WOO Antares 841W - Problem z UEFI Wejsciem oraz botowaniem USB systemów

Zakupiłem jakis rok temu tablet WOO Antares 841W z Windowsem 8.1 x86 z drugiej reki ma on problem z ładowaniem generalnie pod odpalonym systemem nie widzi ładowania a przy zgaszonym odpala się i gasi po logo WOO i tak w kołko ,generalnie domyśliłem się że łądowanie uszkodzone wiec umieściłęm w nim elektronike kupiona do powerbankow łądowania i mikro wyłacznik do odpinania i ładowania i w obudwe zmiescilem z otworami na przlacznik i na usb (Przepinam guzik i ładuje na wyłączonym spzecie a potem pstryk i jest jak fabryka dała) ale chodzi o inna sprawe nie wiem czy cos poprzeni wlasciciel w UEFI zablokował czy ten sprzet tak ma generalnie pod WINDOWSEM co podebne pod adapter oczywiscie microUSB do USB od myszki dongla ,usb pena ,usb klawiature co kolwiek wykrywa i działa ale dzis chcialem wgrac Windowsa 10 bo wspiera i ma sterowniki ale tu jest problem jak normalnie stwozylem USB pena z systemem czy to Rufusem czy to domyslnym windowsowym kreatorem to nie moge zmusic uruchomienia go ,ten tablet ignoruje np podepne klawiature i nic czy usb nie da sie dostac do UEFI tez .

Generalnie tez z poziomu jak wejde wymuszenie UEFI z poziomu windowsa ignoruje i uruchamia system
Pena z Windowsem nie chce odpalic ani nawet recznie nagle po restarcie czyli w momencie uruchamiania nie jak by rejestruje co jest podpiete pod USB az uruchomi sie system i pieknie dziala wszystko

Moze poprzedni wlasciciel cos bo blokowal ale z tego co wiem w tablecie nie das sie recznei UEFi tak jakby zresetowac jak w PC dawniej CMOS. Moze to cos jest wspolnego z tym ładowaniem i uszkodzoniem ale by caly port MicroUSB padl a nie widzi cos w windowsie na USB a podcza staru juz nie

Jezeli nie wiem jak to opisac dokladnie jest duzo wiem haotycznie ale nie wiem w skrocie:

Podpinam pena z systemem do wgrania na wylaczonym tablecie odpalam i nic ignoruje
Podpinam pod odpalonym windowsem i widzi go system jako pendriwa w systemie
UEFI wymuszam w windowsie ignoruje i wraca do systemu
UEFI od zera wylaczony tablet kombinacja czy z klawiatury klawiszem zero reakcji ignoruje

Co do ładowania w systemie nie reaguje nic ,a na zgaszonym logo wylacz i wlacz tak sie zapetla startuje i reset i logo i star i rest i logo (Cos jak by dac pc odpalic a bys gasil listwe i odpala od nowa i gasil i tak)