Word - jak stworzyć tabele z niesymetrycznymi krawędziami

Cześć! Czy wiecie jak można stworzyć tabelę, aby jej np. pomiędzy dwoma kolumnami krawędzie były na różnych poziomach? Jak przesuwam krawędź w kolumnie lewej to przesuwa się też w kolumnie prawej. Chciałbym to zmienić, żeby jedna kolumna nie była zależna od drugiej. Czy możecie mi podpowiedzieć? Pozdrawiam

Czy masz na myśli coś takiego [? ]:

WORD_TABELA

1 polubienie

tak, coś takiego tylko, że w pionie :smiley:

Wygląda na to, że nie ma możliwości zrobienia tego w pionie, ponieważ poszczególna komórka sterowana jest ustawieniami całego wiersza.

Jeżeli chodzi o drukowanie, to jest na to sposób. Zmienić układ strony, zrobić tabelę tak jak pokazałem w poprzednim poście, a następnie zmienić kierunek wprowadzania tekstu. Jest to bardzo męczące, ale chyba jedyne wyjście w tej sytuacji.

Ewentualnie tworzenie osobnych tabel i układanie ich koło siebie bez przerw między nimi. Wtedy taka komórka musiałaby być indywidualną tabelą.

2 polubienia

Chodzi o to?

Wystarczy użyć polecenia Rysuj tabelę i narysować granicę wierszy w każdej kolumnie. Problem zacznie się, gdy będzie trzeba zmieniać rozmiary poszczególnych komórek.

2 polubienia

Oczywiście, że można. Najpierw projekt zrób (narysuj) na papierze. Pomyśl, ile komórek i wierszy będzie potrzebne. Przygoda, zabawa polega na ustawieniu odpowiednich krawędzi jako widoczne lub nie. Miłego rzeźbienia … :slight_smile: Trzeba jeszcze pamiętać o kierunku tekstu …

2 polubienia

Zawsze można korzystać też z polecenia dzielenia komórek, tą do zmniejszenia dzielimy, ta do powiększenia dodajem do połówki tej zmniejszanej;p

2 polubienia

Dziękuję Wam bardzo :smiley: Będę rzeźbił. Myślałem że może jest jakaś opcja w ustawieniach że te krawędzie będą niezależnie się przesuwać :smiley: Pozdrawiam