Wolny start Visty

Wiem wiem. Znalazłem w szukaj czego mi trzeba, ale trzeba mi czegoś innego :wink:

Mój problem polega na tym że jest pasek ładowania systemu później czarne tło ( ok. 5 minut ).

Jeśli już się włączy to czekam kolejne 5 minut aż zacznie “normalnie” działać.

Mam 2 letnią Toshibę Satellite A350

Najlepszym rozwiązaniem byłby format. Wiem.

Ale chodzi o to że ja mam około 300GB cennych danych na dyskach których nie mogę narazie stracić.

Jakieś porady?

Może spróbuj zaktualizować sterowniki do grafiki, zdefragmentować c: oraz przeczyścić odkurzaczem. Nie zaszkodzi też przeczyszczenie rejestru i jego defragmentacja oczywiście. Zdefragmentować dysk i rejestr oraz przeczyścić rejestr możesz programem TuneUp Utilities 2010, natomiast partycję ze zbędnych plików przeczyścić najlepiej odkurzaczem.

Rejestr ostatnio czyściłem - brak efektów.

A sformatuję komputer gdy mi już te dane nie będą potrzebne.

Szukam chwilowego rozwiazania

Więc chwilowym rozwiązaniem może się okazać (ja korzystam cały czas ) wyłączenie usługi Wstępne ładowanie do pamięci i pozostawienie w folderze Prefetch tylko tego

Przechwytywanie____JPG_300x300_q85.jpg

No i co tam masz w autostarcie ?

może być dużo powodów wolnego startu. Najlepiej sprawdź w opisie zdarzeń co tak wstrzymuje start. (panel sterowania/konserwacja).

A może wstrzymywać wszystko - antywirus lub jakiś wirusik, jakiś sterownik nie może się załadować, może hardware jest nie OK (coś zaczyna siadać - np, grafa, zasilanie, dyski), zobacz co masz w autostarcie - może jakieś niepotrzebne programiki ci się uruchamiają etc.

Wow. W folderze Windows–>Prefetch mam 142 elementy.

Co z tym zrobić ?

Pba , najpierw wyłącz usługę Wstępne ładowanie do pamięci …

Shift+Delete .Nie usuwaj tych plików i folderów co są u mnie na screenie !

Co się stanie gdy pousuwam te pliki?

Jak wyłączyć wstępne ładowanie pamięci?

Logo windows i r, services.msc, wciskasz enter i szukasz usługa wstępnego ładowania do pamięci z tego co się nie mylę.

A co mi to da jak pousuwam te pliki.

Co się wtedy stanie?

System nie będzie ładował na starcie do pamięci ,komponentów najczęściej uruchomianych programów.Prefetch < -Prawda jest do słów : Wśród wielu wskazówek…. Bo po zabiegu który Ci proponuje ,mój system ładuję nie całe 7 “glizd” ,i chwilę po tym już działam.

Usunąłem te pliki - niewiele pomogło

Wyłączyłeś w usługach Wstępne ładowanie do pamięci ?

Prawy myszki na Komputer w Menu Start > Zarządzaj.W przystawce Usługi kliknij Akcja > Eksportuj listę > zapisz na pulpit i wklej zawartość na http://www.wklej.org .Podgląd zdarzeń > Dzienniki systemu > Aplikacja oraz System > Akcja > Zapisz zdarzenia jako > zapisz te dzienniki ,zzpiuj .Pobierz Autoruns > File > Save > zapisz raport i spakuj .Powstawiaj raporty na http://www.zippyshare.com .Przeprowadzimy dogłębną analizę i może coś się wymyśli.To poniekąd będą Twoje wnętrzności ,więc jeżeli nie chcesz (ja bym nie chciał) upubliczniać ich ,pozakładaj hasła na pliki zip/rar ,tu daj tylko linki ,i napisz w poście że tak zrobiłeś .Jeżeli ktoś będzie chciał pomóc ,skontaktuję się z Tobą na pw ,wtedy dasz hasło na wstawki.