Word 2016 - wzór formularza do uzupełniania

Witam,
potrzebuję stworzyć wzór formularza do uzupełniania, w którym muszę umieścić kwadratowe pola do wypełniania na datę itp. Najlepszym rozwiązaniem na stworzenie takiego dokumentu wydaje mi się Word. Znalazłam na forum bardzo stary temat z podobnym zapytaniem, gdzie w odpowiedzi padło pole tekstowe. Tylko moje pytanie brzmi jak wstawić kwadraty w idealnych odstępach i rozmiarach, do tego jednocześnie umieszczając tam myślniki. Podaję przykład tego, co muszę wykonać. Serdeczna prośba o pomoc.

Bez tytułu

Może tabularorami i regulujesz je na górnej linijce.

Poza tym pole tekstowe pewnie wymaga 2 krotnego kliknięcia by wpisać 1 znak.

Wejdź na strone zusu czy inną państwową i tam mają zwykle jakieś formularze do uzupełniania w docu czy excelu gdzie są takie kratki :slight_smile:

Firefox 93+ pozwala już wypełnić pdf ze/dla skarbówki o ile małe litery się nie rozjadą w tabeli (szkoda wtedy go drukować a pewnie z rok będą analizować co generuje rozjechane się tekstu) - np. jakiś do udokumentowania strat „finansowych” w 2020.

W Chrome/Edge dalej problem generuje skrypt do dynamicznej podmiany 1. strony i generowania kolejnych („XFA-based forms”).

Możliwe, że inni też przeszli na pdf.