Wolny system, brak oznak infekcji

System działa dosyć wolno, Firefox uruchamia się dobre 5-6 sekund. “start” i inne pokrewne menu to samo. Mój komputer i inne katalogi otwierają się od razu. Spybot, hijakthis,combofix - nic nie pokazują, to samo czyszczenie rejestru. Komputer na bieżąco defragmentowany co 2-3 dni. Co może być ?

Zrób optymalizację: viewtopic.php?t=76580

Z programu Everest Ultimate daj odczyt z czujników (w programie komputer->czujnik).

(może coś się grzeje i przez to komputer zwalnia).

Optymalizacja zrobiona do granic możliwości włącznie z procesami, więc to nie to. Temperatury w porządku.

Jeśli już wszystko zawiedzie i stracisz wszelaką nadzieje to zrób całkowitego formata i sprawdź komputer na świerzym systemie, jesli dalej będzie występował problem to już będzie wina sprzętu. A jak tam z ramem? Ile i jaką masz pamięć oraz czy działa na singlu czy dualu?

Daj screena z tego elementu.

Dodatkowo podaj markę i moc[W] zasilacza.

To jest laptop… formata nie będzie bo nie widzę potrzeby takowego skoro wszystko jest ok. Tylko nie wiem czemu to tak wolno chodzi, a raczej uruchamiają się programy.

Rób jak chcesz, ja tylko chciałem pomóc, a wiem że format jest dobrą metodą na sprawdzenie co jest nie tak :slight_smile: poszukaj jeszcze w necie programów do szczegółowej analizy komputera, który wykona dokładne testy wszystkich podzespołów. Gdy miałem kompa u kumpla w serwisie sprawdzał mi PC takim właśnie programem, testy trwały pare godzin ale wykryły wszystko, sprubuje sie dowiedzieć jak się nazywał ten program.

Sam pracuje jako serwisant komputerów i sieci teleinformatycznych ale już 4-ty raz mówie, że wszystko jest ok… a firefox i inne takie dalej wolno się włączają :confused:

Szybsze wywoływanie Menu Start

Start >>> Uruchom >>> regedit i w kluczu:

HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop

Zmodyfikuj wartość MenuShowDelay. Domyślnie ustawiona wartość to 400 milisekund.

Zmień na 300, 200 lub 150 - musisz sam przetestować, która będzie Ci najlepiej odpowiadać.

Barnaba , Mam ustawione na 0 ;f Takie podstawy to robię od razu po instalacji, razem z wywaleniem połowy niepotrzebnych procesów, jednak tu nie chodzi o wpisy w rejestrze - radzę przeczytać ze zrozumieniem o co chodzi

Przecież piszesz, że menu Start działa wolno.

No dużo danych to nie podajesz, a może Twoim problemem jest przeprowadzona na maksa optymalizacja usług systemowych?

I jeszcze wymagasz czytania ze zrozumieniem.

Barnaba , Wiem które usługi moge wywalić, a które nie. Jednak to jest jakaś myśl i prześledzę jeszcze raz co jest włączone, a co nie. Jeżeli to nie pomoże to pozostaje format, bo teraz doszło do tego że firefox włącza się 30 sekund…

No bez przesady, to nie jest powód, aby stawiać system na nowo. Tym bardziej, że nie masz gwarancji, że FF będzie uruchamiał się szybciej.

Nie wiem czy próbowałeś uruchomić FF w jego trybie awaryjnym i zobaczyć z jak szybko się uruchamia.

Problemem może być używane przez Ciebie rozszerzenie FF, więc wyłącz wszystkie i zobacz jak uruchamia się FF.

Może pomóc założenie nowego profilu w FF i usunięcie starego.

Witam,

Mam podobny problem. Moj laptop nagle (z dnia na dzien) zwolnil i muli strasznie. Zwrocilem uwage na temp procesora. Wg programu Everest wynosi ona 85 stopni Celsjusza. Dodam ze mam Toshibe Satellite A200 z procesorem Core 2 Duo 1,83 GHz. Czy ta temp jest za duza?