Wolny, przycinający się, nie reagujący Internet

Witam

przeczytałem podwieszony i regulamin, ale jest to mój pierwszy post więc jeśli coś źle robię to proszę nie kasować tylko ew przenieść do innego działu lub mnie nakierować na poprawki.

Mam następujący problem - od jakiegoś czasu strasznie zamula i przywiesza mi Internet, zauważyłem też, że często mam spory Upload a download stoi tak jakby komp ciągle coś wysyłał. Pomyślałem, że to virus więc doinstalowałem Kasperskiego do Baidu który obecnie mam i obydwa nic nie wykryły. Następnie powyłączałem wszystkie automatyczne aktualizacje - troszkę się uspokoiło ale to raczej kosmetycznie bo problem ciągle istnieje i strasznie irytuje. Mozilla się przywiesza, czasem nie reaguje, reaguje z opóźnieniem a przywieszki czasem trwają kilkanaście minut by potem transfer wrócił na 1min by zamulić na następne 10.

Miałem kiedyś podobnie i wtedy robiłem format i reinstal ale wolałbym teraz tego uniknąć - czytałem wiele tematów i często na tym forum coś doradzaliście po analizie z OTL - tak też zrobiłem i wklejam linki do raportów:

http://www.wklejto.pl/179348

http://www.wklejto.pl/179349

wcześniej z neta byłem bardzo zadowolony śmigał jak wariat a teraz jedna strona otwiera się 5min o ile wcześniej jej nie rozłączy, pomoże ktoś?

tego posta pisałem chyba z 40minut ;/

edit: dodam jeszcze, że mam na kompie 2 przeglądarki mozilke i chrome, której używa siostra, mamy tak podzielone aby nie ywlogowywać się z poczty i innych serwisów, na chrome jest to samo - może to wina dostawcy netu?

Użyj AdwCleaner http://general-changelog-team.fr/fr/dow … adwcleaner z funkcji Skan(Szukaj) a następnie Clean(usuń) (w przypadku Visty/Windows7 uruchom z prawokliku jako Administrator).

Pokaż nowy OTL.txt

K3NJI ,

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

dzięki za odzew

Agaton tytuł poprawiłem - może być? - jeśli nie zaproponuj inny to zmienię

Acorus zrobiłem jak poleciłeś:

raport po restarcie z AdwCleaner: http://www.wklejto.pl/179384

nowy OTL.txt: http://www.wklejto.pl/179388

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.W OTL użyj opcji Sprzątanie.

.Przeskanuj progr.Malwarebytes Anti-Malware http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_free/

Przed skanowaniem wykonaj RĘCZNĄ AKTUALIZACJĘ BAZY SYGNATUR WIRUSÓW Malwarebytesa “Uruchom Malwarebytes, przejdź do zakładki Aktualizacja, Sprawdź aktualizacje.”

Witam ponownie kolego

zrobiłem wszystko jak poleciłeś, Malware nic nie wykrył a net działał jak poprzednio

chciałem Ci napisać odpowiedź ale…przez 2 dni zero reakcji - kompletnie padło mi łącze

dziś włączam - jak ręką odjął, wszystko hula aż miło, prędkość pobierania 256kB/s

i nie mam pojęcia czy samo się naprawiło czy to jednak była wina dostawcy i dopiero dziś naprawili

______________________________________

zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz - czy jest jakiś wyznacznik prawidłowej zależności uploadu do downloadu?

wiadomo, że różnie się korzysta każdego dnia ale, np czy jest jakaś taka granica, że możemy podejrzewać, że źle się dzieje na pc’cie jeśli Ul do DL to stosunek 1:2 i większy

bo logicznie rzecz rozpatrując to zawsze Dl powinien być większy od UL - imo nawet kilkukrotnie a umnie często jest DL tylko 2x wyższy…

czemu tak?

i z góry wirtualny 4ro paczek za pomoc i poświęcony czas :smiley:

pzdr