Wolny przesył danych USB 3.0

Witam.

Zakupiłem dysk TOSHIBA stor.e partner 1TB, dysk posiada interfejs USB 3.0. Myślałem, że przesył danych będzie w granicach 30-50 Mb/s. Zgrywam film (1GB), niby wszystko śmiga przesył 50Mb/s (w 1 sekundzie). Po chwili zaczął spadać i po kilku sekundach wynosił 1Mb/s. W czym tkwi problem? Proszę o szybką pomoc. Moj komputer posiada usb 2.0, lecz dysk powinien być z kompatybilny. U mojego brata, który ma u siebie USB 3.0 przesył wynosi 20MB/s, lecz to i tak mało jak na USB 3.0.

linag123 ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Coś małe te transfery jak na dysk USB 3.0

U mnie wygląda to tak (dysk zewnętrzny USB 3.0 WD 500GB, wielkość kopiowanego pliku 5.9GB, niżej podane transfery pod koniec kopiowania)

USB 2.0

zapis 28MB/s

odczyt 90MB/s

USB 3.0

zapis 63MB/s

odczyt 90 MB/s

Odczyty są takie same bo ograniczał mnie dysk wewnętrzny :?

Bardzo dziwny ten transfer przy USB 2.0 (odczyt). Specyfikacja USB 2.0 to 480Mbit jeśli mnie pamięć nie myli, a to jest 60MB/s. No nic tylko pogratulować. Dodam od siebie że u mnie na dysku USB 3.0 WD 1TB odczyt i zapis około 70-80MB/s przy początku dysku (wiadomo czym dalej tym wolniej), przy USB 2.0 około 42 MB/s odczyt i zapis. Przy innym dysku 7200 obrotów odczyt i zapis na 3.0 około 115MB/s.

A co do problemu z pierwszego postu, proponuje najpierw zmienić sterowniki od USB, ewentualnie widziałem taki programik do płyt asroca przyśpieszający transfer danych z USB ( własnoręcznie przetestowałem), a program działa również na innych płytach głównych.

Przeinstalowałem sterowniki, lecz to nic nie dało. Mam płytkę GIGABYTE GA-MA770-DS3. Znowu chciałem zgrać film, na początku prędkość 55Mb/s doleciało bardzo szybko do połowy i się zatrzymało, transfer zaczął spadać i tak do 5Mb/s. Z kilku sekund, które miało się przesyłać zrobiło się prawie 10 minut :wink:

Po pierwsze czy twoja płyta ma USB 3.0 …

Po drugie kopiujesz za pomocą Windowsowego narzędzia które ma duży bufor tzn. na początku pokazuje ogromną prędkość która sukcesywnie maleje (sprawdź TeraCopy).

Mam ten programik w nim prędkość wynosi 1.3Mb/s. Pisałem, że mam usb 2.0, lecz nawet jeżeli to prędkość nie powinna być aż tak niska…