Woolny pendrive HELP

Witam wszystkich :slight_smile:

Ostatnio zakupiłem tego pendrive: http://allegro.pl/pendrive-jak-prawdziwe-zloto-16gb-s-szybki-metal-i2763797570.html

Jednak jego rzeczywista prędkość nijak się ma do tej podanej na aukcji. Zapis pliku 4 gb dochodzi do max 9mb/s a odczyt max 19mb/s (testowany również programem).

Kontaktowałem się ze sprzedawcą i powiedział żebym zaktualizował sterowniki do usb i przetestował go na innym kompie.

Wg systemu stery mam aktualne. Pendrive na innych kompach działa równie słabo.

Czy to może być wina systemu (win7), sterowników?

Mam możliwość odesłania pendrive, jednakże jeśli nie stwierdzą wady to będę musiał pokryć całość przesyłki, czyli polowe wartości pendrive :frowning:

Bardzo proszę o pomoc ![-o<

no faktycznie ale dlaczego pisze do 12-45 zamiast tylko do 12?

Po co są wgl te przedziały??

A nawet jeśli to odczyt powiniwn byc w granicach 35 mb/s a nie 19 mb/s :frowning:

Czy jest możliwe że coś z kompem mam nie tak?

Najczęściej aby zwabić klienta. Moim zdaniem pendrive działa na miarę swoich możliwości. Możesz oczywiście sprawdzić go na innym komputerze ale wydaje mi się że szybciej działać nie będzie.

Nie czaisz bazy, na aukcji nie ma informacji o tym że prędkość odczytu jest równa 35 MB/s tylko do 35 MB/s (zgodnie z tym zapisem prędkość może nawet wynosić 1 MB/s i nadal urządzenie jest zgodne z opisem).

Ciesz się że zapis masz 9 MB/s, mam jakiegoś pena gdzie max prędkość wynosi 5 MB/s.

dobra… powiedzcie mi tylko jeszcze jedną rzecz. Chodzi o sterowniki do usb…

W menadżerze urządzeń gdy klikne na jakiś port usb i dam właściwości to jest info odnośnie sterownika. U mnie jest niby z 2006r ale pisze że aktualny.

Tak więc powinienem spróbować poszukać jakiegoś czy to raczej nic nie da?

Nic nie poradzisz. U mnie też wyświetla się przy porcie USB data sterownika 2006r. Tak jak pisałem wcześniej możesz oczywiście sprawdzić jak pendrive będzie działać na innym komputerze. Ale o reklamowaniu go z powodu niskich prędkości zapisu i odczytu możesz zapomnieć.

Skoro aktualny to czego więcej oczekujesz.

ok, dzięki za pomoc i wyrozumiałość

miłego dnia :slight_smile:

TEMAT DO ZAMKNIĘCIA