Wolny komp 15 minut na właczenie

Dlaczego od momentu włączenia komputera do momentu aż cokolwiek mogę na nim zrobię upływa prawie 15 minut

http://www.wklejto.pl/37685

http://www.wklejto.pl/37689

http://img387.imageshack.us/img387/7554/kompwoln.jpg

Dziwi mnie odczyt napięcia rdzenia procesora +12 V a obok TRIAL VERSION,powinno być ok.12,10 V.Zbadaj zasilacz i połączenia.

Bo komp jest zapewne zasyfiony.

Najpierw odkurz go starannie wewnątrz.

Potem zastosuj się dokładnie do tego: optymalizacja-odchudzanie-windowsa-opis-krok-kroku-t76580.html

Zacznę od sprawdzenia sprzętu. Mam nadzieje, że wiesz, jak posługiwać się programem msconfig i zakładką “Uruchamianie”. Odznaczasz wszystko, programy antywirusowe, Neostradę, firewalle itd.

Wiem w czym rzecz, ale nie będę wróżył z fusów. Objawy są bardzo niepokojące. Potrzebuję więcej danych. Już teraz skopiuj wszystkie istotne dane na inny nośnik. Zainstaluj program “Aida 32” w wersji 3.93 i wykonaj test “Linear Read” “Average Access” wtyczką (z menu Wtyczka) “Aida 32 Disk Benchmark” naciśnij “Save” czyli zapisz. Wyłącz najpierw wszystkie programy z autostartu czyli znajdujące się przy zegarze. Nie ruszaj myszką (w czasie testu), ustaw wygaszacz ekranu na pozycję brak, nic nie rób na komputerze tylko czekaj! Naciśnij “Save”, aby zapisać wyniki, wykresy w formacie png, (screen-y) i zamieść na forum np. przy pomocy strony www.fotosik.pl najlepiej w pełnym wymiarze, a nie jako miniaturkę.

hakercom , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … cdbff.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … e4928.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … 3f2d9.html

http://www.wklejto.pl/37727

jeśli coś trzeba jeszcze wkleić nieznanego to wkleję z Everest Ultimate Edition 4.60.1500 czy też AIDA 3.93

Nie wiem czy dysponujesz laptopem czy komputerem stacjonarnym. Na tym etapie nie podejmuj żadnych decyzji o wymianie części. Ustalimy, co jest przyczyną takiego zachowaina. Teraz udokumentuj wykryte objawy. Przypatrz się zasilaczowi, (podaj nazwę i moc), dane z zakładki SMART z programu Aida 32 czy nie ma komunkatów w stylu “nieuchronna utrata danych”. Istnieje możliwość naprawy przez odpowiedni podział na partycje lub przez wyzerowanie dysku, ale to tego ostatniego potrzeba pewnego zasilania, ponieważ w przeciwnym wypadku powstaną kolejne błędy na dysku. Markowy zasilacz i chłodzenie to podstawa w diagnostyce komputera. Pomiarów napięć dokonaj w czasie testu “Linear Raed” według strony http://www.neotec.pl/page.php?id=11

W sprawie chłodznia to powiem, że w twoim przypadku spełnia standardowe parametry.

Zakładam, że testy zostały poprawnie wykonane poprawnie przy wyłączonych programach z autostratu. Twój dysk w komputerze kwalifikuje się do wymiany (o ile nie chcesz podjąć długotrwałej próby naprawy go przez zerwowanie). Wskazują na to wyniki (pinki) testu “Linear Read” potwierdzone “Average Access” Dla potwierdzenia mojej diagnozy proszę o wklejenie danych z zakładki SMART, z programu Aida 32. Kiedy ostatnio defragmentowałeś dysk?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … 92901.html

Defragmentacja dysku jakieś miesiąc temu.

ten link nie wchodzi —> http://www.neotec.pl/page.php?id=11

mam stacjonarny

zasilacz:

AC~230V 4A 50 Hz

+3,3V & +5V combined 200W

Dla gałęzi +3,3V i +5V równocześnie 200W

-Model: 4 Life/450 HF