Wolny Transfer USB 3.0 - USB 3.0 wysokości 40 MB/s?

Witam

Posiadam dysk WD My Passport wdbkxh5000abk i laptopa Sony Vaio SVT1312M1ES

Transfer w laptopa na dysk wynosi 40 mb/s… tyle samo wynosił jak miałem drugi dysk z usb 2.0

Zainstalowałem najnowsze oprogramowanie ze strony WD do dysku i nic…

Zgrywanych plików mam 400GB filmy dvd/bl, zdjęcia, mp3

Trochę chyba wolny ten transfer ?

Sprawdziłeś czy laptop posiada porty USB 3.0

Te niebieskie ?

no tak, oczywiście, że tak :slight_smile: może gdzieś w systemie jest opcja by nie wiem włączyć usb 3.0 czy coś… w biosie nie ma bo jest taki okrojony że tam można tylko wejść i wyjść :slight_smile:

Pewnie dysk w laptopie nie daje rady szybciej zapisywać danych. Sprawdź prędkość w http://www.dobreprogramy.pl/CrystalDisk … 27554.html

Możliwe, że nie ma zainstalowanych jakiś sterowników, ale jeżeli to jest kopia z Recovery to powinno działać jak należy.

Sprawdź pojedynczy długi (np.1 GB) plik. Jak kopiujesz wszystko naraz to jest taki efekt.

z pojedynczym plikiem to samo…

A sprawdziłeś prędkość dysku tak jak podpowiedziałem?? Pewnie wrzucasz na HDD a nie SSD.

SEQUENTIAL:

read: 83 write 70 z dysku c

512K:

17,38 29,65

4K:

1,460 0,764

4K QD32:

4,799 0,791

cokolwiek to znaczy takie są wyniki :slight_smile:

No tak oba dyski są hdd :slight_smile:

To bez problemu powinno zapisywać Ci z prędkością 70MB/s, bo do tylu ograniczy dysk w laptopie, ten dysk zewnętrzny może przekroczyć nawet 100MB/s.

no właśnie powinno a nie robi tego… bo… ? :slight_smile:

Dysk zewnętrzny i w laptopie nie ogranicza, więc poszukaj nowszych sterowników do płyty głównej i zrób update biosu o ile jest dostępny.

do płyty głównej w laptopie sterowników? bios aktualny jest według programu Vaio update.