, komputer chodzi elegancko ale z netem dalej jest coś nie tak. Moja prędkość neta to 640kb (netia). Wcześniej ściągałem z prędkością około 70 kb/s a teraz 15kb/s xD (nie wiem jak by komputer ściągał ten ostatni tydzień przed formatem bo niczego nie pobierałem z neta). Po formacie gdy zauważyłem ze prędkość jest taka niska zajrzałem na te strony badające prędkość pobierania i wysyłania i tam pokazało ze jest wszystko ok (nie wiem jakim cudem). Połączenie internetowe (to obok zegarka) pokazuje mi prędkość neta którą zawsze miałem ze tez niby ok. Menadżer zadań widows przy ściąganiu pliku z ta prędkością 15 kb pokazuje praktycznie minimalne wykorzystanie sieci, i stan podłączono. Gdy przy ściąganiu plików patrze na modem to ta kontorlka ( są dwie) od ściągania, chodzenia po necie itd prawie w ogóle nie mruga( czyli ze praktycznie w ogóle nie wykorzystuje prędkości) pewnie dlatego ze ściągam prędkością 15kb ale za to druga kontorlka od usb gdy coś ściągam mryga bardziej od tej wcześniej wymienionej. Wiec czy to jest wina usb czy może komputera lub dostawcy internetu. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Jeśli ściągasz utorrentem to ogranicz pobieranie do 7-8 Kb/s.Wszystko jeszcze zależy od ilości seederów i czy przypadkiem koleś nie udostępnia pliku z ograniczeniem prędkości pobierania.

Najlepiej sprawdź plik ściągnięty z jakiejś normalnej strony internetowej(ile będzie się ściągał/jaka prędkość).

Jeśli nadal to samo to może być to wina dostawcy.

poczytaj najpierw na czym polega -

1 - P2P

2 - skonfiguruj uTorrenta

3 - sprawdź czy przypadkiem nie masz limitów ile możesz pobrać miesięcznie

{ciach}

Prędkość pobierania zależy od ilości seed’ów, i z iloma się łączysz, więc na to też zwróć uwagę.

Odblokowujesz go w firewallu, by miał dostęp do połączeń przychodzących. W konfiguracji powinieneś mieć pobieranie na 0 i tak zostaw, udostępnianie ustaw jak mówił Lookash8 9. I cierpliwie czekaj, aż prędkość podskoczy.:slight_smile:

haha:D o tym jak sie sciaga to ja dobrze wiem;) tyle tylko ze ja sciagam programy np z tej strony: dobreprogramy.pl i mama taka predkosc:) z byle ktorej www co kolwiek sciagam mam tak niska predkosc.

Dzieki PAnowie za tyle odpowiedzi:) i prosze dalej o pomoc

// Połączono posty.

http://img222.imageshack.us/my.php?imag … temrb5.jpg - link do screena gdy sciagam plik (predkosc skacze ale nie wychodzi ponad 20kb)

Kowalm17 ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu oraz nie używając polskich znaczków (ę, ą, ś, ż, ź, ć, ń, ł, ó). Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

Proszę również o dostosowanie swoich przyszłych wiadomości do tego ogłoszenia: viewtopic.php?f=3t=213590

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.

Powtarzam jeszcze raz, to też zależy od ilu osób pobierasz (liczba w nawiasie) i od prędkości udostępnia w ich ustawieniach.

Nie wyciągniesz więcej niż ustawioną prędkość u tego użytkownika. Dopiero jak będziesz pobierać od większej ilości osób, to prędkość może wyciągać maximum twojej prędkości łącza.

Raczej nie wiesz.

Nie wiedziałem że na stronie dobreprogramy.pl , microsoft itd. jest uwzględniana ilosć seedow:) proszę spojrzeć na screena.

Wrzuć logi:

Wrzuć logi

ComboFix

Jak zrobić logi.

Zasady wklejania logów.

Tutaj wklejam logi

hijack http://wklejto.pl/9229

combofix http://wklejto.pl/9232