"wolny" komp

mam pewnien problem…(chyba tak to sie zawsze zaczyna, nie?:wink:

od gdzies tak 2 tygodni pare razy wlaczylo mi sie juz takie niebieskie okno i tam bylo napisane o tym ze jakas nowa instalacja zle dziala(chociaz nic waznego nie instalowalem) i cos z pamiecia kompa.(sorki ze dokladnie tego nie streszcze ale niestety nie zapisalem sobie tego tekstu) zrobilem “male porzadki” ale to okno nadal sie czasami pokazywalo. az do dzisiaj myslalem ze to nic powaznego bo tylko musialem restartowac kompa. no i wlasnie. dzis sie cos spie…zchrzanilo;P na poczatku przy wlaczania kompa pokazywalo mi sie wybor funkcji: tryb awaryjny, normalny i ostatnie dobre ustawienia systemu(czy cos takiego). jak chcialem normalnie wlaczyc to sie nic nie dzialo wiec kliknalem na ostatnie dobre ustawienia. myslalem ze jest ok ale niestety komp tak cholernie wolno chodzi ze qrcze juz nie moge tego zniesc(szczegolnie to widac przy przewijaniu stron i przenoszeniu okien wszystko mi sie tnie i wogle do dupy . jezeli wiecie o co moze chodzic to prosze napiszcie to.

P.S. problem chyba nie lezy w wirusach(i tym podobnych sprawach) bo skanowalem kompa na wszelkie mozliwe sposoby tzn.sprawdzalem czy nie ma trojanow, robakow, wirusow i nic nie wykrylo

P.S.2 witam wszystkich bo jestem tu nowy:P

podejrzewasz awarie wynikającą ze strony technicznej ?

zrób reinstalke systemu, moze cosik sie pochrzaniło w plikach :?

btw. jołka

Myślę że powinieneś wejść do czystego dosa i wpisać komendę scanreg/fix może przypadkiem przy tych porządkach przypadkowo mógł się usunąć jakiś plik rejestru ta komenda naprawia i regeneruje rejestr systemowy, a jeśli to nie zadziała i jeśli masz XP to szybko naciskaj F8 przy włączaniu kompa i wybirz tryb debugowania. Jest jeszcze jedan metoda jeśli masz XP i masz utworzony punkt przywracania z dobrą konfiguracją to ponownie wciskasz F8 i zaznaczasz komendę Ostatnio znana dobra konfiguracja.

Życzę powodzenia GReat

watpie zeby to wynikalo ze strony technicznej bo komp do tego momentu dobrze dzialal(1 rok) .mam Wondowsa XP i probowalem tego debugowania. troche pomogla ale nadal sie “haczy”. narazie bede probowal sie obejsc bez reinstalki sytemu, to bedzie ostateczne wyjscie.

pozdro,

Spróbuj naprawianie usług katalogowych uderz w F8

mógł paść Ci sytem - to sie zdarza. MNie kiedyś winda padła po dwóch dniach od instalki…

dlaczego ostateczne??

szukanie błędu i jego naprawiane zajmie Ci sporo czasu a reinstalka systemu ok 40 min, plus do tego 2 godzinki na wszystkie aplikacje których używasz i masz nowy system:)) a ile miejsca na dysku sie zrobi…

oczywiście to tylko moja rada - ja bym sie nie wahał…

Kiedyś jest ten pierwszy raz :twisted:

Zapisz i podaj dokładny komunikat z nr kodowymi z blue screen’a

Jeśli błąd jest po stronie sprzętu to ponowna reinstalka będzie tylko straconym czasem, dlatego dallesanro najpierw zapisz i podaj TU komunikaty.

Pozdrawiam :okulary:

znowu pojawilo mi sie to okno wiec teraz moge je tu napisac:

"Pojawil sie problem i system Windows zostal zamkniety, aby zapobiec uszkodzeniu komp.

BUGCODE_USB_DRIVER

Jezeli po raz pierwszy widzisz ekran bledu Stop, ponownie uruchom komp. Jezeli ten ekran pojawi sie ponownie, wykonajnastepujace kroki:

-upewnij sie, czy nowy sprzet zostal poprawnie zainstalowany

-jezeli problem bedzie sie powtarzac, wylacz lub usun wszelki nowo zainstalowany sprzet i oprogramowanie. Wylacz opcje systemu BIOS, takie jak buforowanie i przeslanianie.

INFORMACJE TECHNICZNE:

***STOP: 0*000000FE(0*00000002, 0*817E5548, 0*8163BC10, 0*815BAFE 8)

Rozpaczynanie zrzucanie fizycznej pamieci.

Zrzut paieci fizycznej zostal zakonczony"

No i tak wyglada to okno. nie wiem co mam z tym zrobic, bo ostatnio zadnego nowego programu isntalowalem :? . piszcie jak macie jakies pomysly. z gory THX :slight_smile:

Menadzer urządzeń odinstaluj wszystkie wpisy dotyczące USB, restart i niech system zainstaluje ponownie USB w wersji 1.1.Zobaczysz co będzie.

Racja nie dostrzegłem, ale proponuje pierwsze to co u góry - bo nieszkodliwe, a później dopiero to.

http://support.microsoft.com/?kbid=331988

Pozdrawiam :okulary:

zrobilem obydwie rzeczy ktore mi doradziliscie, zobaczymy czy juz nie bedzie sie pojawiac to cholerne okienko:p a spowolnienie kompa bylo tez wywalane przez karte graficzna(cos nie tak bylo ze sterownikami).narazie wszystko chodzi ok.

wielkie dzieki za pomoc. cya