Wolny internet (TP-Link WN721N)

Witam,

Od roku posiadam kartę do łączenia się z sieciami bezprzewodowymi. Codziennie łączę się z moją domową siecią i korzystam z internetu. Od kilku dni szybkość mojego internetu bardzo zmalała, zawsze miałem na komputerze około 25Mb/s, a teraz ledwie 0.5Mb/s Downloadu. Na drugim komputerze, który jest wpięty bezpośrednio do routera kablem mam szybkość taką jaką mam wpisaną w umowie z operatorem, czyli 30Mb/s. Nie wiem czemu szybkość tak znacząco zmalała. Dodam też, że moja karta często samoczynnie się wyłącza i trzeba ją wypiąć i wpiąć, żeby znowu działała.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

PS

Test szybkości łącza wykonałem na stronie mojego operatora (klik).

Hej,

A z jakiego systemu korzystasz? Jeden trop, to właśnie system. Nie wiem, jak to się stało, ale po zainstalowaniu w tym miesiącu aktualizacji na Windows’ie XP, karta WiFi (Intel WIFi Link 5100) zaczęła bardzo wolno pracować - osiągałem w porywach jakieś 3 - 4 Mb/s; na innych laptopach śmigało niemal do 25 Mb/s. Suma sumarum po przywróceniu systemu sprzed instalacji poprawek i kolejnym ich zainstalowaniu problem zniknął. Pewnie coś się posypało w trakcie instalacji. Jeśli korzystasz więc z poczciwego XP’ka, warto sprawdzić ten trop tym bardziej, gdy wystąpienie problemu zgrało się czasowo z instalacją poprawek.

Druga kwestia może dotyczyć samej karty i jej uszkodzenia.

:arrow: Czy karta przypadkiem nazbyt się nie nagrzewa?

:arrow: Próbowałeś reinstalacji sterowników do urządzenia lub jej działania na innym komputerze?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Korzystam z Windows 7 x64 SP1. Karta jest ciepła, ale nie gorąca. Próbowałem reinstalować sterowniki, ale to nie pomogło.

Hej,

A jak bardzo w czasie ściągania obciążany jest procesor?

:arrow: Sprawdzałeś na stronie producenta, czy nie są dostępne nowsze sterowniki?

:arrow: Próbowałeś przełączać kartę do innych portów USB?

:arrow: Czy w ustawieniach portów USB (w menadżerze urządzeń) zaznaczone jest, by system wyłączał porty w celu oszczędzania energii?

:arrow: Spróbuj podłączyć kartę do innego komputera - czy będą podobne objawy? Jeśli tak, karta zapewne jest uszkodzona.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dobra już sobie poradziłem z problemem. Okazało się iż oprócz błędu w sterownikach karta była zbyt schowana, wystarczyła przedłużka USB i wszystko jest ok. Dzięki za pomoc :wink:

Hej,

Zostaje więc albo przedłużacz na USB, albo przełączenie karty do innego gniazda - na przykład położonego z przodu obudowy komputera. Alternatywą może być też model z dodatkową antenką do karty WiFi. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus