Word 2007 - problem ze stopką

WItam,

piszę pracę i mam problem ze stopką, a mianowicie udaję mi się ją wstawić tylko u dołu wyrazu, a standard jest oczywiście u góry. Nie potrafię tego zmienić, w ustawieniach dotyczących stopki też nie znalazłam nic na ten temat.

Czy ktoś może zna jakiś sposób na to, żeby dolna stopka stała się górną? :slight_smile:

pozdrawiam

sylwek88

Kliknij dwa razy na górną część i mozesz tam pisać.

Ewentualnie: z menu wybierz “Wstawianie” i tam są opcje “Nagłówek”, “Stopka” i “Numery stron”.

dzięki za odp, chociaż obawiam się że nie o to mi chodziło. Mam worda 2007 w wersji angielskiej i myślałam, że stopka to jest właśnie footnote, ale okazuje się że to footer. Więc co zrobić z tym nieszczęsnym “footnote” u dołu wyrazu?

A nie da się, po zaznaczeniu wstawionego obok wyrazu znacznika przypisu (footnote), zmienić indeksu dolnego na górny? Spróbuj użyć odpowiedniej ikony na wstążce lub kombinacji klawiszy ctrl+shift+=.

niestety ten sposób też nie podziałał, na razie udało mi się tylko znaleźć super czasochłonny sposób czyli kasowanie tych indeksów i wpisywanie ich na nowo, co doprowadza mnie do pasji no ale dobre już i nawet to po tylu godzinnych poszukiwaniach… jakby ktoś jeszcze znalazł prostszy sposób czekam na wskazówki, i dzięki za pomoc :slight_smile:

Nie wiem, czy to dobry trop ale nie zaszkodzi sprawdzić :-). Zobacz, czy nie namieszałeś w stylach.

Karta Home (chyba, na większości obrazków jakie znalazłem jest taka nazwa - pierwsza karta z lewej) -> grupa Style -> kliknij to “coś” w dolnym prawym rogu w/w grupy -> w “okienku” Style(s) kliknij u dołu trzecią ikonkę (Style/s/ management) i tu na zakładce Edit odszukaj styl tego fourfeet… footnote’a :slight_smile: i ‘Modify’. Jeżeli przed tą całą operacją zaznaczysz jeden taki przypis dolny/końcowy (footnote/endnote) to program sam odszuka odpowiedni styl. Uff… jak już tu jesteś, sprawdź, czy czcionka w tym stylu nie jest ustawiona na indeks dolny (subscript). Jeśli jest oczywiście zmień na superscript.

Daj znać co się stało :slight_smile: