Woofer i subwoofer, problemy audio


(system) #1

woofer to skrót od subwoofer czy to 2 różne głośniki? Jeśli są inne to czym się różnią?

Zamierzam zakupic sobie zestaw głośników do komputera. Chciałbym żeby to były kolumny trzydrożne z wejściem i wyjsciem liniowym oraz wejściem mikrofonowym Czy ktoś mógłby mi cos polecić?


(Meason) #2

ile masz kasy? 2.1,5.1, 7.1???

Logitech Z-5400,Z-5450,Z-5500

Creative Gigaworks G500


(system) #3

cena nie gra roli


(Wujek 15) #4

Woofer i subfoower To 1 Głośnik. Mówią też Super Woofer.

Cena nie gra roli.. Hmm chcesz mocny czysty Bas ? I dobry Dźwięk ?

Polecam Logitechy Z Serii Z. Najwyższa Połka głośników 5.1

Jest to model:Logitech Z-5500 THX

moc głośnika satelitarnego RMS 62 W

moc głośnika centralnego RMS 69 W

moc głośnika niskotonowego RMS 188 W

Przypomnę że jest to Moc FAKTYCZNA !

Sam jestem zadowolony z takiego zestawu. Jednak słono.. Kosztuje .. Ok 1200-1500 Zł. ( Sam mam Zestaw z Niemiec .. dużo niższa cena ) Dodatkowo do tego jest specjalny cyfrowy sterownik. Extra zestaw.. Lub jak kolega napisał Creativy G500 :slight_smile:


(JNJN) #5

Proszę zmienić temat postu na konkretny,opcja zmień i popraw.JNJN


(system) #6

jak więc byś wytłumaczył to:

??


(Wujek 15) #7

Nie wiesz że Wikipedia to wolna encyklopedia ?

Naprawdę nie ma to żadnego znaczenia.

Sam widzisz że tu i tu są głośniki takie same

Czasem na Woofer mówiono na głośniki basowe zamieszczone w kolumnach. A Subwoofer to głównie chodziło o Osobny tubeskrzynie basową z głośnikiem niskotonowym. Ale teraz nie ma to żadnego znaczenia. Tymbardziej w głośnikach komputerowych


(enjoypoznan) #8

Na pewno logitechy były by lepsze ale kosztują jeszcze raz tyle co G500. Ja G500 polecam bo naprawdę ładnie grają. Na piosenkach testowych basu od WSZtm aż się popłakałem. :smiley: :smiley:


(Wujek 15) #9

Pamiętam.. Kiedyś podłączyłem satelity od G550 Do tego Logitecha bo nie posiadałem jeszcze satelit od Z-5500 (Bo tak jak mówiłem przywoziłem wszystko z niemiec.. ) To Po Odsłuchaniu Kilku kawałków na imprezie satelity nadawały się do wyrzucenia.. bo były popalone i były potem trzaski.. Świadczy to o tym że ten Logitech ma mega mocny wzmacniacz jak za " tą cenę " Sam chętnie sprawdzę co można podłączyć Pod ten wzmacniacz w Z-5500. Podejrzewam że niezłego MTX'a wsadzę.

Ale.. To już drogi " rarytas " .. Także nie zastanawiałbym się i wziąłbym G500 No chyba że masz więcej kasy lub bez ograniczenia To G550 Lub Z-5500.


(enjoypoznan) #10

To już chyba lepiej Z-5500. :wink: Bo G550 różnią się tylko tym od G500 że tylne satelitki są bezprzewodowe.


(Wujek 15) #11

No dlatego napisałem " Jak ma kasę " Albo " jak naprawdę jej nie liczy " Nie :stuck_out_tongue: ? A to wygoda.. mieć bezprzewodowe satelity :slight_smile:


(korkodyl) #12

Ludzie! A widzieliście bezprzewodowe głośniki? Bo ja nie.

Przecież do każdego głośnika bezprzewodowego??? trzeba podłączyć zasilanie. Co mi za różnica czy podłączę go kablem do wzmacniacza czy do zasilacza! To kabel i to kabel, więc jakie to k... bezprzewodowe???

Chyba,że perpetum mobile!


(Wujek 15) #13

Kabel który jest podłączony do czujnika jest takiej samej długości jak kabel który jest podłączony do głośnika który stoi 20 Metrów dalej ? Chyba nie. Kabel który jest podłączony do podczerwieni ( którego wcale nie ma bo to jest podczerwień ) to jest dłuższy niż kabel który jest podłączony do głośnika który stoi 20 metrów dalej ? Chyba nie. Kolega wie co do bluetooth , IRda, Fale magnetyczne, elektromagnetyczne.. Kolega niech poczyta trochę o bezprzewodowej technologi połączeniowej. Rozumiem że do internetu radiowego.. masz podłączony kabel z nadajnika do anteny na dachu ? To spoko. Te głośniki mają wbudowany procesor i nadajnik o Mocy 2,4 Ghz. Poza tym wyraźnie pisze że w zestawie tylko 2 tylne głośniki które powinny stać dalej od punktu X są na systemie bezprzewodowym a nie cały zestaw. I naprawdę nie ma wg. Ciebie różnicy ? Między bezprzewodowym a normalnym zestawem ?

Poczytaj. Doedukuj się to wtedy pogadamy o głośnikach.


(korkodyl) #14

Dobra. Transmisja danych (dźwięku) odbywa się bezprzewodowo. OK!

Ale w jaki sposób głośnik uzyskuje moc np.10 watów? Bezprzewodowo???

edit:

Kto ma pokój długości 20m (sic!)???


(Wujek 15) #15

Heh.. to poczytaj o mocy nadajników. Wytłumaczyłem Ci że Nadajnik jest o mocy 2,4Ghz. Masz pojęcie co to jest ?

To Wg Ciebie jak działa internet bezprzewodowy powiedzmy w laptopach w kartach PCMCIA ? Hmm ? Czym dalej od nadajnika tym internet nie działa wcale ? Staniesz obok nadajnika i transfer 1 GB ?

http://pl.europe.creative.com/products/ ... duct=14661

Poczytaj sobie.

I co twierdzisz ze Creativ kłamie ? I ze to nie jest niemożliwe :|?

Chyba nie mamy o czym gadać.. Może jest jakieś forum na google o niedowiarkach..


(korkodyl) #16

Poczytaj:

Więcej tu:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/kb.php ... ticle&k=46

I tu:


(Wujek 15) #17

Stary Ty nadal nie kumasz ! Nikt nie pisze że te głośniki są bezprzewodowe w tym sensie że nie pobierają prądu bo nie są podłączone do gniazdka bo niby są bezprzewodowe. Wyraźnie pisze że 2 tylne satelity są bezprzewodowe. Które pobierają sygnał z nadajnika który jest wbudowany w zestaw. Nikt chyba nie wymyślił takich głośników które są bezprzewodowo bezprzewodowe. To zresztą chyba logiczne.. UHM :expressionless: Zrozumiałeś ?


(korkodyl) #18

Stary! Sam piszesz, że:

Sygnał to jest coś zupełnie innego niż moc potrzebna do przetworzenia tego sygnału na dźwięk!

Sygnał twój telefon komórkowy pobiera z sieci (anteny), ale moc potrzebną do jego przetworzenia pobiera z baterii!

Bezprzewodowe to dla mnie znaczy, że nie idzie do tego żaden przewód i już.


(enjoypoznan) #19

Hehe to się uśmiałem. :smiley: Panowie widzę się rozpisaliście. Gniazdek możesz w pokoju miec sporo. Podłączasz zasilacz zasilający satelitki w najbliższym miejscu i sii. Jest to jakieś tam ułatwienie. Dla mnie to taki trochę wymysł.

Osobiście bym G550 nie kupil za taką kasę tylko po to żeby miec 2 tylne satelitki "bezprzewodowe". :? Mają ten sam wzmacniacz co moje- G500 i łączną moc 310W RMS a kosztuja jeszcze raz tyle-to ja dziękuję-postoję. :smiley:


(system) #20

Czy nikt nie wpadł na pomysł że te 2 omawiane satelitki moga być na baterie? Kolegę WSZtm osobiście prosiłbym o większą kulturę rozmowy, zwłaszcza w stosunku do korkodyla