Woofer i subwoofer, problemy audio

OTy-kosmos,po co robicie śmietnik z tematu.JNJN

radekryszewski

Tak! Masz rację!

Mogły by być na baterie, czy akumulatorki! Ale przy ich mocy zestaw ogniw wystarczyłby na baaaaardzo krótkie ich działanie.

ja tylko chciałem zaznaczyć, ze tak samo pilot do TV jest bezprzewodowy ale ma źródło zasilania w postaci baterii, tak samo mysz. Nie jest możliwe działanie tych omawianych satelitek bez poboru energii… można ją dostarczyć przez kabel, albo baterie… więc jesli satelitki są bezprzewodowe, to najlogiczniejszą opcją jest ta z bateriami. No chyba, ze bezprzewodowy jest tylko sygnał AUDIo, a moc jest pobierana bezposrednio z sieci, z tym, że wtedy satelitek nie można juz nazwać bezprzewodowymi (a przynajmniej nie w pełnym znaczeniu tego słowa).

radekryszewski wypowiadasz się na temat głośników a sam nie widzisz różnicy między wooferem a subwooferem. Z takimi naprawdę nie ma co rozmawiać :slight_smile: Na Baterie to chyba Wy jesteście… skoro dalej nie rozumiecie… z czym to się je. Chcieliscie pomoc to macie. Zadajecie pytania to odpowiadamy. Moja kultura jest OK. Nikogo nie wyzywam i nie obrażam więc… Daruj sobie takie uwagi.

Chwyt marketingowy dla laików. :wink: Prawidłowo powinno byc że sygnał dzwiękowy docierający do satelitek tylnich jest dostarczany w sposób bezprzewodowy. Ale nie czepiajmy się szczegółów

Złączono Posta : 01.04.2007 (Nie) 12:12

A najbardziej miarodajna jednostką mocy jest DIN. Można ją obliczyc w prosty sposób a mianowicie od RMS odjąc 10% i otrzymujemy moc w DIN.

Jedyną osoba która tu cokolwiek rozumie jest enjoypoznan i chwała mu za to. Poza tym… nadal nie rozumiem. Satelity są bez kabla więc nic sie nie plącze więc są BEZPRZEWODOWE… więc o co te gadki… to nie wiem…

masz dziwny zwyczaj ignorowania kogoś, kto zadaje proste pytania. Wiesz zajmuję sie nagłośnieniem od paru lat, operuję nazwami głośnik wysokotonowy, średnio, nisko albo treble, middle, bass albo np high, low, a nie spotykałem się z określeniem woofer czy subwoofer i dlatego pytam kurde… a jak nikt nie potrafi zrozumieć tego, co tłumacysz, to może zmień taktykę i wytłumacz tak żeby zrozumieli, a nie twierdzisz, że tu nie ma sensu z kimś rozmawiać, bo narazie to wychodzi na to, że Twoje pisanie nic nie wniosło do dyskusji, a tu nie o to chyba chodzi, co nie? Ja moze grzecznie zapytam: Na czym polega bezprzewodowość omawianych wcześniej satelitek? Pobierają energię elektryczną drogą kropelkową, czy co?

Pobierają z zasilaczy. A tak jak napisałem wcześniej to trochę chwyt marketingowy(czytaj wyżej). :stuck_out_tongue:

Kurczę trochę czuję sie winny tej dyskusji bo ja naspiałem o tych G550 i ich bezprzewodowości. :smiley: Ale w końcu po to jest forum żeby dyskutowac. :wink: Byle z kulturą i spokojnie. :wink:

Panowie!

Właśnie o tych laików (do których się skromnie nie zaliczam) chodzi!

Kupuje taki nieświadomy człowiek głośniki bezprzewodowe, zadowolony, że nie będzie się plątał z kablami, w domu otwiera opakowanie a tu zonk, bo jednak jakieś kabelki trzeba podłączyć!

Dobrze, że wywiązała się ta cała dyskusja. Może przeczyta to ktoś nieświadomy takiej niezupełnej bezprzewodowości takich głośników i zastanowi się co taka bezprzewodowość daje.

Moim zdaniem troszkę to wygodniejsze jest ale za te cenę to ja podziękuje za taki bajer. Za moje dałem polowe mniej a nie różnią sie niczym oprócz “bezprzewodwości” tylnych satelit.

No więc właśnie… Kolega korkodyl zadał pytanie Co to za różnica czy z kablami czy bez " <-- i od tego dyskusja się zaczęła. Nie zbaczajmy. Nie mówimy o pobieranym prądzie. Czy w satelitach jest akumulator bateria czy płytka słoneczna… Tu chodzi o to że są bezprzewodowe i nie mają kabli a nie z czego są zasilane. Rozumiecie ? Bo to już sie śmieszne robi hehe… Z tego co mi sie wydaje to wszyscy myślą o czym innym i wszyscy o czym innym mówią…

radekryszewski

Również zajmuje się Profesjonalnie Car Audio. :slight_smile:

Słyszałeś o takim zakładzie jak Coba Car Audio ? :slight_smile:

Nikogo nie obrażam i nie chę obrazić staram się jedynie odpowiedzieć… mam nadzieje że teraz wszyscy dojdziemy do porozumienia :slight_smile:

Panowie piwo.gif

nie słyszałem o tym zakładzie…

to tak teraz żeby dojśc do puenty zapytam… Przy użyciu jakiej technologii jest przenoszony sygnał Audio do omawianych satelitek i w jaki sposób czerpią energię elektryczną (o ile nie jadą na czymś innym)?

Drogą radiową przy częstotliwości 2,4 GHZ a zasilanie przy pomocy zewnętrznych zasilaczy lub zasilacza(tego dokładnie nie wiem czy są 2 czy 1 w zestawie).

Sygnał Audio jest przenoszony drogą radiową … ( 2,4 GHZ )

Złączono Posta : 01.04.2007 (Nie) 13:39

Dokładnie :):slight_smile: styczność z tym zestawem. Jak już wcześniej mowiłem. Kompilowałem Z-5500 z G550W :slight_smile:

No to się nam porobiło… :lol:

radekryszewski

Wiemy, że sygnał audio jest przenoszony do satelitek drogą radiową. Tu się wszyscy zgadzamy.

Natomiast energię elektryczną czerpią z zasilacza… kablem. I moim zdaniem tu kończy się ich dosłowna bezprzewodowość.

:piwo:

No niestety nie wymyślono jeszcze metody przenoszenia energii elektrycznej bez użycia kabli.

Nie kończy się. są bezprzewodowe :P:P:P zasilacz kabel nadajnik a nadajnik kabel satelita to sa 2 rożne rzeczy. One są bezprzewodowe :stuck_out_tongue:

icon_piwo.GIF

Tak ale jednak użytkownik musi do nich doprowadzic prąd przy użyciu kabli. :wink: Dla mnie w pełni bezprzewodowym produktem jest np. telefon komórkowy.

Do 3 tak. 2 Tylnych nie.

eee a one skąd wyłapują?