Word 2010 obok 2007 jak uniknąć przeinstalowania

Witam

Mam na komputerze zainstalowany program Word 2007 i Word 2010. Domyślnie po instalacji nowszej wersji Worda dokumenty otwierają się w nim bez problemu. Jednak po uruchomieniu Worda 2007 ten przeinstalowuje swoje pliki i ustawia się w systemie jako domyślny. Próba automatycznego otwarcia pliku doc kończy się uruchomieniem Worda 2007 zamiast 2010.

Wiem że w pzypadku pakietu w wersji 2003 i 2007 dodawało się wpis do rejestru i całość działała jak należy. Tutaj takie rozwiązanie nie pomaga.

Czy ktoś wie jak sprawić aby obydwie wersje Worda współpracowały na jednym komputerze bez zarzutu?

Z góry dziękuję za pomoc

Pozrawiam

Ps. na pytanie po co mi dwie wersje Worda odpowiem już teraz, w Wordzie 2010 brakuje mi polskiego słownika dlatego dokument tworzę w nowym Wordzie i całość sprawdzam przez starszą wersję. Trochę na około ale na razie nie znam innego sposobu.

nie da się tego przypadkiem anulować?

ps: czy w wersji eng office2010 beta są jakiekolwiek słowniki oprócz angielskiego?

Nie ma. Są polskie znaki, ale słownika póki co nie ma.

Nie lepiej w takim razie wywalić 2010, skoro i tak używasz 2007 ? Różnica nie jest jakaś kosmiczna a masz bynajmniej polski słownik, na którym jak wnioskuję, zależy Tobie.

Problem rozwiązany.

Napiszę jak to zrobić może ktoś skorzysta.

Aby uniknąć w/w problemu należy uruchomić narzędzie regedit i w podanej gałęzi

utworzyć nową “Wartość DWORD” jako nazwę podać “NoReReg” a wartość to “1”

następnie powtórzyć w/w kroki ale w gałęzi:

utworzyć nową “Wartość DWORD” jako nazwę podać “NoReReg” a wartość to “1”

Pozdrawiam