Wolny PC przed i po formacie

Witam!

Postanowiłem sformatować dysk ponieważ komputer bardzo wolno chodził. Niestety po formacie nie jest lepiej. System ma problem z otwieraniem przeglądarki, folderów czy panelu sterowania.
Proszę o pomoc w diagnostyce problemu.

Może brakuje pamięci RAM i komputer wolno działa. Albo dysk ma bad sektory. Zgadywać bez podania parametrów sprzętu i screenu z crystaldisk info sobie można.

Nie napisałeś nic na temat podstawowych danych o komputerze (stary?, nowy? ilość RAM? itp itd) Jaki system? Czy wszystko zainstalowane ( sterowniki?)

 

U mnie działa…

Daj punkt odniesienia… jak już wspomniano:

Dziękuję za zainteresowanie.
Komputer stary o ile pamiętam -

Athlon 2x2600,

2 GB ram ddr2,

gigabyte ga m61pme s2
Zdążyłem sprawdzić, że bad sektorów nie ma. Jednak na nic już wszystko bo jednostka przestała się uruchamiać.
Po włączeniu świecą diody zielona i czerwona, na ekranie nic się nie pojawia.

No to pewnie zasilacz, albo płyta główna - oglądanij dokładnie płytę, czy nie są spuchnięte kondensatory (wybrzuszone), albo nawet rozlane.

Zasilanie jest, kondensatory wyglądają ok zresztą PC zawsze pracował bez bocznej pokrywy. Może coś z procesorem?

Marka i model zasilacza.

Przełożyłem procesor z innego na próbę i bez zmian. Pozostaje płyta.
Pytanie tylko - czy to mogła być przyczyna spowolnionej pracy?

Tak. Albo nie…

 

Z innej beczki:

Zasilanie jest, kondensatory wyglądają ok zresztą PC zawsze pracował bez bocznej pokrywy” - jak pokrywa ma wpływ na puchnięcie kondensatorów?

 

 

A windows update masz włączone?

 

Od kilku miesięcy są takie problemy z WU że szkoda gadać, na czystym systemie potrafi zjeść 3GB pamięci z 4 dostępnych i szukać aktualizacji przez 20 godzin. Komputery mulą tak że ledwo da się na nich pracować.

 

Jakimś rozwiązaniem jest WSUSoffline, jak instalujesz czysty system to możesz spróbować.

O KB3125574 kolega nie słyszał? Jeśli o win7 mowa.

Tak słyszałem o KB 1000 500 100 900 wtedy jeszcze z lipca

Ale gdy go najbardziej potrzebowałem to nie dało się go pobrać ze stron MS, teraz tematu nie śledzę.

Sprawa powolnej pracy chwilowo nieaktualna - komputer nie odpala.
Zasilacz pentagram p9102-2 450w wiele lat ciągnął gf 9800 pro. Jak będę miał możliwość, to wstawię inny na próbę. Z dokonanych dotychczas prób wynika, że procesor i ram są ok.

Nie przegrzały się?
Sprawdzę zasilacz, to będzie wiadomo.

Ok zasilacz robi robotę. 

Ciekawi mnie jeszcze czy to była przyczyna spowolnionej pracy.
Może ktoś poleci jakąś fajną płytę w tej klasie?

Jak kondensator jest słabej jakości, to mogą puchnąć i przy niskiej temperaturze. Zdjęcie obudowy w wielku sytuacjach też przeszkadza w cyrkulacji powietrza. Co do płyty - jak masz sprawdzoną, celuj w podobną nawet taką samą - nie sądzę, że kupisz pod wskazany procesor nową płytę.