Word - blokowanie drukowania, edycji i kopiowania

(Groldominika) #1

Potrzebuję zablokować możliwość wydruku, kopiowania a także edycji dokumentu Word. Najprościej byłoby zabezpieczyć hasłem przed otwarciem ale nie taki efekt oczekuję. Dokument ma się otwierać ale bez możliwości jakiejkolwiek edycji, kopiowania i drukowania. Jak takie coś uczynić?

(Firewolf2) #2

A jaką masz wersję Word'a?

(marcin82) #3

Odbierz prawa do pliku. Możesz zmienić atrybuty -> tylko do odczytu.

(Derekdx) #4

proponuje zapisać to do pdf i tak ustawić takie opcję

(Groldominika) #5

Word 2010, panowie jedni piszą odbierz prawa zapisz do PDF. Może jakoś jaśniej jak to wykonać, jakim programem?

(marcin82) #6

To może pani napisze, jakiego systemu używa? :slight_smile:

(Groldominika) #7

Windows 7 x64 PL z MSDNAA

(marcin82) #8

Zajrzyj tutaj:

http://technet.microsoft.com/pl-pl/libr ... 53659.aspx .

(Groldominika) #9

Ale mi chodzi o to by inni mogli otworzyć plik widzieć co pisze ale nie mogli kopiować, drukować i edytować. Wiem że można coś takiego obejść ale nie wszyscy mają takową wiedzę jak to zrobić. Co z tym PDF? Jaki program użyć skoro Word nie zapewnia takowej możliwości.

-- Dodane 18.01.2011 (Wt) 21:43 --

Ok chyba po części mój problem rozwiązał Bullzip.

(marcin82) #10

Zajrzyj tutaj:

http://www.vista.pl/porady/1333_jak_zmi ... ikow_.html

Interesuje Cię plik "tylko do odczytu". NIe wiem tylko jak będzie z drukowaniem - skoro może zostać odczytany (ktoś zrobi np. Print Screen i "po ptokach" - PDF też w takiej systuacji nie ratuje). Najlepszym wyjściem będzie odebranie praw do pliku i zabezpieczenie hasłem - takie jest moje zdanie.

(Derekdx) #11

do konwersji dokumentu do pdf i nadania mu praw dot. dostepu kopiowania drukowania itd służy Adobe Acrobat jest to program płatny ale można skożystaćz triala

(floyd) #12

Tak czy siak, to zabezpieczenia przed możliwością wydrukowania czy stworzenia obrazka nie ma. Mając zaś wydruk czy plik graficzny zawsze można ponownie utworzyć plik Worda choćby przy pomocy takiego programu jak: ABBYY FineReader (program do rozpoznawania pisma)