Word 2010 - nie drukuje wzorów

Witam,

Mam dość nie typowy problem dotyczący programu biurowego Office 2010. Jak drukuję dokument to się okazuje, że nie widać wszystkich zapisanych wzorów. W miejscu wzorów występują puste miejsca. Wiem dość dziwne:/ Natomiast jak zapisuje jako pdf to nie są zapisywane całe wzory, ucina nawiasy, pierwiastki, ułamki. Nie wiem dlaczego tak się dzieje.

Czy ktoś się spotkał z takim problem? Szukałam rozwiązania na różnych stronach ale nie znalazłam niczego podobnego.

Pozdrawiam

llindelou

Hej, hej… :slight_smile:

:arrow: Wzory tworzysz wtyczką Equation z Office’a?

:arrow: Czy odstępy między wzorami nie są przypadkiem nieco za małe i nachodzą na siebie?

:arrow: Masz możliwość wyboru, by wygenerowane równanie znajdowało się na samej górze w układzie dokumentu?

Serdelecznie pozdrawiam,

Dimatheus

Hejka :slight_smile:

Tworze wzory w “narzędzia równań” Alt+=, jest to narzędzie wbudowane

odstępy pomiędzy wyrazami są automatyczne

mogę w dowolne miejsce przenosić to równanie

Pozdrawiam

llindelou

Hej,

A gdybyś na stronie wrzuciła tylko jedno równianie - bez tekstu, bez niczego, samo równanie. Wydrukuje się poprawnie czy nie?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Może trochę za późno, ale zawsze będzie dla innych błądzących :slight_smile:

Informacja skopiowana ze strony microsoft:

Podczas drukowania dokumentu programu Word na komputerze z systemem Windows nie są drukowane znaki w równaniu.

Aby obejść ten problem, należy zainstalować pliki obsługi skryptów złożonych. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

1.Kliknij przycisk Start, a następnie kliknij przycisk Uruchom

2.Wpisz intl.cpl, a następnie kliknij przycisk OK.

3.Kliknij kartę języki .

4.W obszarze Obsługa języków dodatkowychkliknij pole wyboru Zainstaluj pliki dla złożonym i języków od prawej do lewej (łącznie z tajskim) .

5.Gdy zostanie wyświetlony następujący komunikat, kliknij przycisk OK , aby zamknąć wiadomość:

Wybrano zainstalowanie plików języka arabski, armeński, gruziński, hebrajski, indyjski, tajski i wietnamski. Wymaga to co najmniej 10 MB dostępnego miejsca na dysku. Pliki zostaną zainstalowane po kliknięciu przycisku OK lub Zastosuj w oknie dialogowym Opcje regionalne i językowe.

6.Kliknij przycisk OK , aby zamknąć okno dialogowe Opcje regionalne i językowe .

Na pewno działa. Też miałam ten problem :slight_smile:

Pozdrawiam

Sylwia

Hej,

Problem może zostać rozwiązany także poprzez instalację najnowszego dodatku poprawek Service Pack 1 do Office 2010.

Pozdrawiam,

Dimatheus