Woofer i subwoofer, problemy audio

woofer to skrót od subwoofer czy to 2 różne głośniki? Jeśli są inne to czym się różnią?

Zamierzam zakupic sobie zestaw głośników do komputera. Chciałbym żeby to były kolumny trzydrożne z wejściem i wyjsciem liniowym oraz wejściem mikrofonowym Czy ktoś mógłby mi cos polecić?

ile masz kasy? 2.1,5.1, 7.1???

Logitech Z-5400,Z-5450,Z-5500

Creative Gigaworks G500

cena nie gra roli

Woofer i subfoower To 1 Głośnik. Mówią też Super Woofer.

Cena nie gra roli… Hmm chcesz mocny czysty Bas ? I dobry Dźwięk ?

Polecam Logitechy Z Serii Z. Najwyższa Połka głośników 5.1

Jest to model:Logitech Z-5500 THX

moc głośnika satelitarnego RMS 62 W

moc głośnika centralnego RMS 69 W

moc głośnika niskotonowego RMS 188 W

Przypomnę że jest to Moc FAKTYCZNA !

Sam jestem zadowolony z takiego zestawu. Jednak słono… Kosztuje … Ok 1200-1500 Zł. ( Sam mam Zestaw z Niemiec … dużo niższa cena ) Dodatkowo do tego jest specjalny cyfrowy sterownik. Extra zestaw… Lub jak kolega napisał Creativy G500 :slight_smile:

Proszę zmienić temat postu na konkretny,opcja zmień i popraw.JNJN

jak więc byś wytłumaczył to:

http://en.wikipedia.org/wiki/Subwoofer

http://en.wikipedia.org/wiki/Woofer

??

Nie wiesz że Wikipedia to wolna encyklopedia ?

Naprawdę nie ma to żadnego znaczenia.

Sam widzisz że tu i tu są głośniki takie same

Czasem na Woofer mówiono na głośniki basowe zamieszczone w kolumnach. A Subwoofer to głównie chodziło o Osobny tubeskrzynie basową z głośnikiem niskotonowym. Ale teraz nie ma to żadnego znaczenia. Tymbardziej w głośnikach komputerowych

Na pewno logitechy były by lepsze ale kosztują jeszcze raz tyle co G500. Ja G500 polecam bo naprawdę ładnie grają. Na piosenkach testowych basu od WSZtm aż się popłakałem. :smiley: :smiley:

Pamiętam… Kiedyś podłączyłem satelity od G550 Do tego Logitecha bo nie posiadałem jeszcze satelit od Z-5500 (Bo tak jak mówiłem przywoziłem wszystko z niemiec… ) To Po Odsłuchaniu Kilku kawałków na imprezie satelity nadawały się do wyrzucenia… bo były popalone i były potem trzaski… Świadczy to o tym że ten Logitech ma mega mocny wzmacniacz jak za " tą cenę " Sam chętnie sprawdzę co można podłączyć Pod ten wzmacniacz w Z-5500. Podejrzewam że niezłego MTX’a wsadzę.

Ale… To już drogi " rarytas " … Także nie zastanawiałbym się i wziąłbym G500 No chyba że masz więcej kasy lub bez ograniczenia To G550 Lub Z-5500.

To już chyba lepiej Z-5500. :wink: Bo G550 różnią się tylko tym od G500 że tylne satelitki są bezprzewodowe.

No dlatego napisałem " Jak ma kasę " Albo " jak naprawdę jej nie liczy " Nie :stuck_out_tongue: ? A to wygoda… mieć bezprzewodowe satelity :slight_smile:

Ludzie! A widzieliście bezprzewodowe głośniki? Bo ja nie.

Przecież do każdego głośnika bezprzewodowego??? trzeba podłączyć zasilanie. Co mi za różnica czy podłączę go kablem do wzmacniacza czy do zasilacza! To kabel i to kabel, więc jakie to k… bezprzewodowe???

Chyba,że perpetum mobile!

Kabel który jest podłączony do czujnika jest takiej samej długości jak kabel który jest podłączony do głośnika który stoi 20 Metrów dalej ? Chyba nie. Kabel który jest podłączony do podczerwieni ( którego wcale nie ma bo to jest podczerwień ) to jest dłuższy niż kabel który jest podłączony do głośnika który stoi 20 metrów dalej ? Chyba nie. Kolega wie co do bluetooth , IRda, Fale magnetyczne, elektromagnetyczne… Kolega niech poczyta trochę o bezprzewodowej technologi połączeniowej. Rozumiem że do internetu radiowego… masz podłączony kabel z nadajnika do anteny na dachu ? To spoko. Te głośniki mają wbudowany procesor i nadajnik o Mocy 2,4 Ghz. Poza tym wyraźnie pisze że w zestawie tylko 2 tylne głośniki które powinny stać dalej od punktu X są na systemie bezprzewodowym a nie cały zestaw. I naprawdę nie ma wg. Ciebie różnicy ? Między bezprzewodowym a normalnym zestawem ?

Poczytaj. Doedukuj się to wtedy pogadamy o głośnikach.

Dobra. Transmisja danych (dźwięku) odbywa się bezprzewodowo. OK!

Ale w jaki sposób głośnik uzyskuje moc np.10 watów? Bezprzewodowo???

edit:

Kto ma pokój długości 20m (sic!)???

Heh… to poczytaj o mocy nadajników. Wytłumaczyłem Ci że Nadajnik jest o mocy 2,4Ghz. Masz pojęcie co to jest ?

To Wg Ciebie jak działa internet bezprzewodowy powiedzmy w laptopach w kartach PCMCIA ? Hmm ? Czym dalej od nadajnika tym internet nie działa wcale ? Staniesz obok nadajnika i transfer 1 GB ?

http://pl.europe.creative.com/products/ … duct=14661

Poczytaj sobie.

I co twierdzisz ze Creativ kłamie ? I ze to nie jest niemożliwe :|?

Chyba nie mamy o czym gadać… Może jest jakieś forum na google o niedowiarkach…

Poczytaj:

Więcej tu:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/kb.php … ticle&k=46

I tu:

http://en.wikipedia.org/wiki/Audio_power

Stary Ty nadal nie kumasz ! Nikt nie pisze że te głośniki są bezprzewodowe w tym sensie że nie pobierają prądu bo nie są podłączone do gniazdka bo niby są bezprzewodowe. Wyraźnie pisze że 2 tylne satelity są bezprzewodowe. Które pobierają sygnał z nadajnika który jest wbudowany w zestaw. Nikt chyba nie wymyślił takich głośników które są bezprzewodowo bezprzewodowe. To zresztą chyba logiczne… UHM :expressionless: Zrozumiałeś ?

Stary! Sam piszesz, że:

Sygnał to jest coś zupełnie innego niż moc potrzebna do przetworzenia tego sygnału na dźwięk!

Sygnał twój telefon komórkowy pobiera z sieci (anteny), ale moc potrzebną do jego przetworzenia pobiera z baterii!

Bezprzewodowe to dla mnie znaczy, że nie idzie do tego żaden przewód i już.

Hehe to się uśmiałem. :smiley: Panowie widzę się rozpisaliście. Gniazdek możesz w pokoju miec sporo. Podłączasz zasilacz zasilający satelitki w najbliższym miejscu i sii. Jest to jakieś tam ułatwienie. Dla mnie to taki trochę wymysł.

Osobiście bym G550 nie kupil za taką kasę tylko po to żeby miec 2 tylne satelitki “bezprzewodowe”. :? Mają ten sam wzmacniacz co moje- G500 i łączną moc 310W RMS a kosztuja jeszcze raz tyle-to ja dziękuję-postoję. :smiley:

Czy nikt nie wpadł na pomysł że te 2 omawiane satelitki moga być na baterie? Kolegę WSZtm osobiście prosiłbym o większą kulturę rozmowy, zwłaszcza w stosunku do korkodyla