Wolny internet Windows 10. Temat wałkowany x razy

Witam, mam problem z internetem po instalacji systemu windows 10 (wcześniej 7-ka ) . Problem polega na tym , iż internet Orange LTE wolniej chodzi . Sprawa wygląda tak , że przy 3 kreskach zasięgu powinno być ok 20-25mbps w ciągu dnia. Próbowałem już ustawień z aktualizacjami (udostępnianie innym komputerom), aktualizacje nie są pobierane, próbowałem też poleceń z autotuningiem w cmd - nie pomogło. Nie chodzi tutaj o różnice 1-2mbps… W tle nic nie pobieram to oczywiste… Mogę w tym samym czasie włączyć test na telefonie, oraz na komputerze, na telefonie od razu wskoczy na 24Mbps , a na komputerze powoli będzie się zwiększać do końca testu załóżmy od 4Mbps do 8Mbps i tyle . Mial ktoś podobny problem? Mógłby pomóc?

Podaj proszę, przynajmniej jaki to jest dokładnie modem.
Jakie sterowniki instalowałeś? Te z pamięci modemu?
Robiłeś aktualizację Firmware?

Spróbuj programu Top NetInfo

Położenie modemu ? Ściany ? Siła sygnału dBm ?
Ja miałem -55 do -60 dBm (sam sygnał to nie wszystko i ważne jest co ma do pokonania) , do godzin popołudniowych 40/15 Mb/s, a po 17 … 6/1 Mb/s (PLUS , miasto wojewódzkie) . Wniosek jaki wyciągnąłem z tych eksperymentów z sieciami LTE to taki , że obecnie w mieście internet dla domu w takim wydaniu to nieporozumienie !
Na wsi gdzie jest małe obciążenie nadajników jest 50/40 Mb/s , a wieczorem 25/15 Mb/s (ogólne obciążenie sieci) .

Zapomniałem dopisać, to jest router Huawei B315 wersja oprogramowania
, aktualizacji nie robiłem - jedynie to co przez adres routera, ale pisze ,że aktualne i nic nie ma.
Położenie modemu jest przy oknie, zawsze był tutaj najlepszy zasięg , ale przenosiłem go we wszystkie miejsca w domu . Nigdzie powyżej 3 kresek nie złapie , wszystko było ok problemy zaczęły się po instalacji 10tki . Dziwnie bardzo jest właśnie to , że wyniki na aplikacji do testowania prędkości i pingu są takie różne. Sprawdzę za kawałek z routerem ZTE, jak wygląda to na telefonie i komputerze.

Potrzebna będzie wersja oprogramowania i częstotliwość na jakiej aktualnie pracuje modem.
Takie informacje powinien wyświetlić Top NetInfo.

Wersja oprogramowania modemu: 21.316.01.00.1185
Przetestowałem po domu z routerem ZTE, który pokazuje siłę sygnału , udało mi się znaleźć miejsce gdzie było -61dBm i pełny zasięg . Ok, podpiąłem huawei i położyłem go dokładnie w tym samym miejscu… jest 1 kreska sygnału i internet ledwo co chodzi . Programem top netinfo da się sprawdzić ale chyba tylko modemy a router nie (mogę się mylić) . No i zagadka o co tutaj chodzi? W jednym routerze jest super sygnał a w drugim minimalny .

Lepiej ustal położenie BTS-a i spraw aby anteny się widziały .


Nawet zakup takich anten poprawia zwłaszcza wysyłanie (symetryczne LTE) . Pisze to nie z teorii tylko praktyki (router przy oknie) !

Rozważę zakup :slight_smile: Załatwiłem sobie na jutro taki sam router jak mam , sprawdzić czy może coś z nim nie tak jest … Bo wcześniej to to śmigało, nawet i 30-35Mbps szło złapać ( jak na tą lokalizacje to dobrze ) A teraz to i 1 mbps jest czasami ( tyle co miałem na cdma 4 lata temu… ) . Najbardziej mnie to dziwi , że tam gdzie zte ma największy zasięg i siłę sygnału huawei ma 1 kreche :stuck_out_tongue: i ledwo działa.