Wolny transfer pomiędzy partycjami. Przenoszenie plików

Witam, może mi ktoś powiedzieć jak przyspieszyć transfer podczas kopiowania, czy też przenoszenia plików pomiędzy partycjami? Bo coś mi się to wolno chyba widzi? Mam transfer 17-18 MB/s czy to aby nie za wolno dla dysku sata II ? Parametry sprzętu w opisie.

Użyj programu total commander.

Nie lubię tego programu i nie chodzi mi o takie rozwiązanie, tylko co zrobić, by było dobrze pod wbudowanym menadżerem.

Trochę mało, pytanie czy przenosisz dużo małych plików czy jedne duży, jeżeli dużo małych to aż tak źle nie jest, jeżeli jeden duży to trochę wolno. Masz zainstalowany SP1 bo on znacznie przyspiesza te zadnia (przynajmniej u mnie tak było) :?: Zrób testy za pomocą HD Tune Pro.

Tak mam SP1. Chodzi o kopiowanie dużego pliku np 700MB. Test HD Tune Pro - dla Read:

hdtunebenchmarkread.th.png

Dla Write nie idzie.

Możesz powiedzieć dlaczego :?: Dostajesz jakiś komunikat :?: Bo to jest raczej ważniejsze dla kopiowania. Może trzeba go uruchomić jako administrator.

Również jako administrator się nie daje. Oto komunikat na screenie (nie mam podłączonych żadnych urządzeń przenośnych):

komunikat.th.jpg

Podaj rozmiary tych plików i czy występuje coś konkretnego np. tylko niektóre się tak wolno kopiują, czy każdy itd.

Hmm, ale jaja. Powiedzcie mi, czy może mieć wpływ na szybsze kopiowanie nowy IE? Zainstalowałem IE8 i teraz duże pliki kopiują mi się z szybkością 47 MB/s Jestem w szoku :o

Podejrzewam że może, przynajmniej IE8 może mieć wpływ na działanie różnych funkcji systemu Vista. Poczytaj tutaj co mi i niektórym nie działa po zainstalowaniu IE8: viewtopic.php?f=22&t=319011