Wolny komputer

Witam!W poprzednim temacie nikt nie chciał mi odpisać więc rozpoczołem nowy.A więc mój komputer jest wolny, tzn. jak chodzę po systemie to tak troszke długo się otwiera np. mój komputer,długo się włancza bo ok 1 min.1.10min.Denerwuje mnie to bo przecierz system powinien się włączyć w ok 30-40sek.Aha i cod 4 chodzi mi na najniższych ustawieniach tzn. wszystko wyłączone,1024x786,i tekstury wszystkie extra,high,high.Mam ok 125-60fps.Przecierz w tej grze powinienem grać na troche lepszych ustawieniach nie?A i jeszcze jedno.Wczoraj w biosie przestawiłem pamieci żeby pracowały na 1066mhz a pracowały na 533mhz!A pamięć mam taktowaną na 667mhz.I cod 4 tak jakby troche lepiej chodził.Kompa mam 2 lata.Co mam zrobić żeby szybciej działał ale bez dokupywania nowych części?Myślę żeby sformatować dysk i zmienic paste termoprzewodzącą na procku ,bo w ilde mam 51C a w stresie mam 70C.Dobra podam parametry kompa:pentium d 805 2.66ghz,geforce 8600gt 256mb,1x2Gb ddr2 ram 667mhz+1x1GB ddr2 ram 667mhz,dysk hitahi 250gb,mobo gigabyty GA-945-GZM-S2

  1. to mobo nie obsluzy wiecej, jak 533mhz w dualu (czyli 266 na szynie), wiec jakim cudem ustawiles 1066? pewnie przez mnozenie… :slight_smile:

  2. xxxx (tu miala byc propozycja zakrecenia, ale skoro nie wiesz na jakim dzielniku dziala Ci ram, to lepiej nie)

  3. w jakim trybie chodzi dysk? moze kontroler sie przestawil, a moze wymaga defragmentacji, a moze sie sypie - smart sprawdzales?

  4. 1min. to nie jest wcale tak duzo, w zaleznosci co sie odpala w autostarcie i ile tego, zreszta proc nie jest potega, wiec w tym wypadku to dosc dobry czas

  5. nie gram, ale jest masz tyle fps to chyba plynnie powinna chodzic gra, co najwyzej zacinki beda od doczytywania z hdd duzych tekstur a to juz kwestia odpowiedniego ustawienia pamieci wirtualnej

moje mobo normalnie obsługuje ram 667mhz bo mam rev. 6.6 ,i pisze że może obsługiwac 1066mhz po o/c

http://www.gigabyte.pl/products/mb/spec … s2_66.html

+Możliwość obsługi magistrali FSB1066MHz poprzez overclocking

+Obsługa wydajnej pamięci Dual Channel DDR2 667

w jakim trybie chodzi dysk?moze kontroler sie przestawil? jak to sprawdzić(nieznam się za bardzo na dyskach twardych)

Odnosnie pkt.5.Powinienem chyba grać na wyższych detalach nie?wiem da sie grać choć czasami jak mam 70-125fps po za chwile mi spada 50-60 stałem czym to może być spowodowane?No i wymienic ta paste i sforamtować dysk?

mylisz dwie rzeczy - jedno proc a inne ram - w tym wypadku pewnie dajac 1066fsb dla CPU max, co mozesz z pamieci wycisnac jest 667mhz (w dualu), normalnie bedzie 533 dla 800fsb, czyli 3:4 dzielnik fsb:ram (200fsb:266ram)

we wlasciwosciach kompa mozesz sprawdzic- menadzer urzadzen-IDE/ATA kontrole i dalej…

a jak poznajesz, ze masz 70fps a nie 80?

tak naprawde roznice widac ponizej 35fps, co uznaje sie za granice plynnosci w grze (minimum)

Ale ja gram w cod 4 multi i 35fps a 70 w nim to jest różnica nie?A fps sprawdzam komendą w cod 4.

sprawdz frapsem lub riva tuner…

nie gram, nie znam sie ile powinno byc :roll: