Wolny system, brak oznak infekcji

(Tauosu) #1

System działa dosyć wolno, Firefox uruchamia się dobre 5-6 sekund. "start" i inne pokrewne menu to samo. Mój komputer i inne katalogi otwierają się od razu. Spybot, hijakthis,combofix - nic nie pokazują, to samo czyszczenie rejestru. Komputer na bieżąco defragmentowany co 2-3 dni. Co może być ?

(Cosik Ktosik) #2

Zrób optymalizację: viewtopic.php?t=76580

Z programu Everest Ultimate daj odczyt z czujników (w programie komputer->czujnik).

(może coś się grzeje i przez to komputer zwalnia).

(Tauosu) #3

Optymalizacja zrobiona do granic możliwości włącznie z procesami, więc to nie to. Temperatury w porządku.

(tacyer) #4

Jeśli już wszystko zawiedzie i stracisz wszelaką nadzieje to zrób całkowitego formata i sprawdź komputer na świerzym systemie, jesli dalej będzie występował problem to już będzie wina sprzętu. A jak tam z ramem? Ile i jaką masz pamięć oraz czy działa na singlu czy dualu?

(Lukaszk 89) #5

Daj screena z tego elementu.

Dodatkowo podaj markę i moc[W] zasilacza.

(Tauosu) #6

To jest laptop... formata nie będzie bo nie widzę potrzeby takowego skoro wszystko jest ok. Tylko nie wiem czemu to tak wolno chodzi, a raczej uruchamiają się programy.

(tacyer) #7

Rób jak chcesz, ja tylko chciałem pomóc, a wiem że format jest dobrą metodą na sprawdzenie co jest nie tak :slight_smile: poszukaj jeszcze w necie programów do szczegółowej analizy komputera, który wykona dokładne testy wszystkich podzespołów. Gdy miałem kompa u kumpla w serwisie sprawdzał mi PC takim właśnie programem, testy trwały pare godzin ale wykryły wszystko, sprubuje sie dowiedzieć jak się nazywał ten program.

(Tauosu) #8

Sam pracuje jako serwisant komputerów i sieci teleinformatycznych ale już 4-ty raz mówie, że wszystko jest ok... a firefox i inne takie dalej wolno się włączają :confused:

(system) #9

Szybsze wywoływanie Menu Start

Start >>> Uruchom >>> regedit i w kluczu:

HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop

Zmodyfikuj wartość MenuShowDelay. Domyślnie ustawiona wartość to 400 milisekund.

Zmień na 300, 200 lub 150 - musisz sam przetestować, która będzie Ci najlepiej odpowiadać.

(Tauosu) #10

Barnaba , Mam ustawione na 0 ;f Takie podstawy to robię od razu po instalacji, razem z wywaleniem połowy niepotrzebnych procesów, jednak tu nie chodzi o wpisy w rejestrze - radzę przeczytać ze zrozumieniem o co chodzi

(system) #11

Przecież piszesz, że menu Start działa wolno.

No dużo danych to nie podajesz, a może Twoim problemem jest przeprowadzona na maksa optymalizacja usług systemowych?

I jeszcze wymagasz czytania ze zrozumieniem.

(Tauosu) #12

Barnaba , Wiem które usługi moge wywalić, a które nie. Jednak to jest jakaś myśl i prześledzę jeszcze raz co jest włączone, a co nie. Jeżeli to nie pomoże to pozostaje format, bo teraz doszło do tego że firefox włącza się 30 sekund...

(system) #13

No bez przesady, to nie jest powód, aby stawiać system na nowo. Tym bardziej, że nie masz gwarancji, że FF będzie uruchamiał się szybciej.

Nie wiem czy próbowałeś uruchomić FF w jego trybie awaryjnym i zobaczyć z jak szybko się uruchamia.

Problemem może być używane przez Ciebie rozszerzenie FF, więc wyłącz wszystkie i zobacz jak uruchamia się FF.

Może pomóc założenie nowego profilu w FF i usunięcie starego.

(Memphisk) #14

Witam,

Mam podobny problem. Moj laptop nagle (z dnia na dzien) zwolnil i muli strasznie. Zwrocilem uwage na temp procesora. Wg programu Everest wynosi ona 85 stopni Celsjusza. Dodam ze mam Toshibe Satellite A200 z procesorem Core 2 Duo 1,83 GHz. Czy ta temp jest za duza?