Word 2007, usuwanie linii utworzonej przez ---

Drodzy Dyskutanci,

mam spore problemy związane z usuwaniem linii obramowania, która jest automatycznie tworzona (domyślnie) przez napisanie — (trzech myślników) i naciśnięcie ENTERa. Dodam, że te linie zostały już utworzone i za nic nie potrafię ich usunąć. Czy ktoś uporał się już z tym problemem?

A po co stawiasz te kreski? Jak miejsce na wpisanie czegoś to może weź kropki

Stosowałem je, żeby oddzielić widocznie fragment tekstu od innych fragmentów. Nie sądziłem, jednak, że będę miał problem z ich usunięciem. Próbowałem komendy wytnij, delete, backspace, prawy przycisk myszy… zero reakcji. Da się tylko go delikatnie przesunąć (i to nie zawsze). Czasami przy zaznaczeniu akapitu z linią i naciskając przycisk DELETE linia przechodzi do następnego akapitu. Chore…

W wordzie2003 jest podobnie. Sprawa związana jest z autokorektą. Znajdź w Wordzie “opcje autokorekty” i w zakładce “Autoformatowanie podczas pisania” odhacz “Linie krawędzi”. Powinno pomóc.

W autokorekcie można odznaczyć “linie krawędzi”. To jest oczywiście to. Jednak nie zmienia to faktu, że uprzednio utworzonych w ten sposób linii krawędzi nie da się ich usunąć. Ciekawe, bo próbując to zrobić w nowo utworzonym dokumencie te linie dają się usunąć przez zwykły backspace. Dziwne…

U mnie się to usuwa przez ustawienie kursora z lewej strony przed linią (strzałka obrócona w prawą stronę) i zaznaczenie (LPM) wiersza, następnie wystarczy “delete”.

Faktem jest, że czasami, usuwa się również jeden wiersz nad linią.

To nic nie daje. Jedyne co, działa to CTRL+A i DELETE. Niestety, to rozwiązanie przy 160 stronach mnie satysfakcjonuje… :?

Znalazłem rozwiązanie. Było na innym forum. Podaje dla potomnych:

CYTAT

Te linie możesz usunąć poprzez zaznaczenie akapitu tuż nad tą linią (albo po prostu stanięcie kursorem w akapicie tuż nad linią) i ze wstążki Narzędzia główne, z części wstążki dotyczącej Akapitu - wybranie Brak krawędzi z listy koło ikonki dotyczącej obramowania (taka ikona z niby okienkiem - kwadrat podzielony na 4 części).

Gdybyś to chciał zrobić za jednym razem dla całego tekstu, to pod warunkiem, że nigdzie w dokumencie nie stosowałeś obramowania - możesz zaznaczyć cały tekst (skrót klawiaturowy Ctrl+A) i wybrać brak krawędzi dla tego całego, zaznaczonego tekstu.

Hurra! Działa! Dziękuję wszystkim za czas i odpowiedzi!

Hej, u mnie też zadziałało.

Dzięki wielkie :wink:

Znalazłem odpowiedź Eos5 i zadziałało ! Proste, ale w życiu bym się nie domyślił, że ta linia to obramowanie.