Wolny Internet wbrew speedtestom

Od jakiegoś czasu strasznie spadł mi transfer Neostrady. Mam 1MB, a teraz jeśli download wyciąga 250Kbps to mam powód do radości…

O dziwo na wszelkich speedtestach wszystko wychodzi poprawnie.

Avast mi nic nie wykrywa.

Przed chwilą badałem net przez DOS komendą ping. Oto co wyszło:

Pakiety utracone: 3% (na 100)

Minimum=150ms

Maksimum=561ms

Czas średni=327ms

Jak zaradzić temu spadkowi prędkości?

Może jest jakaś konserwacja ?

Przez 3 tygodnie? Wątpię… Poza tym sąsiadom działa dobrze…

Ciekawie B - Bit , b-bajt

8B = 1b

1MB = 1024kB ( po odwołaniu do powyższego przeliczenia bajt na Bit) = 128kb a tobie wyciąga 250kb to się ciesz człowieku ^^. A tak by the way, nie jest możliwe to, co napisałeś. Net osiąga u ciebie 2 krotność zamówionej prędkości…

Heh sorki za błąd ale bardzo szybko pisalem xD

Nie no o kilobity oczywiście chodzi…

A co do prędkości - jak na youtube filmy stają co 5-10 sekund to chyba nie jest dobrze…

Reklamuj usługę. Zapewne jesteś do jakieś przeciążonej półki na centralce podłączony.

Jeśli lubisz P2P, to u nich standardowe podejście.

Hmmm… P2P nie używam więc raczej nie obciążam im zbytnio łącza…

A możliwe że jakieś dziadostwo mi na kompie siedzi i robi to zamieszanie?

Ja bym tam reklamował… Miałem podobną sytuację z DSL’em swoim.

Reklamować nie reklamować …

U mnie to wygląda tak

370f8cae55e1b010m.jpg

A dostawca gwarantuje ci prędkość maxymalną do danej wartości z umowy (czytaj ze z taką max prędkością możesz ściągać dane)

Jeżeli sprawdzam sobie na moim łączu czyli Netii na adresie http://www.czas.pol.pl (szkielet Netii) to zawsze ssam na max-a jeżeli z innego adresu to różnie bywa

Ale reklamować zawsze możesz

Posiadam 4Mb/512 poniżej scren z http://speedtest.net/ i raczej nie narzekam

388699049.png

Przypomniało mi się jeszcze jedno:

Korzystam z darmowych wersji antywirusów. Przez ponad rok miałem G-Datę, potem przez miesiąc ESET. Gdy zaś przerzuciłem się na Avasta po paru dniach zaczęły się w/w problemy z transferem.

Może to ma coś do rzeczy?

To wyłącz Avasta i zobacz :slight_smile:

Heh miałem na myśli dziury xD

W przyszłym tygodniu spróbuję zrobić format i zainstalować jakiś porządny antywir, a jak nie to tylko reklamacja zostaje…

Nie rozumiem czemu się tak wzbraniasz przed tą reklamacją.

Ale OK, to Twój czas i Twoje pieniądze.

Pozdro & Powodzenia

Cze. Mam pytanie odnośnie mojego neta. Mam Orange freedom 1,3 i średni transfer pobierania plików u mnie to 150kB\s , ale czasmi się zdarzy że jest 3kB\s (np. ostatnio ściągałem stery do karty muz. ze strony gigabyta 30Mb w 1godz. szczyt prędkości) czy to jest normalne. poniżej podaje wyniki speedtestu

Serwer: http://www.speedtest.pl

Download: 1073 kbps (134.1 KB/s)

Upload: 170 kbps (21.3 KB/s)

Data: 17.1.2009, 19:55:42

Skanowałem kompa antywirusem ale nic nie znalazł.

dzięki.

Owszem, zwłaszcza iż serwer Gigabyte (i innych producentów z .tw) są tak bardzo przeciążone, że szkoda gadać…

Też ostatnio od nich ściągałem jakiś sterownik, bez komentarza. Może jakiś inny przykład? Bo jeśli tylko to… to nie ma się czym martwić :wink: