Wolny zapis na pendrive 16 GB

Witam,

Posiadam pendrive Platinet 16 GB, który używany jest sporadycznie. Wczoraj zauważyłem że zapis na pendrive jest dość wolny, niekiedy zwiesza się i pojawia się info „Brak Odpowiedzi” tak jak na screenie poniżej

. Głównie na pendrive są pliki tekstowe Word oraz Excel, nie są to pliki o dużych rozmiarach po XY MB, a po parę KB jak 40 czy 100 KB, a mimo tego jak trzeba zapisać plik Excel to trwa to z 15 sekund.

W czym może być problem że zapis na pendrive jest tak wolny?.

Nie wiem, możesz zrobić pełne formatowanie i zobaczyć czy jest różnica.

Platinet? Co szrot, jak nie wiem! Kup sobie jakiegoś Kingsrona lub Corsaur, albo ja polecam Sandiisk. Ja mam model Extreme 3.1 na USB 3.1 64 GB.

Swoją drogą zapisywanie wielu właśnie małych plików spowalnia każdy pendrive…mam różnych producentów 3.1 i jeśli jest na przykład ponad 500 pliczków bardzo małych, to pendrivy zwalniają bardzo.
Jednak nie powinno to dotyczyć jakichś małych ilości zapisywanych nawet małych plików.
Wychodzi na to, że pendrive jest nie najlepszej jakości.
Można zapisać jakiś jeden duży plik na przykład 1 GB i sprawdzić jak się wówczas zachowuje, czy prędkość bardzo spada.

Może masz pendrive wypełniony po brzegi? Wtedy tak może być. Jeżeli nie, to tak jak przedmówcy mówili, zgraj wszystkie pliki na bok i zrób format. Jeżeli nie pomoże to przeczyść złącze krawędziowe, może styk jest kiepski. Jeżeli dalej nic to przeskanuj jednym z programów. Nie znam się na tych programach, @wasabi1084 jest nich zorientowany. Znalazłem taką stronę 5 Free USB Flash Drive Tester & Checker Tools [Best in 2023] ale nie wiem czy ten soft jest coś wart

Jeżeli program testujący wykaże wady, no to wymiana pendrive. Również polecam Sandisk. Mam taki jeden 15 letni i nie wykazuje oznak zużycia.

@blumberplumber dlaczego od razu szrot?. Pendrive jak pendrive Forum widzi mi się że nie jest po to żeby krytykować jaki kto ma sprzęt, a po to jest żeby pomóż w rozwiązaniu problemu - czy się mylę?.

Podaje pendrive, które zapewne nie sprawiały Ci problemów, owszem mogę powiedzieć że Sandisk jest wytrzymałym pendrivem, sam również posiadam Sandisk Cruzer Edge 8 GB i to ładnych parę lat - na pewno ponad 10 lat.

@cyngiel_1 z 16 GB mam zajęte nie wiele ponad 1 GB, nie ma tam niewiadom ile różnych różniastych plików. Pliki DOC, TXT i XLS oraz pliki JPG czy też PNG.

@Bradlee żeby zrobić test 5 Free USB Flash Drive Tester & Checker Tools [Best in 2023] trzeba skopiować dane z pendrive?. Zrobił bym test czy coś faktycznie nie jest wadliwy pendrive.

Tak, to prawda. Zapis małych plików odbywa się z mniejszą prędkością, aniżeli większe. To norma.

Pobierz CrystalDiskMark i sprawdź.

Chyba mnie w ogóle nie zrozumiałeś.
Jeśli kopiujesz na raz kilkadziesiąt, czy też kilkaset plików na przykład po 10-100 KB to każdy pendrive mocno zwalnia.
Nie chodzi o to ile masz zajętego miejsca na pendrivie.
Jeśli kopiujesz pięć, czy tam 100 takich pliczków, to tragedii nie powinno być, przy większej ilości może pojawić się mocne zwolnienie zapisu.
Ja mam San disk 32 GB USB3 i przy większej ilości małych pliczków prędkość zapisu potrafi ciągle się zmieniać i spadać czasem prawie do zera, ale przy takich małych plikach inne moje pendrivy też to wykazują.
Wystarczy użyć innego pena na tych samych plikach i jeśli akurat tylko ten wykazuje faktycznie drastyczne spadki prędkości to faktycznie może być problemowy, jednak obstaję, że na innych może być podobnie.
Ale oczywiście może być faktycznie badziewiarski i raczej nic z nim nie zrobisz.

Nie wiem nie używałem, ale na intuicję zawsze dobrym pomysłem jest najpierw zrobić kopię a dopiero potem testować. Programy testujące zazwyczaj trochę katują sprzęt.

Można też nie kupować najtańszych z marketu Auchan/Carrefour.