Word - duży odstęp na górze w przypisach końcowych

Witam.

Mam nadizeję, że wybrałem dobry dział.

W mojej pracy automatyczne przypisy końcowe służą za Literaturę do pracy. Niestety na górze jest za duży odstęp i tak nie może być. Chciałbym się dowiedzieć jak pozbyć się zaznaczonych poniżej odstępów (no i tej kreski gdyby się dało).

Hej,

A możesz pokazać screen z włączoną opcją Pokaż/ukryj?

Pozdrawiam,

Kursor przechodzi tylko z końca słowa BIBLIOGRAFIA przed [1] - całkowicie omija linię i ten odstęp.

Czy jak po słowie bibliografia wstawisz kursor i naciśniesz DELETE to nie kasuje tych odstępów?

Nie, nic się nie dzieje wtedy. Próbowałem też zabawy z interlinią, opcjami typu “odstęp przed akapitem” i nic nie pomaga.

Upnij gdzieś tą bibliografię (tylko bibliografię) i daj linka zobaczę u siebie w wordzie.

Hej,

  • A jak klikniesz na koniec tej linii pod bibliografią i dwa razy naciśniesz del, to coś się zmieni?
  • Jeszcze o jeden screen poproszę - taki sam, jak poprzedni, ale po zaznaczeniu wszystkiego - Ctrl+A.

Pozdrawiam,

  • Nie mogę tam nawet umieścić kursora.
  • Mogę zaznaczyć albo tekst pracy (wszystko nad linią) lub przypisy (wszystko pod)

Z jednej strony może być tylko tak, bo to automatyczne przypisy, ale jak było ich mało to tak nie było. Chcę to zmienić, bo moim zdaniem nie możliwe jest to, że “tak musi być” w tak poważnym programie jak word :slight_smile:

Hej,

A jaka to wersja Worda? 2007? Wersja 32- czy 64-bitowa? Jeśli 2007, to najnowszy SP3 zainstalowany?

Pozdrawiam,

a może to chwilowe i wystarczy tylko zaktualizować przypisy końcowe? (też tak miałem kiedyś z automatycznymi spisami)

Win 10 pełne aktualizacje, Office 2010 v.14.07166.500 64 bity

Hej,

Czyli wersja z SP2, zatem najnowsza z możliwych.

Próbowałeś zapisać plik jeszcze raz, korzystając z zapisz jako? To powoduje przeliczenie wszystkiego na nowo, łącznie z odnośnikami.

Pozdrawiam,

Nie mogę, ponieważ ta bibliografia jest generowana automatycznie.

Próbowałem, nie zrobiło to żadnej różnicy.

 

Edit: