Wolny procesor Intel Core i5


(Tosini) #1

Posiadam ASUSA z procesorem Intel Core i5 --------> http://oi45.tinypic.com/2yju8wl.jpg Ostatnio naszły mnie wątpliwości co do prędkości jego działania. Zauważyłam, że laptop koleżanki (Intel Core i3) działa dużo szybciej (nie wiem jak to dokładnie opisać - po prostu następuje szybsze otwieranie i zamykanie okienek, szybsze wczytywanie danych, przeskakiwanie między oknami, komputer szybciej reagował, "zbierał się" do wykonywania poszczególnych zadań ... no po prostu różnica była widoczna "gołym okiem"). Dodatkowo kolega, który troszeczkę bardziej "ogarnia" temat, stwierdził, że faktycznie na komputer o takich parametrach, laptop działa dość wolno (niestety ów kolega nie mógł się tym zająć z braku czasu). Nadmieniam, że komputer NA PEWNO nie jest zawirusowany ani "zaśmiecony" - dość intensywnie o to dbam. Ograniczyłam też ilość niepotrzebnych programów uruchamianych przy starcie systemu (Windows 7, 64bit) Chciałam was zapytać czy jest jakiś sposób, żeby sprawdzić czy procesor działa prawidłowo - może jakimś programem ? Jak mogę to zrobić ? Może po prostu mam coś NIE TAK w ustawieniach ? Bardzo proszę o pomoc.


(Qba_) #2

Wydaje mi się, że problemem jest wolny dysk twardy w Twoim laptopie (możliwe, że koleżanka ma szybszego twardziela albo SSD).


(struart) #3

Sprawdź temperatury programem HWMonitor możliwe, że procek się grzeje i się ogranicza.


(Tosini) #4

Tutaj trochę więcej informacji:

http://oi46.tinypic.com/zsoew8.jpg

Dodane 06.03.2013 (Śr) 21:28

Stuart tak to wygląda ----- > http://oi45.tinypic.com/2hpodih.jpg

Jakaś diagnoza ? :slight_smile:


(krejzol123) #5

według mnie to nie wina procesora tylko wolnego dysku twardego daj screeny z hd tune z zakładki health i przeskanuj dysk bez zaznaczonego “quick scan”


(Tosini) #6

Bez zaznaczonego “Quick Scan” chwilę to potrwa, z zaznaczonym wygląda to tak -----> http://oi47.tinypic.com/t5jdd1.jpg

Z tymi temperaturami wszystko OK ? ------> http://oi45.tinypic.com/2hpodih.jpg


(madoch) #7

a ja bym porównał to co każdy z kompów ma uruchomione. Ilośc usług, aplikacji itp itd.

Znająć ASUSa to wiem, że jest mnóstwo dodatkowego softu i innych zbędnych aplikacji ładowanych na starcie, które skutecznie i to bardzo potrafią zamulić porządny sprzęt.

Oczywiście sugestia przedmówców, że koleżanka może mieć dysk SSD jest słuszna. Wymiana na SSD daje najbardziej odczuwalny efekt.


(adamok) #8

madoch też prawda sam do płyty głównej w PC instalowałem oprorgamowanie ASUSA lecz je odrazu wywaliłem komputer wczytywał się 2x dłużej, jakoś wolniej to ogółem chodziło, przecież to kilka dodatkowych procesów w tle. Wejdź jeszcze w menedżer zadań i zobacz czy coś nie obciąża ci procesora/pamięci.


(Tosini) #9

Kolega madoch sugeruje, że mogę to wszystko… wypierniczyć (że tak to ujmę) bez żadnych konsekwencji ? --------> http://oi45.tinypic.com/2lxi3o4.jpg


(krejzol123) #10

tak temperatury masz dobre ja na swoim core 2 duo mam od 35 do 40 w spoczynku u Ciebie jest podobnie jest ok. z dyskiem nic nie widać poważnego żadnych spadków szybkości tylko nie ma pokazanego health ale niewiem czemu Ci tego nie wczytało :stuck_out_tongue: spróbuj wywalić tego softa od asusa a jak to nie pomoże to będziemy działać dalej :slight_smile:


(Qba_) #11

Tosini ,

Nie wywalaj wszystkiego, zostaw sobie Power4gear i Hotkey (odpowiedzialne za kombinacje Fn+…). Resztę wg uznania, możliwe że coś Ci się z tych programów przyda.


(Tosini) #12

Może jestem ślepa ale nie widzę tego Hotkey - które to, jaśniej proszę ? :>


(struart) #13

Obstawiam, że to będzie pod mianem ATK Package - i faktycznie tego nie usuwaj bo przestaną Ci działać klawisze funkcyjne.

Ja bym zostawił Power4Gear oraz Virtual camera bo to pewnie sterownik od kamery.


(Tosini) #14

Strasznie długo to trwało ale w końcu jest skanowanie HD Tune bez zaznaczonej opcji “Quick scan” -----> http://oi50.tinypic.com/2eewl6g.jpg

W zakładce “Health” ponownie nic nie ma.

Osobiście nic mi to nie mówi - wdzięczna będę bardzo za analizę powyższych wyników :slight_smile:


(struart) #15

Oznacza to tyle, że dysk jest sprawny i nie ma uszkodzonych sektorów.


(Tosini) #16

Dziękuje za wszystkie rady. Jutro odinstaluje te niepotrzebne programy ASUSA i będę kombinować dalej.


(Boshi) #17

Co nie jest powiedziane, że nie ma innych błędów. Odpal boota mhdd i daj 2x F4 potem F8 bodajże, czyli smart.


(Werniks) #18

Jakiego masz antywirusa albo pakiet typu internet security? Niektóre potrafią mocno obciążyć system.


(Tosini) #19

Werniks - Nod32 - także to raczej nie ten problem


(Werniks) #20

Masz rację, to nie ta przyczyna. Sprawdź jeszcze, co ci się uruchamia razem z systemem (menu start -> uruchom -> wpisujesz: msconfig -> sprawdzasz co jest w zakładce “Uruchamianie”.