Wolny internet w Netii - problem, awaria

Witam. O dwóch dni mam problem z internetem Netii. Internet chodzi wolno (prawidłowo powinien 11MB/s, a mam ledwo 1MB/s), gubi pakiety, jest długi czas dostępu. Czy oni mają jakąś awarie? Czy ktoś tu ma internet Netii też ma taki problem? Czasami prędkość wrasta do 11MB/s ale po minucie znów jest 1MB/s.

Mam Internet w Netii i rzeczywiście od kilku dni mam wrażenie, że chodzi zdecydowanie wolniej. W szczególności jest to widoczne przy ładowaniu filmików na YT - normalnie ładowały się w kilka sekund, teraz buforowanie trochę trwa :frowning: Mam nadzieję, że to chwilowe problemy.

bartek0395 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Mam to samo!

Od soboty problemy!

tester.netia.pl prawidłowo pokazuje u mnie 16Mb/s , test na stronie noc.gts.pl także pobiera prawidłową prędkością ok. 2MB/s.

Jednak pobieranie z innych serwisów jest tragiczne 20-250KB/s, filmy na YouTube w ogóle nie buforują… dzwoniłem oczywiście konsultant twierdzi, że wszystko jest OK i nie ma podstaw do zgłoszenia awarii oraz wysłania do mnie technika itd.

CO TU SIĘ DZIEJE!?

a myślałem że to tylko u mnie,

wcześniej chodziło wszystko perfekcyjnie, miałem 10Mb/s, a od kilku dni strasznie muli, download na poziomie 20-70KB/s czy to przez przeglądarki czy przez aplikacje

(jeżeli więcej to tylko full łączem :? a co jeszcze bardziej dziwne że na torrenty nie ma to wpływu, leci max)

próbowałem znaleźć przyczynę po mojej stronie (antywirusy, format, zmiana routera na netia Spot i nic)(wi-fi jest wyłączone)

Speed Testy pokazują od 1Mb/s do 10Mb/s

pobierając z noc.gts.pl/ mam 50KB/s…

1984107595.png

(serwer z poznania)

inny speed test

http://www.my-speedtest.com/pl/speedtest.htm

Last Result:

Download Speed: 9844 kbps (1230.5 KB/sec transfer rate)

Upload Speed: 888 kbps (111 KB/sec transfer rate)

Latency: 78 ms

Jestem z południowej Wielkopolski tak btw…

U mnie jest to samo!

Tragedia co się dzieje a oni to olewają totalnie :confused:

Lubuskie dokładniej Krosno Odrzańskie.

Nie tylko netia, mam 6Mb/s w T-mobile a od kilku dni zdecydowanie mniej. Choć bywają momenty, że jest tyle ile powinno.

Tez mam taki problem od soboty YT kompletnie zamula nie mozna slucac radia bo co chwile buforuje masakra jakas.Tez lubuskie dokladnie Lusbko

Fajnie , że kolega założył ten temat. U mnie identycznie! Resetowałem router i nic nie daje.

Ciekawe jest to , że speedtest.pl oraz tester netia pokazują wszystko ok. A YouTube , ściąganie plików i inne strony z video “mulą” i przycinają.

Oczywiście na infolinii twierdzą że wszystko jest super , porty nie poblokowane. :expressionless:

tez dzis dzwonilem do nich ale oczywiscie to nie unich.Co dobre mam 6mg i transfer niby tak jak zawsze ale zamula wszystko !!

Zgodnie z poleceniem administratora zmieniłem tytuł wątku.

Dzisiaj chodzi trochę lepiej (pobiera z pełną szybkością) ale strony długo się wczytują, tak jakby serwer DNS był wolny.

Ostatnio zauważyłem że net łączy mi się z serwerem w Nowym Tomyślu. Od kiedy ten serwer działa? Wszyscy jesteście z Wielkopolski, lub granicznych województw? Może ten serwer jest wolny, bo trochę nazwa zniechęca: “Spółdzielnia Mieszkaniowa”.

Mam tak samo niestety ale widzę, że dużo ludzi też niestety.

Wina takiego działania internetu jest po stronie(w moim przypadku) firmy netia.

Na screenie widać, że od kilku dni jest coś nie tak

http://zapodaj.net/ae9ae766600d2.jpg.html

Niestety awaria postępuje w moim przypadku. Obecnie mam ok 2,5Mbps a powinienem mieć 17Mbps. Idzie to już zauważyć na speedtest-ach. :frowning: Nie wiem co się dzieje… masakra

Dodam jeszcze że pobieranie jest fatalne czyli 1,2 mega a powinno być 12. Wysyłanie jest ok czyli tak jak bylo 1 mega

DiFiT A skąd jesteś? Ja zauważyłem że prędkość zależy od serwera. Ale większość zamula.

Swarzędz zaraz obok Poznania :wink:

Czyli to nie tylko u mnie internet tak fatalnie i nieregularnie chodzi mniej więcej od tygodnia :confused: wcześniej wszystko ok, nawet przez kilka lat. Też próbowałem się kontaktować z Netią ale jak tylko koleś od działu technicznego nie wiedział jak ma pomóc to się po prostu rozłączył… a ja nie będę piąty raz do idiotów dzwonił i słuchał tej samej śpiewki, że przecież wszystko u nich ok

Słuchajcie ale tak być nie może. Jak maja jakąś awarie to niech się przyznają i czym prędzej to naprawiają a nie lecą w … :evil:

Za co my mamy płacić?

Panowie, ja również z Poznania-wilda i od paru dni ten sam problem, internet zwykle działał na 15.5-15 mb/s, teraz 1mb/s download 1ms/s upload, połączenie gubi 20% pakietów, paranoja.

Filmy na yt już wcale się nie ładują

Niedługo mi się kończy umowa na intenet, do centrali mam ze 150 metrów, więc chyba się na światłowody neostrady przeniosę…

PS. Do jakiego DNS jesteście podłączeni?

@EDIT

Podłączyłem się na sztywno do DNSów i działa dużo lepiej

Primary DNS Server: 213.241.79.38

Secondary DNS Server: 213.241.79.37

Ja jestem z Sycowa… Nie daleko Wrocławia. Ktoś z tych okolic ma problemy ?

PS próbowałem już różnych DNSów i nie było wyraźnej poprawy…