WORD 2007 a sprawdzanie pisowni w języku Polskim

mam zainstalowane na dwóch komputerach i na jednym sprawdza mi poslką pisownię a na drugim nie :smiley:

czytałem, że może to być związane z tym, że na starym komputerze mialełem zainstalowany wcześniej office 2003 i z niego zostały bazy

jak mam zrobić zeby na nowym kompie też sprawdzał polską pisownię? (nie mam juz na cd word 2003 niestety nie mogę go anjpeirw zaisntalować

czy mogę skopiować jakieś biblioteki itp? czy koniecznie muszę dorwać worda 2003 iz ainstalować najpierw żeby działało?

będe wdzięczny za informacje

Hmm… może w tym drugim przypadku nie zainstalowałeś modułów sprawdzania poprawności dla języka polskiego (czy jak to się nazywa)? Dodaj&Usuń programy -> Microsoft office -> Dodaj usuń składniki -> Instalacja niestandardowa ->… (chyba) Narzędzia wspólne pakietu Office.

A może masz po prostu wyłączone? Sprawdzałeś?

hmmmm rozbilem instalacje niestandardowa, wsyztskeis skladniki byly zianstlowane

gdzie sprawdzic gdzie sie wlacza to?

EDIT :klikalem zwyczjanie w sprawdz psiwonie i gramtyke i pisalo ze nie ma polskich słowników czy cos tkaiego… wiec wlaczenie czegos czego nie ma jest mocno watpliwe…

EDIT: na komputerze na ktorym sprawdza mi pisownie instalowalem IDENTYCZNIE! i tu spradza tu nie, wniosek biblioteki ze starego worda tlyo jakie

F1 na klawiaturze masz? Czasami warto wcisnąć. Tam znajdziesz gdzie i co kliknąć w Wordzie.

Jeżeli ustawienia sprawdzania pisowni i słowników są prawidłowe a moduł zainstalowany to ewentualnie spróbuj odinstalować a poźniej zainstalować ponownie. Znajdziesz w Dodaj usuń programy - MS Office. Moduł jest w grupie Funkcje wspólne pakietu - sprawdzanie pisowni i gramatyki itd.

Masz również w Start - programy - MS Office - Narzędzia narzędzie do diagnostyki pakietu (w tym do sprawdzania instalacji)

widze ze nie zorzumiales

jeszcze raz:

ten sam CD

ta sama forma przeprowadzania instalacji

ta smaa osoba instalowala

klikniecie w sprawdz pisownie i gramtyke

proba ponownej instalacji na laptopie ze sszczegolowym sprawdzeniem

i andal na laptopie nie sprawdza poslkiej pisowni a na stacjonarnym sprawdza

do tego reczne klikniecie w sprawdz pisownie i gramtyke i komunikat ze nei sprawdza polskiej

Kolejne fakty:

1.an stacjonarnym wczesniej byl office 2003 na laptopie nie bylo

  1. w internecie pisze ze niektore opcje WORDA 2007 nie psoaidaja poslkiej pisowni i nalezy wczensiej miec bliblioteki z worda 2003

  2. potwqierdza to ze identyczne instalacje (w tmy na lapopie z dwoma probami) a mimo to tlyko na laptopie nie ma!

Wiec ponawiam pytanie:

jakie biblioteki msuze skopiwoac ze stacjonarnego badz jaki inny spsoob jest zeby sprawdzal poslka pisownie (patch albo cos) ?

Mam w robocie na 17 komputerach zainstalowany Office 2007 - bez wczesniejszej instalacji 2003 i wszystko działa prawidłowo.

Piszę teraz z laptopa - na nim również wszystko działa (a nie było officea 2003) więc nie wydaje mi się by jakiekolwiek biblioteki były potrzebne ze starego pakietu.

Uruchom diagnostykę i ewentualnie odinstaluj moduł sprawdzania a później doinstaluj ponownie (i sprawdź ustawienia sprawdzania pisowni)

ok sprawdze isntaalcje cala jeszcze raz…

jest jzu OFffice 2007 PL ktory ma polska pisownie… znalazlem informacje o tym ze niektore nie maja… ale autora artykulu pisal ze nie opsize co z tym zrobic bo komputery gdzie wczesniej nie bylo office 2003 to 1 na milion przypadkow…

Już jest?? Dziwne bo a mam kupionego w lutym tego roku (właśnie datę sprawdziłem).

A ten autor artykułu to dziwny jakiś albo głupoty pisze. To według niego miałbym najpierw na wszystkie komputery 2003 instalować by mieć sprawdzanie pisowni - głupota jakaś, bo mam i bez tego (i pewnie każdy kto na przykład reinstaluje system)

Kiknij prawym myszy na "Narzędzia główne’ kiknij “dostosuj pasek”

w opcji wybierz sprawdzanie i ustaw dla swoich potrzeb

Pewnie problem już się rozwiązał, ale ja wyczytałam, że jeżeli komputer ma mniej jak 1Gb pamięci operacyjnej, to pisownia nie jest sprawdzana.

http://office.microsoft.com/pl-pl/suite … 045.aspx#4

Może tu leży przyczyna? :smiley: