Wolny start sytemu


(Shepard21) #1

Witam !

Jest to mój pierwszy post na tym forum, więc proszę o wyrozumiałość :wink: Może zacznę od tego, że system na którym pracuję to Winda XP sp3, oczywiście oryginalna.

Problem,z którym się borykam, jest dosyć specyficzny. Otóż mój komputer działał stabilnie i bez żadnych zacięć aż do pewnego,ponurego dnia,w którym jak zawsze go uruchomiłem.

Zazwyczaj włączał się poniżej 40s, jednak teraz trwa to nawet do 5 min :confused: Mówiąc ściślej,wszystko śmiga pięknie,aż do momentu,w którym pojawia się ekran z napisem "Zapraszamy".

Tylko ta plansza jest widoczna przez jakieś 40s... Potem,gdy w końcu mogę ujrzeć pulpit,uwidacznia się tylko tapeta,bez paska zadań i jakichkolwiek ikon,ten stan potrafi ciągnąć się nawet 4 min :frowning:

Dopiero po tym czasie komputer niejako uruchamia się całkowicie. Moim zdaniem jest to oczywista infekcja. Przeskanowałem system MBAM,znalazł on jakieś 4 syfy,usunął, ale to nic nie pomogło.

Potem przyszła pora na Avasta,ten oczywiście nie wykrył nic. W przypływie złości usunąłem Avasta i "załączyłem" AVG,ten z kolei znalazł jakieś 90(sic!) robali,jednakowoż nie potrafił ich usunąć...

Panowie,pomóżcie :wink:


(Dimatheus) #2

Hej,

Wrzuć logi z programu OTL - co i jak znajdziesz w temacie: analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(adamok) #3

Wykonaj logi OTL jak ci kolega wyżej powiedział, dodatkowo możesz zrobić:

Pobrać programy

ADWCleaner http://www.dobreprogramy.pl/AdwCleaner, … 38865.html

Dr CureIt http://www.dobreprogramy.pl/Dr.WEB-Cure … 12976.html

Myślę że ten ostatni bezproblemu powinnien usunąć większość wirusów.


(Shepard21) #4

Wklejam logi

OTL:

http://wklej.to/s0U2n

EXTRAS:

http://wklej.to/UQ6Ht


(Acorus) #5

Odinstaluj GeekBuddy.Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.W OTL użyj opcji Sprzątanie.


(Shepard21) #6

Wszystko zrobiłem zgodnie z instrukcja kolegi powyżej :wink: Jednak wydaje mi się,że to nic nie pomogło,gdyż po wykonaniu skryptu i sprzątaniu każdorazowo trzeba było resetować komputer. I dwukrotnie zmulił tak,jak opisałem to w pierwszym poście… Co jeszcze mogę zrobić ?


(Acorus) #7

Przeskanuj programem Dr.WEB CureIt http://www.freedrweb.com/cureit/?lng=pl


(Shepard21) #8

Zrobiłem to, nic nie znalazło :confused: Hmm,skan wyświetlał się jako “SZYBKI SKAN”, czy to prawidłowe ustawienie ?


(falcon89) #9

Przeskanuj cały dysk (wszystkie partycje) http://wstaw.org/m/2012/12/27/cureit.png


(Shepard21) #10

Wykonałem skan Dr.Webem,jednak nic nie znalazł ;_; Zauważyłem również,że zużycie procesora jest jakoś podejrzanie wysokie,również RAMU zużywa się zdecydowanie za dużo…