WORD 2007 problem z wyśrodkowaniem


(Andrzej Spider) #1

Chłopaki pomóżcie bo dostaję już białej gorączki. Mam taki problem, że gdy chce wyśrodkować pewien obraz to tekst co mam nad nim też się wyśrodkowuje. A on ma być od lewej krawędzi. I w drugą stronę jest to samo. Daje tekst od lewej to znowu obrazek pod spodem tez się przysuwa do lewej. Czemu one się jakby skleiły? tekst i obraz mają osobno reagować. Co jest nie tak? Pewnie jest to coś prostego, ale nie umiem sobie z tym poradzić :-?


(pysiu) #2

Zakładka Formatowanie /przycisk Położenie masz do wyboru jak ma tekst być pisany obok rysunku :slight_smile: może to ci pomoże . Uaktywnia się ta zakładka jak klikniesz na rysunek :slight_smile:


(Starchris) #3

Jeżeli chcesz aby konkretny tekst lub obrazek był w różnych ustawieniach, to program musi o tym wiedzieć. Dla niego taką informacją jest oddzielenie obrazka lub tekstu enterem. Po prostu musisz wykonać akapit własnie w postaci naciśnięcia entera.

Poza tym jak wklejasz obrazek do Worda to go od razu formatuj naciskając prawym klawiszem myszy na niego i wybierając zakładkę "zawijanie tekstu" i z niej wybierz najlepiej opcję "ramka". Wtedy będziesz mógł wykonywać z obrazkiem co tylko będziesz chciał.