Wolny komputer, internet po instalacji triala kaspersky'ego


(Cieslaktomasz) #1

Właśnie zainstalowałem 30-dniową darmową wersję Anti-vira kaspersky'ego i pojawił sie problem: wszystko strasznie zwolniło. komputer i otwieranie programów a stron w Mozilii Firefoxie nie moge wcale otworzyc. chyba nie wiem jak korzystać z tego Anti-vira, prosze o pomoc. czy trzeba wyłączyc jakieś opcje? nadmienię że wczesniej wszystko dzialało sprawnie a jezeli wyłącze kaspersky'ego tez działa jak dawniej. Przy włączonym jest ten problem.


(Jackye) #2

Generalnie Kaspersky jest jednym z bardziej pamięciożernych antyvirów, wejdź w zakładkę services.msc i popacz na usługi nie testowałem go, ale powinno być coś jak protect network, wyłącz jedną z tego typu usług i zostaw tylko scan.

( Osobiście Polecam AvireClassic, lub Awasta)


(Cieslaktomasz) #3

ta wersja jest polskojęzyczna możesz mnie nakierować "po polsku" :slight_smile:

pozdrawiam i dzięki


(Jackye) #4

Poprzeglądaj w usługach od tego antyvira czy nie ma np. ochrony sieci, filtrowania sieci itp. Jeżeli będzie usługa typu scan to ją pozostaw tak by kaspersky służył jedynie do skanowania kompa w poszukiwaniu złośliwych komponentów a pozostałe opcję zastąp jakimś lekkim firewallem np. Ashampoo Firewall 1.02


(Cieslaktomasz) #5

"skasowałem" tj. wyłączyłem w ustawieniach ochronę dla WWW. moze to cos troszke pomoglo ale dalej wolno, jestem zalamany.... nic nie działa tak jak wczesniej. moze odinstalować tego Anti-vira kasperskiego...? co radzisz? moze coś innego zainstalowac.... wszystko smiga tak jak wczesniej dopiero wtedu jak zupełnie "odptaszkuję" WŁĄCZ OCHRONĘ. wtedy jest jak dawniej..


(Mario C) #6

Jakiego masz Kasperskiego ?? Produkty Kasperskiego trochę przymulają kompa, ale mają dobrą ochronę podczas przeglądania stron www i dość nie puszczają syfu co można popatrzeć w rankingach, że jest jednym z lepszych antywirów.

.Avast może i jest mało pamięciożerny, ale puszcza i to strasznie syfy, wiem bo miałem go, to przeskanuj skanerami on-line to możesz się przekonać jaki on naprawdę dobry


(Jackye) #7

Jeśli posiadasz nie za dużo ramu i nie masz ,,rakietoweg procka'' to zainstaluj pakiet: AviraClassic+ZoneAlarm(free)+Spybot Search & Destroy ( oczywiście to moja kombinacja) i jest ok. :mrgreen: :wink:

Złączono Posta : 02.12.2006 (Sob) 20:17

Po I: Jeśli masz kompa o kolosalnych parametrach to użytkuj kacpra

Po II: koledze tomc chodzi o to by antyvir nie uniemożliwiał serfowania po necie,a nie skuteczność antyvirów.


(Mario C) #8

mój komp to starocie i złom bo jak nazwiesz kompa co ma pentiuma III 866 Mhz i 320 pamięci RAAM ale u mnie chodzi jakoś tylko najgorzej jest jak robie skanowanie kompa. Ale tak to się sprawdza


(Cieslaktomasz) #9

avira jest darmowym programem? poszukuje czegos darmowego bo Nortona miałem i sie skonczył a placic na niego nie chcę


(Jackye) #10

Tak. Polecam ci ją jest lekka skuteczna i ma dużą bazę sygnatur.


(Karolo010) #11

tomc kaspersky jest jednym z najlepszych w wykrywalności osobiście ci go polecam(mam go).Może wciasął Ci się jakiś wirus?(przeskanuj albo napisz logi w Bezpieczeństwo i logi HijackThis)....

A jaki masz PC-et? :smiley:

:o :o Oooo.... niesądze mam procesor 1200 duron 512 ram i jakoś nie "czuje" tego mega programiku :mrgreen: tym bardziej że mam K 6.0 IS

podaj konfiguracje swojego sprzętu jeżeli słaba to osobiście też polecam nod32 on chyba najmniej muli a też ma bardzo dobrą wykrywalność :mrgreen:


(Jackye) #12

karol010 , ale tomc napisał że po wyłączeniu kacpra jest oki czemu mówisz o wirusach.


(Cieslaktomasz) #13

avira jest darmowym programem? poszukuje czegos darmowego bo Nortona miałem i sie skonczył a placic na niego nie chcę


(Karolo010) #14

oooo

sorry nie zauważyłem...

TAK.jest darmowym i dobry jak na darmowego chociaż AOL ma lepszą wykrywalność ale on ma szpiega podobno...

Jaki masz sprzęt?Bo norton strasznie muli bardziej od Kasperskiego... :?


(Cieslaktomasz) #15

skanowałem nawet i tym kasperskim, wirusów nie ma...a jezeli chodzi o sprzęt o 3 m-ce temu kupiłem z 3 miesięczna wersja Nortona która własnie wygasła, a sprzęt : pentium D 2,8 GHz, 2x 512 MB

Złączono Posta : 02.12.2006 (Sob) 20:49

sęk w tym ze niby Norton muli... ale mnie z tym Nortonem wszystko smigało a teraz to kaplica.... tragedia.... nie wiem co juz jest grane....

Złączono Posta : 02.12.2006 (Sob) 20:51

naet teraz mam kaspersky'ego wyłączonego bo inaczej bym nie siedział w internecie.... wcale sie nie otwieraja strony...


(Jackye) #16

tomc pożegnaj kaspra i przerzuć się na avirkę. :smiley:


(system) #17

A co się stało z tym Nortonem? Istnieje dalej czy został odinstalowany, jaki to Norton, jaka wersja Kasperskiego? Może tak trochę więcej szczegółów.


(Duncaen) #18

Ja kilka rzay instalowałem i odinstalowywałem kaspra jak chciałe wersja 30 dniowa zainstalowac bo nie dawał sie zainstalować gdyż widział żw juz była testowa w wer. 5 a czekałem na kod bo kupiłem licencje ale kilka dni mjusiałem na niego czekac. Więc kupiłem 3 jakąs gazetę z 3 mieś. wersja i ta poszła.

I właśnie raz zdazyło mi sie że po zainstalowaniu wszystko praktycznie stanęło, komp prawie wcale nie chodził. Odinstalowanie trwało ponad godzinę. Po nastepnej instalacji poszło wszystko ok i komp smiga (2,4 GHz 512 RAMu) na najwyższych (najwolniej wtedy powinien chodzić) ustawieniach.

Więc proponuje odinstaluj go. Wyczyść rejestr ewentualnie i inne pozostałości (katalogi jesli zostaną i zainstaluj ponownie.


(jan1) #19

Komp masz b.dobry jak na wymagania Kacpra ja go używam od dawna w zasadzie zero poważnych problemów z nim ,obecnie KIS 6.0 ale warunek nie można mieć innych programów do ochrony z czynnym rezydentem . jeszcze jedno gdy używałem samego antywirusa jako firewala -Kerio.


(Cieslaktomasz) #20

Norton(cały pakiet) wazny był 3-m-ce już jest nie wazny ale go nie "kasowaLem" może w ty, rzecz...?? Nortona usunąć na amen i może bedzie oki..???