Wolny internet Neostrada przez sąsiada

(Aewea) #1

Witam mam do centrali ponad 3,5km i na moim łączu pójdzie max 1mb/s.Ponad 10 lat temu sąsiad nie zgodził się by z słupa z jego posesji do mnie podłączyli telefon .On ma do centrali niecałe dwa kilometry a mieszka 50 metrów odemnie,i gdybym miał z tej centrali miałbym łącze 10mb/s .Ale czy telekomunikacja zgodzi się na dostawienie jednego słupa i zmianę centrali (albo czy rozwiązać umowę i podpisać nową ).

(Mail) #2

Najprawdopodobniej usłyszysz 'brak możliwości technicznych" Rozwiązanie umowy może pomóc,ale z tą firmą współpraca jest ciężka.A tak ogólnie to to czy się zgodzą do pytanie do tepsy.

(Majkelvip1) #3

A czemu jak jesteś 3,5 km od centrali to ci pójdzie max. 1mb//s jak ja jestem ok. 4.7 km od centrali i mam 6mb/s ??

(Aewea) #4

majkelvip1 a taka ze 800 metrów od sąsiada aż do centrali idzie światłowód ,a u mnie linki .Na mojej centrali jest max 10mb/s a na sąsiada 20mb/s .Parę lat temu ten sąsiad powiedział ,ja zapłaciłem za slup niech wszyscy mi za udostępnienie zapłacą .No i TP przeprowadziło linie z drugiej centrali ,ale remont jej jest przewidziany do 2 lat .A mi umowa się kończy i na początku przyszłego roku będą zapewne telefony o przedłużenie .Chyba postawie sprawę jasno jak mi słupa nie przestawią i nie podłączą do lepszej sieci to zrezygnuje z neta .Bo 1mb to w dzisiejszych czasach porażka ,Ipla na samsungu wymaga 1,5mb/s a filmiki na youtube tną ,albo są w fatalnej jakości.No może jak 1mb/s stanieje do 30zł.Ale prędzej się doczekam aero 3,9 generacji i baj baj TP.

(roobal) #5

Co masz na myśli pod pojęciem filmiki na youtube tną? Masz na myśli długie ładowanie czy zacinanie się (w sensie zatrzymywanie się ładowania) lub klatkowanie filmów? Ja mam obecnie 1Mb/s i nie narzekam na zacinanie się filmów i nawet dość szybko się ładują, na Ipla tym bardziej problemów nie mam na 1Mb/s. Jeśli masz na myśli klatkowanie, to nie zależy to od szybkości, a prędzej od wysokich pingów. Natomiast jakość filmów też nie zależy od szybkości łącza, jak ktoś wrzucił film kiepskiej jakości to na 20Mb/s film będzie kiepski.

Słup zawsze możesz własny postawić :slight_smile: Wątpię, aby TP stawiało słup dla jednej osoby. Sąsiad tak dużą opłatę sobie życzy, że nie można mu zapłacić?

Pozdrawiam!

(Aewea) #6

Właśnie ze ja mam słup od TP na mojej działce jestem na końcu,i chciałbym żeby go TP postawiła w rowie sąsiada.Który raczej by teraz się zgodził ,problem w tym ze między centralami jest kolosalna różnica .No i ponad 1km światłowodu na linii sąsiada.W internecie przeczytałem ze to koszt około 2000zł :o .Modulacje mam G.DMT a technik zwymyślał TP ,i powiedział ze więcej niż 1 mb nie pójdzie to samo strona super kantarek Netia .A moja centrala ma ADSL2+ , TP zgodziła się na przyjęcie 6MB/s a technik stwierdził ze tak się nie da :x .Ja tej TP nie rozumiem ,dowiedziałem się ze może będę miał 6mb po modernizacji .I tak mój sąsiad który ma milionowy biznes dał w kość parę lat temu wszystkim w okolicy.