Wolny Win7 na netbooku Samsung

Kupiłem coś takiego:

http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-p … fullspec=F

róznica jest taka, że zamiast XP ma wgrany Windows 7 Start. Niestety sytem pracuje masakrycznie tzn. bardzo wolno. Zmieniłem kość pamięci na 2 GB , bo większej podobno i tak nie obsłuży.

Mam pytanie: Co zrobić, żeby poprawić pracę na tym sprzęciku? Cały czas cośaktualizuje, chce robić backupy , MCAfee wiecznie jest do aktualizacji. Jedna wielka porażka. Może zainstalować XP ? Tylko jak?

Proszę o pomoc.

Nic nie poradzisz… mam podobnego netbooka i w grę wchodzi tylko XP lub linux. Oczywiście możesz popróbować takich wymysłów jak Windows 7 Starter, jednak zauważ że Intel Atom leży bardzo daleko od wydajności chociażby Pentium Dual-Core.

A jak zainstalować XP?

  1. Uzyć zewnętrznego napędu.

2 Użyć adatper IDE + zwykły napęd

  1. Zrobić bootowalnego pendrive z instalką XP (tu google pomogą)

Nie dziw się, że wolno chodzi, przecież to netbook :wink: Ja na swoim maluchu (Asus 1005ha) mam postawionego ubuntu i bardzo dobrze mi się na nim pracuje :wink: a windows został mi tylko do StarCrafta :wink:

No właśnie mam Windowsa 7 Starter . Nie da się pracować.

jeżeli zainstaluję XP to nic mi sięnie “wysypie” ? Bez problemu się zainstaluje?

Znając życie dostałeś pewnie Recovery DVD Win7, i żadnej dodatkowej płytki z sterownikami dla starszych systemów?

Jeśli nie masz sterowników pod XP to zajrzyj na stronę producenta, ew sam skompletuj sterowniki.

Baza w XP jest dość uboga i raczej nie będziesz mógł w pełni cieszyć się możliwościami netbooka (chyba, że masz własne sterowniki)

o tu masz trochę sterów pod XP"

http://www.samsung.com/pl/consumer/deta … u=download

Pousuwaj śmieci, triale, powyłączaj trochę usług i będzie szybciej działać.

Do tego modelu nie będzie najmniejszych problemów z dostępnością driverów dla XP - tylko zobacz link mateusza.gehrmanna. Nic więcej nie potrzebujesz, pozostałe są w systemie wraz z SP3 ;-). Powiem szczerze, że najlepszym wyborem (jak dla mnie) jest Ubuntu Netbook Remix oraz Moblin - te dwa OSy zostały wręcz stworzone do pracy z netbookami i Windows przy nich wysiada: potwierdzone w wielu testach :wink: