Word - automatyczna zamiana spacji zwykłej na niełamliwą

Czy istnieje możliwość łatwego (bez makr) ustawienia w Wordzie (2016 i 2019) automatycznej zamiany zwykłej spacji w wyrażeniu „31.08.2021 r.” między datą a skrótem roku na spację niełamliwą, która zapobiega przejściu skrótu roku do nowej linii w tekście, gdy przypada on na końcu wiersza? Próbowałem Autokorekty, ale na razie bez skutku. Do tej pory zawsze radziłem sobie hurtową zmianą spacji zwykłych w takich wyrażeniach na spację niełamliwą przy pomocy funkcji „Znajdź i zamień”, ale przy edycji tekstu zawsze trzeba pamiętać o tej czynności, co jest uciążliwe.

Może takie coś (twarda spacja) bedzie Tobie pomocne „Ctrl + Shift + Spacja”

Znam ten skrót oczywiście, ale podczas szybkiego pisania nie pamiętam często o wstawianiu twardej spacji w odpowiednich miejscach, więc wolałbym automatyczną zamianę…

Może niestandardowe makra tylko pamiętaj by pliku z makrem komuś nie dawać (a nuż, „widelec” AV wywali…).

Co do wstawiania ręcznie to część uczono by przy serii formatowania to wyłapywać, co może tłumaczyć brak odruchu by sobie utrudniać co chwilę kombinacją jak piszemy na brudno.

Makra odpadają, ze względów bezpieczeństwa w miejscach, gdzie używam tych plików, makra są wyłączone. Najbardziej mnie dziwi, że nie można tego zrobić autokorektą, w której najwyraźniej nie przechodzą symbole niestandardowe, tak jak w opcji „Znajdź i zamień”. Może wiecie gdzie zgłaszać propozycje zmian do MS Office?