Wolny start Visty

Hej.

Na początek powiem, że bardzo, bardzo, bardzo słabo znam się na komputerach, ale czas w jakim włącza się mój komputer jest grubym przegięciem. Spokojnie mogę iść zrobić sobie herbatę w tym czasie kiedy on się uruchamia także nie uważam tego za normalne. Poprzedni komp włączał się o wiele szybciej. Wyczytałam, gdzieś że przyczyną tego może być za dużo programów w autostarcie (na pewno to nie wirus). Byłabym wdzięczna gdyby ktoś mógł przejrzeć wpis z CCleanera i powiedzieć mi co mogę swodobnie wyłączyć ( miłobyłoby gdyby znalazł się przy tym komentarz do czego ten program służył).

ps. pasek boczny chcę zachować, Bluetooth do Wifi też mi potrzebny

czy to prawda że kontrola rodzicielska też spowalnia uruchamianie systemu?

Tak	HKCU:Run	Sidebar	C:\Program Files\Windows Sidebar\sidebar.exe /autoRun

Nie	HKCU:Run	Google Update	"C:\Users\avans\AppData\Local\Google\Update\GoogleUpdate.exe" /c

Tak	HKLM:Run	IAAnotif	C:\Program Files\Intel\Intel Matrix Storage Manager\iaanotif.exe

Tak	HKLM:Run	accrdsub	"c:\Program Files\ActivIdentity\ActivClient\accrdsub.exe"

Tak	HKLM:Run	PTHOSTTR	c:\Program Files\Hewlett-Packard\HP ProtectTools Security Manager\PTHOSTTR.EXE /Start

Tak	HKLM:Run	CognizanceTS	rundll32.exe c:\PROGRA~1\HEWLET~1\IAM\Bin\ASTSVCC.dll,RegisterModule

Tak	HKLM:Run	SynTPEnh	C:\Program Files\Synaptics\SynTP\SynTPEnh.exe

Tak	HKLM:Run	hpWirelessAssistant	C:\Program Files\Hewlett-Packard\HP Wireless Assistant\HPWAMain.exe

Nie	HKLM:Run	File Sanitizer	C:\Program Files\Hewlett-Packard\File Sanitizer\CoreShredder.exe

Tak	HKLM:Run	WatchDog	C:\Program Files\InterVideo\DVD Check\DVDCheck.exe

Tak	HKLM:Run	HP Software Update	C:\Program Files\HP\HP Software Update\HPWuSchd2.exe

Tak	HKLM:Run	SoundMAX	C:\Program Files\Analog Devices\SoundMAX\soundmax.exe /tray

Tak	HKLM:Run	IgfxTray	C:\windows\system32\igfxtray.exe

Tak	HKLM:Run	HotKeysCmds	C:\windows\system32\hkcmd.exe

Tak	HKLM:Run	Persistence	C:\windows\system32\igfxpers.exe

Tak	HKLM:Run	hpqSRMon	

Tak	HKLM:Run	avast!	C:\Avast\ashDisp.exe

Tak	HKLM:Run	SoundMAXPnP	C:\Program Files\Analog Devices\Core\smax4pnp.exe

Nie	HKLM:Run	Adobe ARM	"C:\Program Files\Common Files\Adobe\ARM\1.0\AdobeARM.exe"

Nie	HKLM:Run	Adobe Reader Speed Launcher	"C:\adobe\Reader\Reader_sl.exe"

Nie	HKLM:Run	DAEMON Tools	"C:\DAEMON Tools\daemon.exe" -lang 1033

Nie	HKLM:Run	HP Health Check Scheduler	c:\Program Files\Hewlett-Packard\HP Health Check\HPHC_Scheduler.exe

Nie	HKLM:Run	PDF Complete	C:\Program Files\PDF Complete\pdfsty.exe

Nie	HKLM:Run	QlbCtrl.exe	C:\Program Files\Hewlett-Packard\HP Quick Launch Buttons\QlbCtrl.exe /Start

Nie	HKLM:Run	SunJavaUpdateSched	"C:\Program Files\Common Files\Java\Java Update\jusched.exe"

Nie	HKLM:Run	Windows Defender	%ProgramFiles%\Windows Defender\MSASCui.exe -hide

Tak	Startup Common	BTTray.lnk	C:\Program Files\WIDCOMM\Bluetooth Software\BTTray.exe

Tak	Startup Common	DVD Check.lnk	C:\Program Files\InterVideo\DVD Check\DVDCheck.exe

Tak	Startup Common	HP Digital Imaging Monitor.lnk	C:\Program Files\HP\Digital Imaging\bin\hpqtra08.exe

Tak	Startup User	Internet ADSL.lnk

TAK- są włączone

NIE- wyłączone

może dodam jeszcze, że komp jest stosunkowo nowy. Ma zaledwie rok i parę miesięcy.

Będę koszmarnie wdzięczna za pomoc.

HMM :expressionless: Prawdę pisząc jak wiadomo poza tym to vista nie jest zbyt udanym system microsoftu, kiedyś sam borykałem się z nią i sam mam laptopa hp także wiem jak ta firma faszeruje swoje produkty zbędnymi trialami i innymi aplikacjami, dlatego zalecam usunięcie partycji recovery format i instalacje czystego systemu, następnie instalacje sterowników ściągniętych wcześniej ze strony producenta czyli HP pod swój model pc lub laptopa, podam kilka wskazówek które koleżanka może zastosować, na moją wiedzę w tym autostarcie można wyłączyć: Google Update, File Sanitizer wszystko co hawlett packard to od hp, HP Software Update, hpqSRMon, Adobe Reader, DAEMON Tools, PDF Complete, Windows Defender nie potrzebny gdy masz inny program antywirusowy, SunJavaUpdateSched, DVD Check.lnk, HP Digital Imaging Monitor.lnk.

zapoznaj sie również z tą stroną, zawiera przydatne wskazówki dotyczące optymalizacji visty http://www.pcworld.pl/artykuly/57112_2_1/Vista.szybsza.niz.XP.html i http://translate.google.pl/translate?hl=pl&langpair=en|pl&u=http://channel9.msdn.com/Blogs/coolstuff/How-To-Speed-Up-Vista-Boot-Time-on-Dual-Core-PCs napisz jakie rezultaty, czy pomoglem. pozdrawiam :wink:

Dość trudno jest doradzać użytkownikowi komputera, co można wyłączyć z Autostartu, ponieważ to zależy od preferencji, potrzeb, wreszcie faktu, czy wymienione na tej liście aplikacje w ogóle jeszcze istnieją w komputerze. Faktycznie Twoja lista jest bardzo długa, gdy tymczasem nawet w bogato oprogramowanych komputerach razem z systemem powinno startować zaledwie 7-12 aplikacji! Należy tego pilnować posługując się nie tyle CCleanerem, co poleceniem msconfig wpisywanym w Start > Uruchom i zakładka Uruchamianie. Tabela tutaj jest bardziej czytelna niż CCleaner. Tu odznaczamy aplikacje, których start z komputerem uznajemy za zbędny. W Twoim przypadku, podczas pierwszego uruchomienia laptopa zainstalowało się dużo oprogramowania fabrycznego, które startuje razem z komputerem i to radzę wyłączyć:

  • włączyłbym z powrotem Google Update, ponieważ używasz prawdopodobnie Google Chrome i warto, by przeglądarka sama się aktualizowała!;

  • pozycje PTHOSTTR i CognizanceTS - laptop prawdopodobnie firmy HP, bogate oprogramowanie, jakie firma dołącza do komputera jest niekiedy zupełnie zbędne. Radzę to wyłączyć;

  • hpWirelessAssistant – j.w., chociaż tu nie mam pewności. Gdyby przestał działać Internet, proszę włączyć z powrotem;

  • File Sanitizer – j.w. jest wyłączony i dobrze;

  • Watch Dog – można wyłączyć jeśli InterVideo DVD Player rzadko używany lub w ogóle;

  • HP Software Updater – jak inne firmy HP, można wyłączyć;

  • hpqSRMon – jak inne firmy HP, można wyłączyć;

  • wszystkie Adobe można wyłączyć;

  • HP Health Check Schedule – jak inne HP, wyłączyć;

  • PDF Complete i QlbCtrl.exe – wyłączone i dobrze;

  • SunJavaUpdateSched – można wyłączyć… ale należy pamiętać o aktualizowaniu Javy;

  • Windows Defender – wyłączony, ponieważ używasz Avast’a i dobrze;

  • Startup Common DVD Check.lnk – można wyłączyć jeśli InterVideo DVD Player rzadko używany lub w ogóle;

  • Startup Common HP Digital Imaging Monitor.lnk – jeśli korzystasz z drukarki HP, zostaw włączony.

Nie tylko „kontrola rodzicielska” lecz wszystkie programy permanentnie kontrolujące system spowalniają nie tylko start ale i pracę komputera… ale bez przesady!