Wolny laptop

Witam wszystkich! !!

Procesor Intel Core 2 Duo T8100 (2.1 GHz, 800 MHz FSB, 3 MB L2)

Płyta główna Intel PM965 + ICM8ME

Ekran LCD 13,3" 1280x800, odblaskowy; podświetlany LED (nie we wszystkich wersjach M1330)

Pamięć RAM 4 GB DDR2 667 MHz (2 x 2 GB)

Karta graficzna GeForce Go 8400M GS

Karta dźwiękowa SigmaTel High Definition Audio

Karta LAN

karta WLAN Broadcom Fast Ethernet

802.11 b/g, karta Dell 1395; Bluetooth 2.0/2.1 + EDR

Dysk twardy Samsung HM500LI - 500GB SATA, 5400 rpm, 8 MB cache

Napęd optyczny Hitachi DVDRW GSA-S10N ATA (slot-in)

Bateria Li-ion 4400 mAh

Interfejsy wej/wyj 2 porty USB; D-Sub; DVI; HDMI; FireWire; Audio 3 x mini-jack; ExpressCard 54mm; czytnik kart flash (SD/MMC/MS/MSPro); mikrofon stereo, kamera 0.3Mpix (niektóre modele – 2Mpix); czytnik biometryczny

System operacyjny Microsoft Vista Home Premium

Wymiary [mm] (szer. x głęb. x wys.)

318 x 238 x 22-33

Waga 1,8 kg Dodam jeszcze że czyściłem wielokrotnie system i skanowałem pod kontem wirusów i wszystko jest ok lecz nadal to wszystko jest za wolne. Po zakupie laptopa wszystko chodziło szybciej. Proszę o pomoc za którą z góry dziękuję. POZDRAWIAM

jakiś program może ci go spowalnia…

Może i tak , ale nie znam się na tyle by to sprawdzić

Jaki antywirus, jak bardzo masz obciążony dysk C: (jaki rozmiar i ile z tego zajęte), jakie masz DUŻE programy na dysku (dużym programem nazywam na przykład cały multimedialny pakiet Nero z jakimiś pierdółkami działającymi w tle, Corel, Photoshop itd). Sprawdź też menadżer zadań - jakie programy ile zasobów systemowych zjadają.

Antywirusa mam NOD32. Dysk C ma 50GB z czego 16,7 GB wolnego miejsca. Z menagera zadań wynika że najwięcej zasobów zżera przeglądarka google chrom. POZDRAWIAM. :smiley:

nod32/eset nie daje sobie rady z wirusami. miałem to samo - też nod 32. zainstalowałem kaspersky 2010 i znalazł masę syfu i komp zaczą działać!

Pożycz od kogoś płytkę z Vistą Home Premium, lub pobierz z torrentów(w Twoim przypadku będzie to legalne), sformatuj z niej dysk i zainstaluj system od nowa na swój klucz, który masz na naklejce pod spodem laptopa i po jego instalacji wrzuć sp2, najnowsze sterowniki do sprzętu, i sam zobaczysz, że pod względem szybkości to już nie będzie ten sam system… Jest tak dlatego, że te systemy, które są zainstalowane przez producenta, są zasyfione masą niepotrzebnego oprogramowania(wersje trial np. antywirusa, Office’a, Nero i inne), z którego dość spora ilość się uruchamia razem z systemem i system dlatego wolno pracuje. Z laptopem mojej mojej ciotki było to samo. Mulił tak, że system startował spokojnie ponad 40 sekund. Sformatowałem dysk, wgrałem czystą Vistę, sp2, najnowsze sterowniki i system śmiga jak burza do dziś. Aha, pamiętaj jeszcze, że po instalacji systemu będziesz musiał telefonicznie aktywować system, bo z tego co słyszałem, to “czyste” Windowsy zainstalowane na klucz preinstalowanego systemu nie chcą się aktywować przez neta i trzeba aktywować telefonicznie.