Wolny procesor Intel Core i5

Posiadam ASUSA z procesorem Intel Core i5 --------> http://oi45.tinypic.com/2yju8wl.jpg Ostatnio naszły mnie wątpliwości co do prędkości jego działania. Zauważyłam, że laptop koleżanki (Intel Core i3) działa dużo szybciej (nie wiem jak to dokładnie opisać - po prostu następuje szybsze otwieranie i zamykanie okienek, szybsze wczytywanie danych, przeskakiwanie między oknami, komputer szybciej reagował, “zbierał się” do wykonywania poszczególnych zadań … no po prostu różnica była widoczna “gołym okiem”). Dodatkowo kolega, który troszeczkę bardziej “ogarnia” temat, stwierdził, że faktycznie na komputer o takich parametrach, laptop działa dość wolno (niestety ów kolega nie mógł się tym zająć z braku czasu). Nadmieniam, że komputer NA PEWNO nie jest zawirusowany ani “zaśmiecony” - dość intensywnie o to dbam. Ograniczyłam też ilość niepotrzebnych programów uruchamianych przy starcie systemu (Windows 7, 64bit) Chciałam was zapytać czy jest jakiś sposób, żeby sprawdzić czy procesor działa prawidłowo - może jakimś programem ? Jak mogę to zrobić ? Może po prostu mam coś NIE TAK w ustawieniach ? Bardzo proszę o pomoc.

Wydaje mi się, że problemem jest wolny dysk twardy w Twoim laptopie (możliwe, że koleżanka ma szybszego twardziela albo SSD).

Sprawdź temperatury programem HWMonitor możliwe, że procek się grzeje i się ogranicza.

Tutaj trochę więcej informacji:

http://oi46.tinypic.com/zsoew8.jpg

Dodane 06.03.2013 (Śr) 21:28

Stuart tak to wygląda ----- > http://oi45.tinypic.com/2hpodih.jpg

Jakaś diagnoza ? :slight_smile:

według mnie to nie wina procesora tylko wolnego dysku twardego daj screeny z hd tune z zakładki health i przeskanuj dysk bez zaznaczonego “quick scan”

Bez zaznaczonego “Quick Scan” chwilę to potrwa, z zaznaczonym wygląda to tak -----> http://oi47.tinypic.com/t5jdd1.jpg

Z tymi temperaturami wszystko OK ? ------> http://oi45.tinypic.com/2hpodih.jpg

a ja bym porównał to co każdy z kompów ma uruchomione. Ilośc usług, aplikacji itp itd.

Znająć ASUSa to wiem, że jest mnóstwo dodatkowego softu i innych zbędnych aplikacji ładowanych na starcie, które skutecznie i to bardzo potrafią zamulić porządny sprzęt.

Oczywiście sugestia przedmówców, że koleżanka może mieć dysk SSD jest słuszna. Wymiana na SSD daje najbardziej odczuwalny efekt.

madoch też prawda sam do płyty głównej w PC instalowałem oprorgamowanie ASUSA lecz je odrazu wywaliłem komputer wczytywał się 2x dłużej, jakoś wolniej to ogółem chodziło, przecież to kilka dodatkowych procesów w tle. Wejdź jeszcze w menedżer zadań i zobacz czy coś nie obciąża ci procesora/pamięci.

Kolega madoch sugeruje, że mogę to wszystko… wypierniczyć (że tak to ujmę) bez żadnych konsekwencji ? --------> http://oi45.tinypic.com/2lxi3o4.jpg

tak temperatury masz dobre ja na swoim core 2 duo mam od 35 do 40 w spoczynku u Ciebie jest podobnie jest ok. z dyskiem nic nie widać poważnego żadnych spadków szybkości tylko nie ma pokazanego health ale niewiem czemu Ci tego nie wczytało :stuck_out_tongue: spróbuj wywalić tego softa od asusa a jak to nie pomoże to będziemy działać dalej :slight_smile:

Tosini ,

Nie wywalaj wszystkiego, zostaw sobie Power4gear i Hotkey (odpowiedzialne za kombinacje Fn+…). Resztę wg uznania, możliwe że coś Ci się z tych programów przyda.

Może jestem ślepa ale nie widzę tego Hotkey - które to, jaśniej proszę ? :>

Obstawiam, że to będzie pod mianem ATK Package - i faktycznie tego nie usuwaj bo przestaną Ci działać klawisze funkcyjne.

Ja bym zostawił Power4Gear oraz Virtual camera bo to pewnie sterownik od kamery.

Strasznie długo to trwało ale w końcu jest skanowanie HD Tune bez zaznaczonej opcji “Quick scan” -----> http://oi50.tinypic.com/2eewl6g.jpg

W zakładce “Health” ponownie nic nie ma.

Osobiście nic mi to nie mówi - wdzięczna będę bardzo za analizę powyższych wyników :slight_smile:

Oznacza to tyle, że dysk jest sprawny i nie ma uszkodzonych sektorów.

Dziękuje za wszystkie rady. Jutro odinstaluje te niepotrzebne programy ASUSA i będę kombinować dalej.

Co nie jest powiedziane, że nie ma innych błędów. Odpal boota mhdd i daj 2x F4 potem F8 bodajże, czyli smart.

Jakiego masz antywirusa albo pakiet typu internet security? Niektóre potrafią mocno obciążyć system.

Werniks - Nod32 - także to raczej nie ten problem

Masz rację, to nie ta przyczyna. Sprawdź jeszcze, co ci się uruchamia razem z systemem (menu start -> uruchom -> wpisujesz: msconfig -> sprawdzasz co jest w zakładce “Uruchamianie”.