Word drukuje dodatkową stronę

Witam, napisałem podanie w formacie docx. (wersja Office 2007), skopiowałem na pendrive i chciałem wydrukować na innym komputerze w programie Open Office. Imię i nazwisko jest u góry pierwszej strony, natomiast cała reszta jest na drugiej stronie… usunąłem niepotrzebne akapity, spacje, zmniejszyłem nawet czcionkę i nic. Proszę o pomoc!

Może masz wrzucony podział ręczny? Może OpenOffice źle interpretuje jakąś funkcję? Bez pokazania dokumentu raczej ciężko coś wywróżyć.
Dokumenty, które będą otwierane przez różne programy najlepiej zapisywać w formacie *.doc, jeszcze lepiej w *.odt, a dokumenty do publikacji (takie które już nie będą edytowane) w *.pdf.

1 polubienie

Word Viewer + Microsoft Office Compatibility Pack :question:

Minusy rozwiązania:

:heavy_minus_sign: wymaga instalacji
:heavy_minus_sign: program jest stary (bazuje na Office 2003)
:heavy_minus_sign: by otwierać nowsze dokumenty wymaga Microsoft Office Compatibility Pack
:heavy_minus_sign: nie możesz w nim zrobić poprawki


Open Office

Spróbuj zaktualizować go do Apache OpenOffice lub zmienić na LibreOffice.

Wersje przenośne nie wymagają typowej instalacji:

1 polubienie

Znajomemu przynosili do punktu ksera dokumenty “docx” i cuda się działy z tym własnościowym formatem pod LibreOffice, zaczął edukować klientów i przynosili mu tylko PDF, ODT i ewentualnie DOC, ale bez gwarancji, że będzie wyglądał 1:1

Zauważ, że zapisując jako PDF w LibreOffice jest też możliwość osadzenia edytowalnego dokumentu ODF.

2 polubienia