Wolny start laptopa HP dv6500

Witam. Dostałem dziś do rąk laptopa hp dv6500 z wymienionym dyskiem bo fabryczny miał jakieś problemy. Głównym problemem jest to, że Vista uruchamia się wolniej, niż Fedora na moim komputerze stacjonarnym który ma 9 lat. Od wciśnięcia przycisku zasilania, do ujrzenia pulpitu mijają około 4 minuty. Najwolniej trwa procedura logowania czyli od zakończenia ładowania się systemu, wtedy gdy przesuwa się pasek do ujrzenia pulpitu. Defragmentowałem dysk, formatowałem go i instalowałem system z dysko recovery i nic. Oto konfiguracja sprzętowa tego komputera: http://wklej.org/id/517713/

Zapewne posiadasz CCleaner (jak nie- to przydatny program) > Narzędzia > Autostart > Zapisz do pliku tekstowego > skopiuj i wklej do posta.

Nie	HKCU:Run	Sidebar	C:\Program Files\Windows Sidebar\sidebar.exe /autoRun

Tak	HKLM:Run	SMSERIAL	C:\Program Files\Motorola\SMSERIAL\sm56hlpr.exe

Tak	HKLM:Run	RtHDVCpl	RtHDVCpl.exe

Tak	HKLM:Run	QPService	"C:\Program Files\HP\QuickPlay\QPService.exe"

Tak	HKLM:Run	QlbCtrl	%ProgramFiles%\Hewlett-Packard\HP Quick Launch Buttons\QlbCtrl.exe /Start

Tak	HKLM:Run	HP Health Check Scheduler	C:\Program Files\Hewlett-Packard\HP Health Check\HPHC_Scheduler.exe

Tak	HKLM:Run	hpWirelessAssistant	%ProgramFiles%\Hewlett-Packard\HP Wireless Assistant\HPWAMain.exe

Tak	HKLM:Run	WAWifiMessage	%ProgramFiles%\Hewlett-Packard\HP Wireless Assistant\WiFiMsg.exe

Tak	HKLM:Run	SunJavaUpdateSched	"C:\Program Files\Java\jre1.6.0\bin\jusched.exe"

Tak	HKLM:Run	CognizanceTS	rundll32.exe c:\PROGRA~1\BIOSCR~1\VeriSoft\Bin\ASTSVCC.dll,RegisterModule

Tak	HKLM:Run	NvCplDaemon	RUNDLL32.EXE C:\Windows\system32\NvCpl.dll,NvStartup

Tak	HKLM:Run	avast	"C:\Program Files\AVAST Software\Avast\avastUI.exe" /nogui

Nie	HKLM:Run	HP Software Update	C:\Program Files\Hp\HP Software Update\HPWuSchd2.exe

Nie	HKLM:Run	IAAnotif	C:\Program Files\Intel\Intel Matrix Storage Manager\iaanotif.exe

Nie	HKLM:Run	SynTPEnh	C:\Program Files\Synaptics\SynTP\SynTPEnh.exe

Nie	HKLM:Run	Windows Defender	%ProgramFiles%\Windows Defender\MSASCui.exe -hide

Tak	HKLM:RunOnce	Launcher	%WINDIR%\SMINST\launcher.exe

Nie	Startup Common	Adobe Reader Speed Launch.lnk	C:\PROGRA~1\Adobe\READER~1.0\Reader\READER~1.EXE

Nie	Startup Common	Adobe Reader Synchronizer.lnk	C:\PROGRA~1\Adobe\READER~1.0\Reader\ADOBEC~1.EXE

Nie	Startup Common	BTTray.lnk	C:\PROGRA~1\WIDCOMM\BLUETO~1\BTTray.exe

Gdy tylko pojawi się pulpit komputer działa bez najmniejszych zacięć.

To co ma w pierwszej kolumnie : Nie - można usunąć ,bo jest wyłączone albo nie istnieje.

Wyłączyć chyba również możesz :

Tak HKLM:Run SMSERIAL C:\Program Files\Motorola\SMSERIAL\sm56hlpr.exe

Tak HKLM:Run QPService "C:\Program Files\HP\QuickPlay\QPService.exe"

Tak HKLM:Run HP Health Check Scheduler C:\Program Files\Hewlett-Packard\HP Health Check\HPHC_Scheduler.exe

Tak HKLM:Run SunJavaUpdateSched "C:\Program Files\Java\jre1.6.0\bin\jusched.exe"

Powinna nastąpić poprawa (mam nadzieje :wink: ) Dla mnie trochę podejrzane są :

Tak HKLM:Run CognizanceTS rundll32.exe c:\PROGRA~1\BIOSCR~1\VeriSoft\Bin\ASTSVCC.dll,RegisterModule

Tak HKLM:RunOnce Launcher %WINDIR%\SMINST\launcher.exe

Wykonaj aktualizację i pełny skan http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte … 13117.html ,jak coś znajdzie usuń + dołącz log z usuwania.

Te co są na nie sam wyłączałem próbując. Nie ma co szukać chyba jakiś syfów bo system jest świeżutki po formacie.

Nie ma to żadnego znaczenia…

To wyłącz jeszcze te o których napisałem.

Zaraz wyłączę, narazie robię format jeszcze raz, bo nie włączał się bo nagle zaczęły wyskakiwać jakieś problemy z kluczem po instalacji aktualizacji.

Dodane 23.04.2011 (So) 17:56

Teraz laptop uruchamia się w jakieś 2 minuty.

Od uruchomienia laptopa są następujące czasy:

12 sekund do zakończenia wyświetlania rzeczy tam startowych (ekran startowy)

36 sekund do zakończenia przewijania się paska z ładowaniem systemu

69 sekund do wyświetlenia napisu Zapraszamy

102 sekundy do zniknięcia tego napisu i wyświetlania samego kursura na czarnym tle

116 sekund do pojawienia się pulpitu

To chyba dalej długo?

Dodane 23.04.2011 (So) 18:00

Tak dodam, że Toshiba L300-11G mojej siostry, który jest obładowany danymi z Windows XP na pokadzie startuje w 50 sekund.

Nie muszę chyba instalować SP1 jeżeli ściągnę paczkę autonomiczną SP2?

Dodane 23.04.2011 (So) 21:28

A jednak muszę :stuck_out_tongue:

Dodane 23.04.2011 (So) 23:43

Teraz komputer startuje jeszcze wolniej, bo potrzebuje ok 2 minut 15 sekund, gdy wcześniej wystarczała 1 minuta i 55 sekund.

Wydłużyły się działania po załadowaniu się systemu.

Dodane 24.04.2011 (N) 12:48

Ok, rano laptop rusza w jakąś minutę 45 sekund. To jednak chyba dalej długo, już nie wiem co kompletnie mam z nim robić.

Dodane 24.04.2011 (N) 12:51

A teraz właśnie ruszył w 3 minuty.

Dodane 24.04.2011 (N) 13:07

Jedna rzecz jest podejrzana. Normalnie jak przeglądam na internecie ten komputer ma procesor Intel Core 2 Duo T7300 2 GHz, a w tym komputerze widzę (tak napisane we własciwościach systemu) interl pentium dual cpu T2310 1.46 GHz, może to za słaby proc na vistę? W ogóle, komputer był u jakiegoś informatyka wcześniej aby dysk wymienił, mogę podejrzewać że mógł podmienić procesory?

Zainstaluj wszystkie wydane dotąd poprawki po wydaniu SP2, system powinien uruchamiać się nie dłużej niż minuta i 20 sek. Moja Vista uruchamia się w mniej niż 1 minutę, ale na innym sprzęcie.

Zainstalowałem wszystkie poprawki ale i to nic nie dało. Kilkukrotny defrag dysku, czyszczenie ze śmieci i wyłączeniu paru opcji graficznych (nie całego aero) trochę pomogło. Komputer rusza teraz w nie dłużej niż 1 minuta 30 sekund no i oddałem go właścicielowi. Dzięki za wszystkie rady.

Chyba nie dało by się wycisnąć nic więcej z lapka jak 1.30 s ,może pomogło by jeszcze to wolny-start-visty-t422471.html#p2691313