Wolny internet w komórce

Siema :slight_smile: Na moim SE k510i korzystam z internetu przez Opere Mini 4, ale irytuje mnie to, że zanim strona rozpocznie się ładować, musze odczekać kilkanaście sekund. Samo ładowanie trwa dość krótko. To normalne, czy jakiś błąd? Sieć PlusGSM.

Pozdrawiam.

Strona, zanim trafi do Twojego telefonu jest pobierana i przetwarzane przez serwery Opery, aby mogła być poprawnie wyświetlona na małym ekranie telefonu. To trochę trwa. U mnie(SE K300i) to trwa ok 8-20 sekund, zależy też jak duża jest strona.

Normalne. Powodem tego jest to, że miniOpera łączy się z własnym serwerem który mówiąc najkrócej “odchudza” przeglądane witryny, dzięki temu zaoszczędzasz na transferze. No i w grę wchodzi tez jakie masz łącze ale za pewne GPRS więc nie oczekuj cudów :wink:

Właśnie podejrzewałem, że może chodzić o to przetwarzanie i dostosowywanie, ale nie sądziłem, że to może trwać tak długo. Dzięki za info :slight_smile:

Możesz jeszcze sprawdzić w ustawieniach opery czy opcja protokół jest ustawiona na socket. Jeżeli nie to zmień na socket, a jezeli tak to juz chyba nic nie poradzisz.

Nie wiem, którą wersje masz, ale niedawno wyszła 4.1 pobrałem ją i wszystko śmiga, aż miło.

http://www.operamini.com/download/

Ma nawet czytnik RSS. :slight_smile:

Zależy też od sieci, bo ja mam w Erze i faktycznie strony wczytują się dość wolno, a mój kumpel ma ten sam telefon tylko w Plusie i strony na serio się wczytują szybko. Ściągał ostatnio plik 1,5MB i miał go po niecałych 2 minutach co na GPRS to szybko.

Mały update:

Sprawa wygląda na chwilę obecną tak: w ustawieniach Opery Mini zmieniłem Protokół z HTTP na Socket. Teraz internet śmiga aż miło :slight_smile: Z moich obserwacji wynika, że przez HTTP Opera po prostu nie “podtrzymywała” połączenia. Po kilku sekundach bezczynności połączenie zostawało przerwane, a przy ponownej próbie połączenia się z jakąś stroną proces łączenia powtarzał się. Teraz ikonka Internetu (SE k510i) jest aktywna cały czas, a przy otwieraniu stron, komunikat Łączenie jest widoczny zaledwie przez kilka chwil.

Pozdrawiam.