Wolny internet tylko na jednym komputerze

Witam :slight_smile:

 

Zauważyłam, że od paru dni Internet na moim komputerze znacznie wolniej chodzi. Prędkość pobierania jest jakieś 4x mniejsza, mimo że speedtest pokazuje wyniki zgodne z tym, jakie mam łącze. Sprawdziłam inne komputery w domu i problem ten nie występuje. Komputer przeskanowałam, ale nic nie zostało wykryte. 

Może ktoś może pomóc w rozwiązaniu problemu?   :slight_smile:

 

 

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” itp. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

Jak się łączysz z internetem (wi-fi, kabel, router czy brak routera) i jak nazywa się dostawca Twojego internetu ?

Internet od Orange i łączę się przez router.

Spróbuj ponownie uruchomić router przez odłączenie od prądu na jakieś 15 sekund. Nie dowiedziałem się jeszcze czemu twierdzisz, że internet spowolnił skoro speedtest temu przeczy ? Skoro masz internet od Orange to zrób speedtest tutaj: http://www.orange.pl/kid,4002321508,id,4003284667,title,Speedtest,helparticle.html Test wykonaj gdy inne komputery są wyłączone. Przyczyna może być na tyle prozaiczna jak obciążenie sieci przez inne przyłączone komputery (jak rozumiem masz ich więcej niż 1), gdzie poprsotu być może ktoś pobiera większe ilości danych.