Wolny internet po wifi tylko na jednym laptopie

Witam.
Zdaję sobie sprawę, że temat był już poruszany, ale żaden sposób mi niestety nie pomógł.
Otóż, od tygodnia męczę się z domowym wifi (wieś, radiówka).
Na każdym urządzeniu internet działa prawidłowo, jednak na moim thinkpadzie x230 (karta wifi to intel centrino 2200)
tylko na domowym wifi (router tp-link) internet to tragedia. Speedtesty nie pokazują nawet 1 Mb/s uploadu.
Robiłem już wszystko, antywirusy, adwcleaner, oprócz formata, zmiana kanału itp.
Możliwość zużytej (zepsutej) karty wifi wykluczyłem, ponieważ gdy udostępnię sobie internet z telefonu to śmiga.

Dodam jeszcze tyle, że gdy zbiłem matrycę w laptopie i czekałem na monitor to nie używałem go parę dni, wtedy gdy go odpaliłem internet nie działał już tak jak powinien.

Jakieś pomysły?

Gadaj z adminami sieci niech przyjadą i zdiagnozują.
ja sam posiadam radiówkę kilka lat nigdy na nią nie narzekałem idzie jak burza:-)

Gdy była robota z monitorem, czy jakąkolwiek wymianą sprzętową, to zawsze jedzie się z ponowną instalacją chipsetu, grafiki, lan i wifi - to raz.
Drugie, to mogą być winne ustawienia, a do tego naj jest ten programik:


Pobierasz byle gdzie, uruchamiaj koniecznie jako admin, - suwak w prawo do końca, klikaj w optimal i OK. Wyskoczy okno ustawień - klikasz OK i zgadzasz się na restart systemu. Będzie dobrze.
Programik czysty. U mnie jest na komputerze z lan i laptopie wifi.
Akurat sterowniki karty sieciowej mają w właściwościach opcję zarządzania energią. Odznacz tam zezwalanie na wyłączenie urządzenia…

Błąd. Telefon masz zwykle bliżej niż router. Jeżeli mówisz o udostępnianiu neta z pakietu minut przez wifi do pc.

Masz odpowiedź, uszkodzenie mechaniczne. Nie piszesz by wcześniej był problem.
Antena wifi laptopa biegnie od karty w płycie przez zawias i ramkę matrycy do “przylepców” zwykle koło kamerki wewnątrz klapy. Rozwalając matrycę mogłeś uszkodzić i to.

Bardzo dziękuję za zainteresowanie tematem.
Mimo iż matrycy nie wymieniałem (chodziło o dokupienie zewnętrznego monitora) to fakt, po rozbiciu zdejmowałem ramkę i ściągałem matryce w celu sprawdzenia modelu. Z początku chciałem ją wymienić, ale postawiłem na monitor. W każdym razie uszkodzenie tych antenek ma sens. Sprawdzę jeszcze ten program i raz jeszcze odkręcę ramkę i spojrzę na te kabelki. Może akurat to ich wina.

Okej. Najprawdopodobniej to karta sieciowa ma winę, jest uszkodzona. Dla pewności udostępniając internet z telefonu położyłem go w drugim pokoju obok routera. Sytuacja ta sama co na sieci domowej, internet jest praktycznie niemożliwy do użytkowania. Pozostało mi kupić kartę wifi na usb.
Jeszcze raz dziękuję wszystkim za zainteresowanie, temat można zamknąć.

Szczęśliwego nowego roku!

1 polubienie