Wolny internet w Netii - problem, awaria

Na DNSach które podał norskee troszkę lepiej jest.

moze ktos powiedziec jak wpisac te adresy i gdzie ?

możecie oczywiście szukać innych DNSów, u mnie te działają całkiem dobrze- yt na Hd buforuje się dość szybko i filmy się nie zatrzymują.

listę serwerów DNS dla netii znajdziecie u wujka, kombinujcie, któreś na pewno będą ok

jeśli masz router asmax 1004g (taki czarny z napisem netia)

zaloguj się na niego i w ustawieniach bedzie opcja DNS

mam netiaspot

to też gdzieś będzie jak się zalogujesz na spota :slight_smile: przeszukaj ustawienia

http://www.pomagam.net/pliki/ZmianaSerw … iaSpot.pdf

tutaj zobacz

u mnie net działał dobrze, ale kiedy go zrestartowałem to znów zamiast 11 mam 1mb/s, ale zauważyłem że wcześniej połączyło mnie z serwerem w Szczecinie to działał dobrze, teraz znów jestem podłączony pod Nowy Tomyśl i jest kicha. Chyba coś z tym serwerem maja nie tak (tak myślę, według moich obserwacji).

nie widzie na karcie sieciowej zmienic tego nie mozna?

Malack, wchodzisz w Panel Sterowania=>Sieci i Internet, klikasz na Połączeniu Lokalnym właściwości, z listy wybierasz "Protokół internetowy w wersji 4 (TCP/IPv4), Właściwości, zaznaczasz “Użyj następujących adresów serwerów DNS” i wpisujesz adresy.

Ale nie wiem czy to coś pomoże z działaniem internetu.

wczesniej pokazywalo ze mialem 6mb teraz mam 1 ■■■ zadzwonie w poniedzialek znow i ich opiernicze tak ze zrobia jeszcze tego samego dnia

Witam serdecznie,

myślałem, że tylko ja będę jakiś stratny, ale widzę, że Nas jest dużo więcej.

Mniej więcej od godziny 15 - w sobotę (02.06.2012) internet zachowuje się jak Gołota w walce z Tysonem…

Internet z Netii 10 mb/s. w chwili obecnej z ledwością osiągam prędkość download’u na poziomie 0.4 mb/s…

co ciekawe ping jest w miarę niski, więc zastanawiam się czy nie ma to związku z DNSami, ale koledzy wcześniej

podawali przykładowe i kaszanka, zmieniałem na sztywno na routerze (Linksys WRT 54) i też kasztan…

obecnie używam takichL

DNS1: 62.233.233.233

DNS2: 87.204.204.204

EDIT: Mieszkam w Stolicy

Jak wspomniałem zmiana nie przynosi rezultatu, więc mniemam, że problem dotyczy netiowców.

Problem polega na tym, że ich procedura w przypadku przyjęcia zgłoszenia to jakaś padaka i jest pomocna jak

wskazanie kierunku oazy przez beduina na pustyni…

czekamy na info.

PS. wrzucam jeszcze screena z tester.netia.pl

Jak się sprawdza do jakiego serwera jest się podpiętym?

Słuchajcie dowiedziałem się , że była awaria sieci. W nocy nie było netu a teraz jak sprawdzam wszystko chodzi już dobrze łącznie z YouTube. Przynajmniej u mnie. Wam też już śmiga?

Bardzo prawdopodobne z tą awarią. Od rana u mnie w porządku za wyjątkiem youtube… Ale np filmy na innych stronach ładują się błyskawicznie, pliki ściągają sie tak jakbym miał 10mb/s mimo że mam 16 no ale już się kłócił nie będę… Ważne, że nie ma tego transferu 40kb/s bo to było cofnięcie się o 10 lat…

Już ogarnąłem, tak jak kolega norskee podpowiedział, problem leżał w głównym DNSie… (62.233.233.233)

Zmieniłem na sztywno na routerze pierwszy DNS na 83.238.255.76 i osiągam teraz normalną prędkość łącza, a przede wszystkim

bardzo niskie pingi.

Dzięki za pomoc.

U mnie wszystko (na szczęście) wróciło do normy, a u was?

W nocy z soboty na niedziele po godzinie 00:00 jakoś do 01:00 nie było internetu po tym wszystko wróciło do normy internet działa jak należy.

40920816

Więc to była awaria?

A mendy się nie przyznają “U nas wszystko jest dobrze, wina leży po stronie Pana i Pana komputera” :twisted:

Gdynia - straty pakietow, wszystko dziala fatalnie. W BOKu zamiast pomocy czysty belkot.

Mam to samo zamiast 16 mb/s mam 1 do 2,5 mb/s wszystko tak szarpane że szok…

No cóż, powtórka z rozrywki. Ta sama akcja co koniec maja/początek czerwca - net owszem i jest, ale chodzi cholernie wolno, zamiast 20mb, mam ok. 2-3mb (parodia?), realny download nawet mniej. Do tego buforowanie filmów na YT jest wręcz niemożliwe… Nie wiem czy jest sens dzwonić, bo i tak pewnie mi powiedzą że wszystko jest OK…