Wolny internet Neostrada przez sąsiada

Witam mam do centrali ponad 3,5km i na moim łączu pójdzie max 1mb/s.Ponad 10 lat temu sąsiad nie zgodził się by z słupa z jego posesji do mnie podłączyli telefon .On ma do centrali niecałe dwa kilometry a mieszka 50 metrów odemnie,i gdybym miał z tej centrali miałbym łącze 10mb/s .Ale czy telekomunikacja zgodzi się na dostawienie jednego słupa i zmianę centrali (albo czy rozwiązać umowę i podpisać nową ).

Najprawdopodobniej usłyszysz 'brak możliwości technicznych" Rozwiązanie umowy może pomóc,ale z tą firmą współpraca jest ciężka.A tak ogólnie to to czy się zgodzą do pytanie do tepsy.

A czemu jak jesteś 3,5 km od centrali to ci pójdzie max. 1mb//s jak ja jestem ok. 4.7 km od centrali i mam 6mb/s ??

majkelvip1 a taka ze 800 metrów od sąsiada aż do centrali idzie światłowód ,a u mnie linki .Na mojej centrali jest max 10mb/s a na sąsiada 20mb/s .Parę lat temu ten sąsiad powiedział ,ja zapłaciłem za slup niech wszyscy mi za udostępnienie zapłacą .No i TP przeprowadziło linie z drugiej centrali ,ale remont jej jest przewidziany do 2 lat .A mi umowa się kończy i na początku przyszłego roku będą zapewne telefony o przedłużenie .Chyba postawie sprawę jasno jak mi słupa nie przestawią i nie podłączą do lepszej sieci to zrezygnuje z neta .Bo 1mb to w dzisiejszych czasach porażka ,Ipla na samsungu wymaga 1,5mb/s a filmiki na youtube tną ,albo są w fatalnej jakości.No może jak 1mb/s stanieje do 30zł.Ale prędzej się doczekam aero 3,9 generacji i baj baj TP.

Co masz na myśli pod pojęciem filmiki na youtube tną? Masz na myśli długie ładowanie czy zacinanie się (w sensie zatrzymywanie się ładowania) lub klatkowanie filmów? Ja mam obecnie 1Mb/s i nie narzekam na zacinanie się filmów i nawet dość szybko się ładują, na Ipla tym bardziej problemów nie mam na 1Mb/s. Jeśli masz na myśli klatkowanie, to nie zależy to od szybkości, a prędzej od wysokich pingów. Natomiast jakość filmów też nie zależy od szybkości łącza, jak ktoś wrzucił film kiepskiej jakości to na 20Mb/s film będzie kiepski.

Słup zawsze możesz własny postawić :slight_smile: Wątpię, aby TP stawiało słup dla jednej osoby. Sąsiad tak dużą opłatę sobie życzy, że nie można mu zapłacić?

Pozdrawiam!

Właśnie ze ja mam słup od TP na mojej działce jestem na końcu,i chciałbym żeby go TP postawiła w rowie sąsiada.Który raczej by teraz się zgodził ,problem w tym ze między centralami jest kolosalna różnica .No i ponad 1km światłowodu na linii sąsiada.W internecie przeczytałem ze to koszt około 2000zł :o .Modulacje mam G.DMT a technik zwymyślał TP ,i powiedział ze więcej niż 1 mb nie pójdzie to samo strona super kantarek Netia .A moja centrala ma ADSL2+ , TP zgodziła się na przyjęcie 6MB/s a technik stwierdził ze tak się nie da :x .Ja tej TP nie rozumiem ,dowiedziałem się ze może będę miał 6mb po modernizacji .I tak mój sąsiad który ma milionowy biznes dał w kość parę lat temu wszystkim w okolicy.