Wolny komp, sterowniki ! kart. graf

Posiadam ASUS’a K72J

Karta graficzna: Radeon HD 5145 Graphics 1GB

Problem polega mój na tym, że włączając gry nawet odrobinę starsze mam problem z grafiką. Gry się zacinają, obraz się tnie, jest “spowolniony” i płynność ruchu zachwiana. Nie jestem pewien co do aktualności sterowników, chociaż niedawno ściągałem nowe. No i znajomy mi wspomniał coś ostatnio o ustawieniach karty, gdzieś w ATI Catalyst da się zmienić opcje by maksymalizować wykorzystanie karty. Możecie pomóc ustawić mi tak kartę i sterowniki bym mógł jak najwydajniej korzystać z karty graficznej.

Dziękówa. piona !

Przede wszystkim nie obiecuj sobie za wiele po ustawieniach w opcjach sterownika. Możesz uzyskać wzrost wydajności, ale kosztem jakości grafiki, no i ten wzrost będzie na tyle nieduży, że raczej nie odczujesz tego w grze. Szperając w opcjach sterownika, zauważysz np możliwość zmiany wydajność - zrównoważone - jakość, nastaw to na wydajność. W innej opcji ustaw antyaliasing na jak najmniejszą wartość, lub wyłącz to całkowicie, o ile nie pogorszy się znacząco grafika. W opcjach sterownika są chyba jeszcze inne wartości do modyfikacji, ale w tej chwili z pamięci nie pamiętam wszystkiego. Spróbuj na początek tego, co ci tu podałem. Napisz, jak miałeś ustawione domyślnie te wartości. Podaj, jaką masz kartę graficzną, bo ewentualnie sporo modeli kart da się trochę podkręcić i w ten sposób zyskać trochę więcej na wydajności, niż w opcjach sterownika