Wolny komputer, internet po instalacji triala kaspersky'ego

Właśnie zainstalowałem 30-dniową darmową wersję Anti-vira kaspersky’ego i pojawił sie problem: wszystko strasznie zwolniło. komputer i otwieranie programów a stron w Mozilii Firefoxie nie moge wcale otworzyc. chyba nie wiem jak korzystać z tego Anti-vira, prosze o pomoc. czy trzeba wyłączyc jakieś opcje? nadmienię że wczesniej wszystko dzialało sprawnie a jezeli wyłącze kaspersky’ego tez działa jak dawniej. Przy włączonym jest ten problem.

Generalnie Kaspersky jest jednym z bardziej pamięciożernych antyvirów, wejdź w zakładkę services.msc i popacz na usługi nie testowałem go, ale powinno być coś jak protect network, wyłącz jedną z tego typu usług i zostaw tylko scan.

( Osobiście Polecam AvireClassic, lub Awasta)

ta wersja jest polskojęzyczna możesz mnie nakierować “po polsku” :slight_smile:

pozdrawiam i dzięki

Poprzeglądaj w usługach od tego antyvira czy nie ma np. ochrony sieci, filtrowania sieci itp. Jeżeli będzie usługa typu scan to ją pozostaw tak by kaspersky służył jedynie do skanowania kompa w poszukiwaniu złośliwych komponentów a pozostałe opcję zastąp jakimś lekkim firewallem np. Ashampoo Firewall 1.02

“skasowałem” tj. wyłączyłem w ustawieniach ochronę dla WWW. moze to cos troszke pomoglo ale dalej wolno, jestem zalamany… nic nie działa tak jak wczesniej. moze odinstalować tego Anti-vira kasperskiego…? co radzisz? moze coś innego zainstalowac… wszystko smiga tak jak wczesniej dopiero wtedu jak zupełnie “odptaszkuję” WŁĄCZ OCHRONĘ. wtedy jest jak dawniej…

Jakiego masz Kasperskiego ?? Produkty Kasperskiego trochę przymulają kompa, ale mają dobrą ochronę podczas przeglądania stron www i dość nie puszczają syfu co można popatrzeć w rankingach, że jest jednym z lepszych antywirów.

.Avast może i jest mało pamięciożerny, ale puszcza i to strasznie syfy, wiem bo miałem go, to przeskanuj skanerami on-line to możesz się przekonać jaki on naprawdę dobry

Jeśli posiadasz nie za dużo ramu i nie masz ,rakietoweg procka’’ to zainstaluj pakiet: AviraClassic+ZoneAlarm(free)+Spybot Search & Destroy ( oczywiście to moja kombinacja) i jest ok. :mrgreen: :wink:

Złączono Posta : 02.12.2006 (Sob) 20:17

Po I: Jeśli masz kompa o kolosalnych parametrach to użytkuj kacpra

Po II: koledze tomc chodzi o to by antyvir nie uniemożliwiał serfowania po necie,a nie skuteczność antyvirów.

mój komp to starocie i złom bo jak nazwiesz kompa co ma pentiuma III 866 Mhz i 320 pamięci RAAM ale u mnie chodzi jakoś tylko najgorzej jest jak robie skanowanie kompa. Ale tak to się sprawdza

avira jest darmowym programem? poszukuje czegos darmowego bo Nortona miałem i sie skonczył a placic na niego nie chcę

Tak. Polecam ci ją jest lekka skuteczna i ma dużą bazę sygnatur.

tomc kaspersky jest jednym z najlepszych w wykrywalności osobiście ci go polecam(mam go).Może wciasął Ci się jakiś wirus?(przeskanuj albo napisz logi w Bezpieczeństwo i logi HijackThis)…

A jaki masz PC-et? :smiley:

:o :o Oooo… niesądze mam procesor 1200 duron 512 ram i jakoś nie “czuje” tego mega programiku :mrgreen: tym bardziej że mam K 6.0 IS

podaj konfiguracje swojego sprzętu jeżeli słaba to osobiście też polecam nod32 on chyba najmniej muli a też ma bardzo dobrą wykrywalność :mrgreen:

karol010 , ale tomc napisał że po wyłączeniu kacpra jest oki czemu mówisz o wirusach.

avira jest darmowym programem? poszukuje czegos darmowego bo Nortona miałem i sie skonczył a placic na niego nie chcę

oooo

sorry nie zauważyłem…

TAK.jest darmowym i dobry jak na darmowego chociaż AOL ma lepszą wykrywalność ale on ma szpiega podobno…

Jaki masz sprzęt?Bo norton strasznie muli bardziej od Kasperskiego… :?

skanowałem nawet i tym kasperskim, wirusów nie ma…a jezeli chodzi o sprzęt o 3 m-ce temu kupiłem z 3 miesięczna wersja Nortona która własnie wygasła, a sprzęt : pentium D 2,8 GHz, 2x 512 MB

Złączono Posta : 02.12.2006 (Sob) 20:49

sęk w tym ze niby Norton muli… ale mnie z tym Nortonem wszystko smigało a teraz to kaplica… tragedia… nie wiem co juz jest grane…

Złączono Posta : 02.12.2006 (Sob) 20:51

naet teraz mam kaspersky’ego wyłączonego bo inaczej bym nie siedział w internecie… wcale sie nie otwieraja strony…

tomc pożegnaj kaspra i przerzuć się na avirkę. :smiley:

A co się stało z tym Nortonem? Istnieje dalej czy został odinstalowany, jaki to Norton, jaka wersja Kasperskiego? Może tak trochę więcej szczegółów.

Ja kilka rzay instalowałem i odinstalowywałem kaspra jak chciałe wersja 30 dniowa zainstalowac bo nie dawał sie zainstalować gdyż widział żw juz była testowa w wer. 5 a czekałem na kod bo kupiłem licencje ale kilka dni mjusiałem na niego czekac. Więc kupiłem 3 jakąs gazetę z 3 mieś. wersja i ta poszła.

I właśnie raz zdazyło mi sie że po zainstalowaniu wszystko praktycznie stanęło, komp prawie wcale nie chodził. Odinstalowanie trwało ponad godzinę. Po nastepnej instalacji poszło wszystko ok i komp smiga (2,4 GHz 512 RAMu) na najwyższych (najwolniej wtedy powinien chodzić) ustawieniach.

Więc proponuje odinstaluj go. Wyczyść rejestr ewentualnie i inne pozostałości (katalogi jesli zostaną i zainstaluj ponownie.

Komp masz b.dobry jak na wymagania Kacpra ja go używam od dawna w zasadzie zero poważnych problemów z nim ,obecnie KIS 6.0 ale warunek nie można mieć innych programów do ochrony z czynnym rezydentem . jeszcze jedno gdy używałem samego antywirusa jako firewala -Kerio.

Norton(cały pakiet) wazny był 3-m-ce już jest nie wazny ale go nie “kasowaLem” może w ty, rzecz…?? Nortona usunąć na amen i może bedzie oki…???