Wolny internet na jednym z komputerów


(Krystiankowalski7) #1

Witam. Posiadam komputer stacjonarny z systemem WIN7 na którym internet strasznie wolno chodzi oraz laptopa ( również WIN7) na którym wszystko ładnie śmiga. W komputerze używam karty sieciowej USB TP-LINK WN422G (max 54Mbps), a w laptopie Ateros AR9285 (max 150Mbps). Pomyślałem, że być może karta w kompie jest zepsuta ale po podłączeniu jej pod lapka internet działał tak jak powinien. Proszę o pomoc

 

Pozdrawiam


(drunkula) #2

Karta jest wolniejsza od karty laptopa. Nie bez znaczenia będzie teżustawienie komputera stacjonarnego i związane z tym zakłócenia.


(Longhorn2009) #3

Spróbuj wyłączyć na próbę szyfrowanie sieci wifi na routerze i sprawdź ponownie. Lub zmień w systemie we właściwościach karty typ klucza szyfrującego na AES (lub na TKIP gdy AES jest ustawione).


(Azi) #4

… albo uaktualnienie/zmiana sterowników od wi-fi, poszukać, “pogooglać”, może pomorze :slight_smile: Zmiana szyfrowania niewiele zmieni. Prędzej szukałbym problemu w “zamulonym” systemie. Pewnie HDD pracuje pełną parą cały czas. Dioda led gaśnie czy świeci cały czas (to już do autora postu)? Może szuka nie tam gdzie przyczyna?


(Krystiankowalski7) #5

Pisałem, że tą kartę która jest w komputerze podpiąłem pod laptopa i internet działał. Oba urządzenia są w tym samym pomieszczeniu.

Dalej to samo

 

Dioda gaśnie. System nie jest bardzo zamulony, zmieniłem antywirusa z Avasta na Avira po czym przeskanowałem cały komputer. Jeszcze jakieś pomysły? 

Dziękuję za zainteresowanie tematem,

Pozdrawiam